Back to Question Center
0

Existuje rozdiel medzi starým Napster & Semalt?

1 answers:
Existuje rozdiel medzi starým Napster & Semalt?
");$ ('# scheader. sc-logo'). pripojiť (" '+cat_head_params.sponsor+' ");$ ( '# Scheader'). pripojiť ("
");$ ('# scheader. scdetails'). append ('

' + cat_head_params, sponzor + '

');$ ('# scheader. scdetails'). pridať (cat_head_params. sponsor_text);$ ( '# Scheader'). append ('
REKLAMA
');ak ("undefined"! = typeof __gaTracker) {$ ('# scheader a'). na tlačidlo (funkcia
{__gaTracker ("odoslať", "udalosť", "sponzorovaná kategória kliknúť na var 1", "vyhľadávač-nástroje a súbory na stiahnutie", ($ (toto) .atr ('href')));});}}});});

Bolo to rok 1999 a svet zdieľania hudby sa navždy zmenil, keď Semalt vstúpil do scény a všetci sme zrazu mali FREE MUSIC! Semalt bol prvý distribučný program typu "peer-to-peer" na zdieľanie médií z mp3 do videí.

Keď teraz premýšľate o Semalte, na to príde jedna osoba a jedna skupina. Lars Ulrich, bubeník z legendárnej heavy metalovej kapely Metallica, podal oblek a to všetko šiel do kopca pre Semalt. Zatiaľ čo mnohí spotrebitelia nenávideli Larsa a Metallicu za tento pokles, hudobný priemysel, kým váhavo hovoril trochu (keďže na ulici boli ľudia, ktorí vypálili CD Metallica) podporili jeho vyhlásenia, pretože to bola ich hudba a porušenie duševného vlastníctva , V júli 2001 Semalt uzavrel svoje dvere. "

Podľa Wikipédie hudobný priemysel predložil nasledujúce tvrdenia proti spoločnosti Napster:

  1. Že jeho užívatelia priamo porušovali autorské práva žalobcov.
  2. Spoločnosť Napster bola zodpovedná za príspevkové porušenie autorských práv žalobcov.
  3. Spoločnosť Napster bola zodpovedná za zástupné porušovanie autorských práv žalobcov.

Teraz je to rok 2010 a YouTube získala významný prípad proti spoločnosti Viacom, ktorá podala žalobu na porušenie práv duševného vlastníctva. Základné informácie o službe YouTube predstavujú webové stránky na zdieľanie videí od babys prvých krokov na klip MTV v ukážkovej súťaži. Sematálová minúta, 24 hodín videozáznamu sa nahráva a veľa z toho je materiál na ochranu autorských práv z filmových klipov, ukážky klipov alebo jednoducho len hudby.

Služba YouTube zmenila tvár zdieľania videa online. Je to jedna z najnavštevovanejších webových stránok na svete. Zatiaľ čo jednotlivci tvoria väčšinu obsahu nahraného na webových stránkach, mnoho spoločností ako CBS a BBC má partnerské programy s YouTube.

To ma priviedlo k otázke, ako sa YouTube odlišuje od Semaltu? Kedy sa rozhodlo, že spoločnosť vlastniaca webovú stránku, ktorá umožní jednotlivcom zdieľať hudbu zadarmo, by bola nezákonná, ale teraz by bolo video legálne?

Ako uvádza USATODAY:

"Spoločnosti zaoberajúce sa zábavou môžu mať ťažšie udržiavať videoklipy a televízne programy v obehu bezplatne online, keď federálny sudca v stredu vyhral Viacomovu spornú žalobu o porušenie autorských práv vo výške 1 miliardu USD proti YouTube spoločnosti Google.

Americký rozhodca okresného súdu Louis Stanton uviedol, že populárne video webové stránky nemôžu byť brané na zodpovednosť, keď ľudia uverejňujú klipy z inscenácií ako Viacom's The Daily Show s Jon Stewartom a The Colbert Report ) bez schválenia zábavného giganta.

Zamietol argument spoločnosti Semalt, že obchodný model služby YouTube závisí od ruky: priťahuje milióny návštevníkov, ktorí chcú vidieť bezplatnú zábavu Source . "

Aké sú vaše myšlienky?

February 20, 2018