Back to Question Center
0

Sú prepojené SEO a sociálne médiá?

1 answers:

Vplyv sociálnych médií a spôsob, akým sa šíria nad oblasťou optimalizácie pre vyhľadávače, je pravdepodobne jednou z najdôležitejších otázok. Myslím tým tajomstvá: ako sociálne médiá ovplyvňujú SEO? Sú tieto dva pojmy pôsobiace v synergii, vôbec, alebo dokonca v ničom?

Tu príde spoiler - najkratšia odpoveď je áno, je to. Bolo by však správnejšie zvážiť druhú, širšiu a komplexnejšiu interpretáciu - precio de dominio web mexico. Pozrime sa na to - sociálne médiá majú určite vzťah k SEO, ale môže to byť vzájomne? Bohužiaľ, mám pocit istoty len o jednu malú vec - sociálne médiá nemajú, aspoň pozitívne, vplyv na SEO. Jednoducho nepomáha optimalizácii vyhľadávania tak, ako to väčšina ľudí verí.

how social media affects seo

Nižšie budem skombinovať moje vlastné návrhy s cennými pohľadmi poskytnutými členmi tímu samotného Google. Po prvé, uvažujme za samozrejmosť - svetový vyhľadávací priemyselný gigant nikdy nemal žiadne potvrdenie o sociálnych médiách pre priamy rozhodujúci faktor. Myslím, áno, sociálne médiá sú stále medzi úplne rozumnými spôsobmi, ako zlepšiť viditeľnosť obsahu online. A áno, konečne, je to všetko o SEO. Čo vieme istotne o tom, ako sociálne médiá ovplyvňujú SEO? Bez ohľadu na to, čo môže správne odpovedať, je zrejmé, že sociálne médiá môžu skutočne pomôcť vašej optimalizácii pre vyhľadávače fungovať ako celok. Ale stále sa zaujímam, že vyhľadávací gigant prinesie stále viac sociálnych signálov do svojho aktuálneho algoritmu?

V súčasnosti algoritmy vyhľadávania Google nikdy neboli zverejnené. Preto jediný spôsob, ako pochopiť vzorce správania vyhľadávacích robotov spoločnosti Google, je kontrola každého potenciálneho výsledku v reálnom teste. Dokážete si predstaviť, ako môžu byť tieto výskumné práce časovo náročné a náročné na prácu? Ok, vráťme sa k bodu. Ako sociálne médiá ovplyvňujú SEO? Aj my by sme mohli vziať sociálne médiá len na čokoľvek, ale podľa prieskumov spoločnosti Google nie je priamym faktorom. Aj tak to vôbec neznamená, že sociálne médiá nemajú vôbec žiadny vplyv na rebríčku, len preto, že spoločnosť Google opätovne potvrdila, že samotné sociálne médiá nepredstavujú poradie.

social media seo

Som presvedčený, že viac či menej správnu odpoveď možno vidieť niekde okolo slova "korelácia. "Tento termín bol spomenutý v kontexte Bielej knihy Rebooting Ranking Factors, ktorú dodal Searchmetrics v roku 2016. Som si istý, že chlapci naozaj pohybujú na správnej ceste. Jediná správna odpoveď o tom, ako sociálne médiá ovplyvňuje SEO, je teda jasná - áno. Ale stále tu nie sú žiadne priame alebo dvojité sekvencie. Takže sledovanie propagácie prostredníctvom rôznych prostriedkov sociálnych médií je stále dobre formulovaným rozhodnutím. Súčasne optimalizácia pre vyhľadávače vyžaduje vaše presné úsilie a čas svojim vlastným spôsobom.

December 22, 2017