Back to Question Center
0

Je organická optimalizácia vyhľadávania stále dôležitá?

1 answers:

Ak ste pracovali so službou Google Analytics, pravdepodobne viete, že existujú štyri hlavné zdroje návštevnosti - organické (vyhľadávanie), sprostredkovanie, sociálne a platené. Môžete získať návštevnosť z kanálov sociálnych médií a platenú reklamu, ale vaše poradie nebude vysoké ako hlavný faktor relevantnosti webových stránok a SEO-priateľský je vysoký tok organickej prevádzky.

organic search optimization

V dnešnej dobe žijeme v premenlivom a diverzifikovanom svete, kde ľudia nachádzajú veľa alternatív k organickej optimalizácii vyhľadávania - real estate desktop valuation. Používame reklamu za platbu za kliknutie, vytvárame identity medzi sociálnymi platformami a propagujeme naše produkty a služby prostredníctvom sociálnych médií. Majitelia webových stránok už viac nežijú a zomierajú umiestnením svojich webových stránok v spoločnosti Google, pričom zabúdajú na význam organického zaradenia do zoznamu. Organická doprava však stále zohráva najvýznamnejšiu úlohu pri zlepšovaní rebríčka. Podľa štatistických údajov organické vyhľadávanie znásobuje ostatných prevádzkovateľov dopravy, pričom vedie približne 51% všetkých potenciálnych zákazníkov na podniky B2B aj B2C.

Potrebujete ešte organickú optimalizáciu vyhľadávania?

Vykonávanie organickej optimalizácie vyhľadávania je jedinou možnosťou prilákať kvalitnú návštevnosť vyhľadávania. Ekologické je jednoducho najlepšie na poskytovanie relevantnej návštevnosti. Jediným kanálom, ktorý vám prinesie takmer rovnaký pozitívny výsledok, sú platené reklamy vo vyhľadávaní. Platené vyhľadávanie však tvorilo len 10% celkovej návštevnosti. Väčšina SEO guru radí investovať do ekologického i plateného vyhľadávacieho dopytu, aby získali väčšiu návratnosť investície. Napríklad v priemysle technológií a medicíny, takýto zmiešaný prístup tvorí viac ako dve tretiny celkových príjmov.

Existuje jedna moderná tendencia prilákať dopravu prostredníctvom sociálnych médií. Môžete získať až 40 až 60 percent vašej návštevnosti z Facebooku a Instagramu, ale nedodržiavajú žiadne zlepšenie prítomnosti webových stránok. Táto situácia môže byť vysvetlená malým znakom tohto typu návštevnosti vyhľadávačov. Sociálny prenos môže byť ďalším zdrojom návštevnosti, ale nie vedúcim. Navyše, keď implementujete kanály sociálnych médií na získanie návštevnosti stránok, ste na milosti týchto spoločenských platforiem. To znamená, že budete musieť platiť vždy, keď sa sociálna mediálna platforma rozhodne zmeniť svoje pravidlá pre firemné účty. Môžete povedať, že rovnaká situácia sa môže stať aj pri optimalizácii organického vyhľadávania Google. Môžem povedať, že to závisí. Samozrejme, vaše hodnotenie môže tiež klesnúť v dôsledku zmeny algoritmu. V prípade organickej optimalizácie vyhľadávania sa však pravdepodobne nestane s vami, a dokonca aj vtedy, keď dostanete svoje pozície späť v krátkom čase.

organic seo

Organické SEO tipy

Uistite sa, že máte relevantné a presné adresy URL. Optimalizujte svoje adresy URL vrátane jednej z najčastejšie získaných kľúčových slov v ich štruktúre.

Musíte mať zdravé vyváženie kľúčových slov v celom obsahu vašej webovej stránky. Nepoužívajte príliš veľa kľúčových slov na jednej stránke. Priemerná suma je tri hľadané výrazy na jednu stránku. Nezabudnite zahrnúť relevantné kľúčové slová do nadpisov, kapitálových viet a v hornej časti odseku.

Použite techniky výzvy na akciu na prilákanie viacerých používateľov z vyhľadávania. Uistite sa, že vaše webové stránky požiadajú návštevníkov, aby vykonali nejaké kroky. Napríklad "Kúpiť teraz", "Objednať jedným kliknutím" alebo "Získať zadarmo cenovú ponuku dnes. "CTA je ekologický spôsob propagácie, ktorý prináša svojim zákazníkom jedno kliknutie hlbšie do vášho webu.

December 22, 2017