Back to Question Center
0

Čo by som mal uprednostniť medzi návrhom webových stránok a optimalizáciou pre vyhľadávače?

1 answers:

Filozofia Google uvádza nasledovne: "mali by ste premýšľať nad dobrými skúsenosťami používateľov s vašimi stránkami, bude nasledovať prosperita. "Mnoho majiteľov webových stránok a špecialistov na optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov však toto tvrdenie neberie vážne a vytvára webovú stránku určenú predovšetkým pre vyhľadávače, nie pre priemerných používateľov. Týmto spôsobom znížia svoje hodnotenie a zvýšia mieru odchodov.

V dnešnej dobe spoločnosť Google konštatuje, že vývoj pre používateľskú skúsenosť je oveľa cennejší ako návrh iba na optimalizáciu pre vyhľadávače - email empresas espaa. Pojmy SEO a príjemné užívateľské skúsenosti sa stávajú komplementárnymi a navzájom prepojenými a kvalitné webové stránky, ktoré sú určené pre používateľov a nie pre vyhľadávače, vedú k zlepšeniu SEO webových stránok a vyšším rebríčkom. Skúsení web dizajnéri berú do úvahy obidva aspekty SEO a UX, aby webové stránky efektívne pre oba vyhľadávače a užívateľov. V tomto článku, budem vymenovať niektoré UX dôležité, ktoré môžu ovplyvniť webové stránky rebríčku a zlepšiť vaše stránky SEO.

Web design a optimalizácia pre vyhľadávače náplne

  • Mobilné reagovať dizajn

v roku 2015 spoločnosť Google urobila aktualizáciu rebríčku, ktorá je základným indexom pre mobilitu. Podľa tejto aktualizácie by všetky lokality mali byť čitateľné a funkčné na všetkých mobilných zariadeniach a tabletách. Takže v súčasnosti, ak by ste chceli zaradiť na prvú stránku Google, mali by ste určite navrhnúť svoje stránky nielen pre stolné počítače, ale aj pre mobilné obrazovky.

Existujú tri obľúbené spôsoby navrhovania pre mobilné zariadenia - dizajn citlivý na webové stránky, dynamické zobrazovanie a samostatné adresy URL. Reagujúci dizajn je však najlepší spôsob, ako zvýšiť SEO webovú stránku. S prispôsobivým dizajnom dáte svojim potenciálnym zákazníkom možnosť používať na svojich mobilných zariadeniach rovnakú verziu svojich stránok. Iné spôsoby, ako zlepšiť prístupnosť webových stránok pre mobilné zariadenia, sú menej vhodné, pretože oddeľujú verziu pre mobilné webové stránky od hlavnej verzie pre stolné počítače a robia mobilnú verziu pre seba. Optimalizácia pre vyhľadávače a dokonalé skúsenosti používateľov sa spájajú s mobilnými stránkami. Uistite sa, že dizajn mobilnej verzie umožňuje používateľom ľahko navigovať na vašom webe. Ak chcete zlepšiť svoje mobilné skúsenosti s vašimi stránkami, nechajte medzi tlačidlami priestor a vyhnite sa používaniu príliš veľkého alebo príliš malého prvku, ako aj vyskakovacích okien.

Môžete zlepšiť návštevnosť svojich návštevníkov webových stránok implementáciou nekonečných zvitkov, v ktorých sa naďalej načítava viac obsahu ako prejdite na spodnú časť webovej stránky. V tomto prípade však roboty Google nemôžu napodobňovať správanie používateľa a obsah, ktorý je pre používateľov viditeľný, zostáva nerozdelený vyhľadávacími robotmi. Ak si myslíte, že je vaša stránka vyžadovaná takouto konštrukčnou funkciou ako nekonečný posun, vytvorte si stránkovú sériu popri mnohých zvitkoch. Pomôže vám to zlepšiť používateľskú skúsenosť tým, že im umožní ľahko nájsť to, čo potrebujú.

Nepoužívajte kliknutie na rozšírenie zmysel, pokiaľ ide o kombináciu optimalizácie pre vyhľadávače a skúsenosti používateľov. Väčšina návrhárov má tendenciu používať aktívne karty, na ktoré môžu používatelia kliknúť, aby získali viac obsahu. Táto technika je široko používaná na blogoch a stránkach elektronického obchodu, ktoré sú preťažené informáciami. Rovnako ako pri nekonečnom posúvaní nemusí byť prvok návrhu rozšírený kliknutím spoločnosťou Google. Existuje presvedčenie, že roboty spoločnosti Google nemôžu analyzovať tento skrytý obsah. Takže môžete použiť prvok click-to-expand, ak používate praxi šetrne. Obsah kliknutia na rozšírenie môže prispieť k vášmu minimalistickému dizajnu webových stránok, ale v tomto prípade by mohol priniesť zážitok používateľom, ktorý by mohol poškodiť hodnotenie vašich stránok.

December 22, 2017