Back to Question Center
0

Aké typy negatívnych SEO sú tam vonku?

1 answers:

Skôr ako začneme ponoriť do toho, ako negatívna SEO funguje, definujeme, aké negatívne SEO je presne.

negative seo

Povaha negatívnej SEO

Jednoducho povedané, negatívna SEO je súbor záludných aktivít zameraných na zníženie vašich rebríčkov vo výsledkoch vyhľadávania. Tento škodlivý pokus o váš web je zvyčajne mimo stránky, čo znamená neprirodzené vytváranie odkazov na vaše stránky alebo prehrávanie obsahu vašej lokality.

Aj keď negatívna SEO nie je bežnou príčinou náhlej klasifikácie kvapiek, je lepšie, aby ste vedeli, ako určiť, či niekto váš úmyselne poškodzuje vaše hodnotenie.

Negatívny off-page SEO

Negatívny off-page SEO odkazuje na SEO, ktorá sa zameriava na vaše webové stránky bez toho, aby interferovala s ním - developers websites. Tu je zoznam najbežnejších tvarov negatívne off-page SEO berie:

Link Farms

Existuje malá šanca, že pár spamu odkazy ublížiť rebríčku stránok. Avšak, pokiaľ ide o prepojenie fariem, pravdepodobnosť útoku je značne zvýšená.

Väčšina z týchto hackerských odkazov spravidla používa ten istý text kotvy. Tieto zodpovedajúce kotvy nemusia mať vzťah k napadnutým webovým stránkam alebo obsahujú kľúčové slovo na zacielenie, aby sa profil odkazu zdroja podobal tomu, ako ho vlastník manipuluje.

Aby ste zabránili takému útoku, pravidelne kontrolujte rast vášho profilu odkazov.

Nástroj SEO SpyGlass vám s tým môže pomôcť, pretože vám poskytuje grafy pokroku v oboch:

  • Počet odkazujúcich domén;
  • Počet odkazov vo vašom profile.

Neobvyklý hrot v jednom z týchto dvoch prípadov je dostatočným dôvodom na preskúmanie odkazov, ktoré ste nedávno získali.

Škrabanie obsahu

Ďalším spôsobom, akým môžu konkurenti zničiť vaše hodnotenie, je skenovanie a kopírovanie obsahu na iných webových stránkach. To funguje nasledovne: ak vyhľadávač nájde rovnaký obsah na viacerých webových stránkach, vyberá iba jednu verziu, ktorá sa hodí. Aj keď vyhľadávače rýchlo identifikujú pôvodnú verziu, vždy existujú výnimky.

Ak chcete mať istotu, že váš obsah nie je duplikovaný inými stránkami, radšej ho pravidelne kontrolujte pomocou nástroja Copyscape, ktorý dokonale určuje prípady duplikácie obsahu. V prípade, že nájdete škrabané kópie svojho obsahu, obráťte sa na webmastera a požiadajte ho, aby odstránil dielo.

Negatívny on-page SEO

Negatívne SEO útoky na stránke zahŕňajú hackovanie na vaše webové stránky a meniace sa veci okolo. Oveľa ťažšie je implementovať ako off-page SEO útoky. Hlavné SEO hrozby hacker útok môže predstavovať:

Zmeny obsahu

Nasledujúca taktika je ťažké na mieste. Zvyčajne hacker pridáva spamový obsah na stránku. Keďže tieto odkazy sú často skryté, nebudú sa zobrazovať, pokiaľ nepreskúmate kód.

Ďalším možným negatívnym SEO scenárom je, keď útočník modifikuje vaše stránky a presmeruje ich na svoje webové stránky. Niektorí majitelia webových stránok používajú túto metódu na zvýšenie užitočnej stránky PageRank alebo presmerovania používateľov na svoje stránky, keď sa pokúšajú pristupovať k vašej stránke. Ak sa vyhľadávače dozvedia o presmerovaní predtým, ako je to možné, pravdepodobne budú penalizovať váš zdroj na presmerovanie na škodlivú webovú stránku. Pravidelný audit stránok s riešením, ako je WebSite Auditor, je najlepšou voľbou na detekciu týchto útokov.

black hat seo

Odstránenie stránok

Možno vás prekvapí,. txt môže zkaziť celú SEO marketingovú stratégiu. Pravidlo Zakázať je to, čo je potrebné, aby vyhľadávač úplne ignoroval váš zdroj. Smutné ale pravdivé.

Našťastie je tu niečo, čo môžete urobiť, aby ste zabránili takejto praxi. Pravidelné kontroly hodnotenia vám pomôžu byť prvými, kto bude vedieť, že váš zdroj bude de-indexovaný. Rank Tracker je skvelý nástroj, ktorý môžete použiť na naplánovanie automatických kontrol. V okamihu, keď vaše stránky náhle klesnú z výsledkov spoločnosti Google, v stĺpci Rozdiel sa zobrazí poznámka Odstránená. Také jednoduché.

December 22, 2017