Back to Question Center
0

Ako dôležité sú spoločné vzťahy medzi názvom domény a SEO?

1 answers:

Podľa troch hlavných faktorov spoločnosti Google je použiteľnosť webovej stránky, kvalita obsahu a spätné prepojenie portfólia najpôsobivejšie na určenie, či bude zaradená na vrchol SERP, alebo nie. A to je pravda, najmä vzhľadom na to, že podiel leva na vašich potenciálnych zákazníkoch bude s najväčšou pravdepodobnosťou mať svoju prvú návštevu vašich webových stránok zo zoznamu najlepších výsledkov vyhľadávania.

domain name and seo

Preto dobré meno domény a SEO údržbu možno nazvať vlajkovou loďou pravdepodobne každej webovej stránky. Vzhľadom na to, že každý doménový názov sa oddelene oddeľuje oddelene, zvyčajne sa vytvára z obchodnej značky spoločnosti, zálohovaných najrelevantnejšími a najrelevantnejšími kľúčovými slovami a kľúčovými frázami. Ale otázka týkajúca sa interakcie medzi názvom domény a vplyvom SEO na hodnotenie Google bola vždy veľmi diskutovateľnou témou. Koniec koncov, existuje nejaký dôkaz o úplne priamom vzájomnom vzťahu medzi doménovým menom a SEO? Preto som sa rozhodol, že hlavnú myšlienku zhrnú a podporujem nižšie.

Žiadne prísne pravidlá

V skutočnosti faktory hodnotenia spoločnosti Google nikdy nemali prísne pokyny alebo oficiálne požiadavky, ktoré by sme realizovali krok za krokom. Je zrejmé, že priemyselný gigant robí najlepšie, aby zabránil akémukoľvek zneužitiu alebo manipulačnému podvádzaniu. Ale jedna vec môže byť istá - podľa väčšiny praktických testov existuje asi dvesto rozličných faktorov, ktoré sa zúčastňujú na finálnom algoritme na určenie poradia webových stránok zoznam výsledkov stránky vyhľadávača. Vzhľadom na niektoré cenné poznatky bývalých zamestnancov, rovnako ako zvyšok teórií a rozumné nápady, tam sú niektoré pomerne pravdepodobné výsledky z vyzdvihnúť názov domény a SEO údržby prichádza s ním.

Určite, správny výber domény je kritickým krokom, ktorý dláždi cestu k vášmu online úspechu v dlhšom časovom horizonte. Odporúčam vám tu získať užívateľsky prívetivý doménový prvok. Nie je potrebné sa snažiť striktne prispôsobiť predvoľbám vyhľadávača. Je rozumnejšie zamyslieť sa nad skutočnými používateľmi, a preto navrhujem, aby som získal súhrnný, užitočný a nezabudnuteľný názov, ktorý by bol úplne relevantný a rozpoznateľný tu. Neváhajte a vložte ho do obchodného mena, ako aj správne kľúčové slová a ich kombinácie.

domain name

Proaktívne kľúčové slovo výskumu

Pri pohľade späť, tieto doménové mená vrátane správneho kľúčového slova používali výraznú výhodu konkurencie vo výsledkoch vyhľadávania Google. Tieto časy prešli dávno a celková nadvláda kľúčových domén sa teraz odčerpáva. Teraz vyhľadávače majú tendenciu oceniť tie webové stránky, ktoré poskytujú užívateľovi viac hodnoty, i. e. , ktoré majú relevantnejší kvalitatívny obsah. Ale predchádzajúca logika domén kľúčových slov je stále platná, pretože zodpovedajúce kľúčové frázy v názve domény sú užívateľsky príjemnejšie a umožňujú návštevníkom vytvoriť prepojenie medzi jednotlivým vyhľadávacím dopytom a samotným obsahom webovej stránky. Nehovoriac o tom, že takéto adresy URL by boli užitočné pri zdieľaní, čo by malo pozitívny vplyv na vašu mieru prekliknutia. Ak tak urobíte, môžete tiež povzbudiť spoločnosť Google, aby udelila váš web s vyšším poradím. Takže nikdy nestíhať na vytváranie proaktívneho výskumu kľúčových slov pri formovaní vášho nového názvu domény. Nebudete ľutovať, som si istý Source .

December 22, 2017