Back to Question Center
0

SSL a SEO: obaja majú na mysli?

1 answers:

Začnime sa zapamätaním si niektorých vašich najaktuálnejších vyhľadávaní bez ohľadu na to, čo ste hľadali, a to buď s kontrolou svojich súperov, alebo hľadaním nejakých produktov alebo služieb na webe. Pravdepodobne ste navštívili webové stránky založené na protokoloch HTTP aj HTTPS. Ale aký je skutočný rozdiel medzi nimi, najmä z hľadiska SSL a SEO? Vzhľadom na ich vzájomný vplyv na elektronický obchod a väčšinu každého internetového obchodu uvidíme, ako dobre SSL a SEO robia v skutočnosti.

ssl and seo

Sú SSL a SEO také užitočné pri konaní spoločne?

Začnime s určitým technickým zázemím a uvidíme, ako SSL funguje. Ako súčasť zabezpečenia protokolov Hypertext Transport Protocol používa 2048-bitový kľúč na ochranu používateľských zážitkov pomocou bezpečnostných postupov overovania, overovania a šifrovania medzi webovým serverom a samotným internetovým prehliadačom. Bezpečnosť protokolu SSL v zásade prichádza v troch vrstvách:

  • Šifrovanie zabezpečuje, že aktuálne používateľské akcie nemožno odhaliť, takže podvodníci nemôžu podvádzať žiadne informácie
  • Autentifikačný postup pomáha odolávať útokom hackerov pri budovaní väčšej dôveryhodnosti medzi užívateľmi
  • Integrita údajov slúži na zabránenie akýmkoľvek súborom pred korupciou alebo neoprávnenou zmenou počas prenosu

A konečne sa vráťme k bodu - aké je skutočné spojenie medzi SSL a SEO? Alebo ako bezpečne riadi hodnotenie vašich webových stránok vo výsledkových stránkach vyhľadávača? Rovnako ako všetky dobré vlastnosti na mieste prinášajú pozitívny vplyv na vaše hodnotenie, rovnako ako prevádzku a mieru konverzie sám - apply for croatian passport. Myslím tým, že vaša bezpečnosť webových stránok má priamy vplyv aj na vyhľadávacie algoritmy spoločnosti Google, keď sa rozhodnete udeliť vyššiu pozíciu. Nižšie uvažujme o vzájomných vzťahoch medzi SSL a SEO v troch základných smeroch - rebríček, prevádzky a konverzie:

  • Ako už bolo uvedené, vaše hodnotenie na webových stránkach je teraz ešte viac závislé na zabezpečení SSL ako kedykoľvek predtým. Pri pohľade na obdobie rokov 2014 - 2015, kedy spoločnosť Google vydala svoje prvé algoritmy na podporu webových stránok založených na protokole HTTPS, SSL bezpečnosť bola iba zložkou ľahkého algoritmu na konečné rozhodnutie. Dnes však podľa oficiálnych štatistík takmer polovica výsledkov organického vyhľadávania spoločnosti Google odkazuje na webové stránky založené na protokole HTTPS zabezpečené certifikátom SSL. Okrem toho sa odhaduje, že približne 1 percenta všetkých internetových rámcov na internete je bezpečná. Takže, prečo nepoužívať SSL a SEO jednoducho na to, aby ste sa pred konkurenciou dostali raz a navždy?
  • Vzhľadom na zvýšenie návštevnosti, lepšie zaradenie zvyčajne prináša väčší tok návštevnosti, len preto, že čím viac používateľov navštevuje vašu webovú stránku, tým širšiemu publiku dostanete. Navyše, dostupné webové zabezpečenie dáva každému potenciálnemu kupujúcemu prehliadanému na internete aktívny signál na autoritatívnej stránke a dôveryhodnosť vášho webu. Väčšina používateľov pravdepodobne preskočí všetky nezabezpečené zdroje a klikne na výsledok vyhľadávania, ktorý ich nasmeruje na vaše webové stránky, čo zase zvýši mieru prekliknutia vašej lokality.
  • Koniec koncov, SSL a SEO môžu pracovať spoločne, aby výrazne ovplyvnili vaše konverzie. Myslím tým, že viac potenciálnych zákazníkov sa zmení na skutočné, keď navštívia vaše dobre zabezpečené webové stránky s dôveryhodnou autoritou. Len si pamätajte, že podľa vedúcich prieskumov by viac ako 80% nespracovaných klientov odmietlo ich odhodlanie kúpiť, jednoducho zistilo, že ich práve vyplnené osobné údaje pochádzajú z neistého spojenia.
December 22, 2017