Back to Question Center
0

Aké sú najdôležitejšie momenty optimalizácie webového vyhľadávača?

1 answers:

Internet je stále rastúcou a vyvíjajúcou sa sférou. Každý deň odovzdávajú tony rôznych informácií o kvalite do vyhľadávačov. Ak chcete pochopiť, ktorý obsah môže byť užitočný pre používateľov a odlíšiť ho od spamu, veľké vyhľadávače ako Google musia pravidelne zlepšovať a aktualizovať svoje algoritmy - portes laflamme. Pritom umožňujú majiteľom webových stránok aj priemerným používateľom príležitosť využívať údaje o kvalite. Navyše pravidelné aktualizácie algoritmov umožňujú vyhľadávacím nástrojom penalizovať spamerov a špecialistov na čierne klobúky SEO. Takže, aby ste zostali na vrchole SEO hry, musíte byť informovaní o všetkých novinkách v odvetví optimalizácie webových vyhľadávačov a urobiť príslušné vylepšenia vašej stránky. V tomto článku budeme diskutovať o troch definujúcich okamihoch, ktoré zmenili povahu SEO a aby SEO odborníci zmenili svoje metódy optimalizácie webových stránok.

web search engine optimization

Drastické zmeny v optimalizácii webového vyhľadávača

Stojí za to povedať, že počas posledného desaťročia aktualizácie algoritmov Google drasticky zmenili pravidlá vyhľadávača optimalizácia. Zatiaľ čo niektorí online obchodníci poklesli po revízii Google, ostatní majitelia internetových stránok využili túto príležitosť na zlepšenie svojich pozícií v oblasti SERP. Dnes budeme hovoriť o troch najsilnejších aktualizáciách algoritmov, ktoré zmenili dnešnú SEO.

  • Prvá aktualizácia Google Florida

Prvá aktualizácia Google sa uskutočnila v novembri 2003. Je známy ako aktualizácia služby Google Florida. Táto aktualizácia bola najväčšou zmenou v rebríčku Google v týchto časoch. Hlavným cieľom aktualizácie na Floride bolo zasiahnuť špecialistov na čierne klobúky, ktorí sa pokúšali manipulovať s rebríčkami. Bolo navrhnuté tak, aby sa zabránilo takejto black-hat SEO technike ako kľúčové slovo plnka. Termín "plnenia kľúčových slov" sa objavil od začiatku vývoja optimalizácie pre vyhľadávače. Jedná sa o stinnú techniku, ktorá umožňuje správcom webu manipulovať s rebríčkami vyhľadávania. Ide o proces vloženia konkrétnych kľúčových slov alebo súboru kľúčových fráz do obsahu. Tieto vyhľadávacie výrazy majú spravidla pre obsah žiadny význam a sú určené špeciálne pre vyhľadávače, ale nie pre priemerných používateľov. Tieto výrazy sa môžu textom opakovať tak často, že to znie neprirodzene. Preto, aby sa zlepšila spokojnosť používateľov so systémom vyhľadávacích nástrojov, spoločnosť Google sa rozhodla penalizovať webové stránky, kde sa dodržiava náplň kľúčových slov. Po tejto inovácii mnoho stránok stratilo dopravu a značne utrpelo. Trvalo veľa času a úsilia pre majiteľov webových stránok obnoviť reputáciu svojich webových zdrojov. Bola to však dobrá lekcia pre tých, ktorí sa pokúšajú porušiť štandardné usmernenia.

  • Google Panda update

Druhým svojou veľkosťou a vplyvom na digitálny svet bola aktualizácia Google Panda. Bol zavedený vo februári 2011. Primárnym cieľom tohto filtra bolo vyhnúť sa tomu, aby sa webové stránky s nekvalitným obsahom mohli dostať do výsledkov vyhľadávania spoločnosti Google. Týmto spôsobom by spoločnosť Google chcela vrátiť vysokokvalitné a relevantné stránky v blízkosti TOP stránky SERP a zlepšiť používateľskú skúsenosť počas vyhľadávania. Táto aktualizácia zaznamenala až 12% výsledkov vyhľadávania. Najväčšie internetové platformy s konštantným dopravným tokom stratili viac ako 50% svojich návštevníkov z dôvodu poklesu ich pozícií SERP. Táto aktualizácia Google poškodzuje iba webové stránky, ktoré majú menej kvalitný obsah. Pre ostatné domény sa situácia dramaticky nezmenila. Spoločnosť Google objasnila, že kvalitnejší a maximálne relevantný obsah bude odmenený za najvyššie hodnotenie, zatiaľ čo menej kvalitné nečitateľné texty budú penalizované. Panda sa zamerala hlavne na stránky s tenkým obsahom. Tento filter bol dobrý spôsob, ako by Google mohol zacieliť na obsahové farmy práve tak, ako sa vo výsledkoch vyhľadávania stalo veľkou záležitosťou s nekvalitným obsahom nekvalitného obsahu, ktorý mal tendenciu zoradiť kvôli obrovskému objemu. Z tohto filtrovania Google sa k tomuto dátumu nevrátili hlavní porušovatelia pravidiel. V súčasnosti Google vyvíja Panda ako súčasť základného algoritmu. Slúži ako súčasť pomalého valcovania, ktorý trvá mesiac v jednom cykle. V dôsledku toho sa stalo ťažké vedieť, či stránka trpí aktualizáciou Panda alebo nie.

google panda

  • Google Penguin update

Algoritmus Google Penguin spustený v apríli 2012. Jedná sa o algoritmus webového spamu, ktorého cieľom je penalizovať tých, ktorí nedodržiavajú pokyny spoločnosti Google. Keď tento algoritmus nadobudol účinnosť, spoločnosť Google vydala nasledujúce vyhlásenie:

".tento algoritmus predstavuje ďalšie zlepšenie nášho úsilia o zníženie webového spamu a podporu vysokokvalitného obsahu. Hoci nemôžeme prezradiť konkrétne signály, pretože nechceme dať ľuďom spôsob, ako hrať naše výsledky vyhľadávania a zhoršovať skúsenosti používateľov, našou radou pre správcov webu je zamerať sa na vytváranie vysoko kvalitných stránok, ktoré vytvárajú dobrú skúsenosť používateľov a používajú metódy SEO s bielym klobúkom (GOOGLE). "

Zacielené na webové stránky, ktoré používajú schémy podvodných odkazov, aby sa zaradili na Google. Tí on-line obchodníci a webmasteri, ktorí získali link šťavy na svojich stránkach pomocou black-hat SEO techník, ako je nákup odkazov alebo link poľnohospodárstva boli zakázané. Keď bola uvoľnená aktualizácia Google Penguin, stránky, ktoré vykonali akcie na odstránenie spätných odkazov bez kvality, môžu získať znova hodnotenie. Google zase poskytuje príležitosť rýchlo a bezplatne odstrániť zlé odkazy. Všetko, čo potrebujete, je implementovať nástroj Google Disavow Links. Tí, ktorí boli zasiahnutí aktualizáciou Google Penguin, museli počkať, kým sa tento algoritmus znovu neobjaví, aby získali svoje pozície.

Tento algoritmus stále ovplyvňuje hodnotenie webových stránok, pretože kvalita a relevantné odkazy sú dôležitou súčasťou systému hodnotenia Google. To je dôvod, prečo to môže stáť vám reputáciu na mieste implementovať black-hat web SEO techniky alebo prenájom neprofesionálnej SEO tím. Aktualizácia Penguin prebiehala väčšinou po zneužívaní odkazov a ovplyvnila 3,1% dopytov.

December 22, 2017