Back to Question Center
0

Ako pridať viacjazyčné SEO na webové stránky?

1 answers:

V dnešnej dobe takmer každý, kto prevádzkuje komerčnú webovú stránku, môže mať úspech v prevádzke s produktovým obchodom alebo poskytovateľom služieb na internete. To sa stalo možným vďaka vysokej sile webu, čo umožňuje potenciálnym online podnikateľom zapojiť milióny potenciálnych zákazníkov po celom svete. A oslovenie viacjazyčného publika cez hranice bude samozrejme vyžadovať, aby ste do webovej stránky pridali viacjazyčnú SEO (inak medzinárodnú SEO).

add seo to website

Takýmto spôsobom môže správna optimalizácia pre vyhľadávače na viacjazyčnej (medzinárodnej) úrovni rýchlo stať ešte účinnejšou ako presne zacielená lokálna SEO. Nehovorte, že pri pridávaní medzinárodnej SEO do webovej stránky jednoducho otvárate dvere nespočetným počtom rôznych príležitostí pre váš online projekt (najmä v porovnaní s bežnými komerčnými reklamnými kampaňami) - cursos de fotografia digital. Berúc to za samozrejmosť - potreba pridať SEO na webové stránky, ktoré mu umožňujú vyčnievať a byť adresované celosvetovému publiku sa v poslednej dobe stalo nutnosťou pre prípadného majiteľa on-line podnikania, ochotného a pripraveného na naozaj obrovský úspech.

Skôr ako začnete

Predtým, než budete môcť dobre sa rozhodnúť pridať SEO na webové stránky na medzinárodnej úrovni, ako vodca ovládajúci určitú trhovú medzeru. Akonáhle vaše nové podnikanie dokončí tento primárny cieľ v jednom jazyku, ďalšie kroky, ktoré treba urobiť, vyriešia niektoré presne zacielené publikum v niektorých ďalších krajinách. Zdá sa, že tento proces začína prekladom vašich webových stránok do druhého a tretieho jazyka, pričom treba mať na pamäti zúfalú potrebu pridať SEO na webové stránky na každej následnej viacjazyčnej úrovni. Takže, poďme konečne zvážiť záležitosť krok za krokom.

Jedna vec naraz

Veľmi často sa spoločnosti začínajú rozširovať svoje stránky vo viacerých jazykoch od samého začiatku. Ak vezmeme do úvahy skutočne veľký rozpočet na štartovacie obdobie, táto myšlienka sa môže zdať zbytočná. Ale tu prichádza opatrnosť. Predstavte si, že sme úspešne spustili webový obchod, ktorý sa zobrazuje v hornej časti stránok s výsledkami vyhľadávača (SERP), napríklad v angličtine. A existuje nejaká záruka, že naše zahraničné verzie, napríklad preložené do španielčiny alebo nemčiny, takisto fungujú? Myslím, že nie. Takže, kedy by sme mali začať túto viacjazyčnú expanziu? Verím, že najlepší čas je, keď ste už spustili a podarilo sa udržať úspešnú webovú stránku v angličtine:

 • Máte obchodný webový model, ktorý funguje dobre v angličtine
 • zamerať sa na primeranú štruktúru CMS a webovej stránky
 • Buďte inteligentní, aby ste spustili iba jeden nový jazyk naraz (tak budete mať dostatok času na pridanie SEO do webovej stránky v danom jazyku, a preto získate výnimočné poradie v SERP pred vstupom do ďalšej viacjazyčnej úrovne)
 • Zaobchádzať so správnym výskumom kľúčových slov pre každý cieľový jazyk, ktorý plánujete pridať (týmto spôsobom vyberajte iba relevantné kľúčové slová, ktoré majú vysokú návštevnosť vyhľadávania, ale stále slabú organickú konkurenciu)
 • Každá novo preložená verzia webových stránok musí obsahovať aspoň pár vašich blogových stránok alebo akýkoľvek iný zdieľateľný obsah (urobte to čo najskôr a zároveň propagujte svoje webové stránky prostredníctvom viacjazyčnej kampane pre budovanie odkazov)

add seo

Kontrola kont ol nad všetkým

Prejsť viacjazyčným, mali by ste zvážiť vytvorenie jedného viacjazyčného systému na správu obsahu (CMS). Nie je potrebné manipulovať s niekoľkými rôznymi databázami naraz, pretože odporúčam, aby ste stále zachovávali ten istý CMS pre preklad svojho písaného obsahu znova a znova. Existuje veľa moderných systémov správy obsahu, ktoré vám umožňujú vytvárať početné webové stránky v rôznych jazykoch, ktoré zdieľajú jednu databázu. Medzi ostatné navrhujem používať jednu z nasledujúcich možností: Joomla, Magento, WordPress alebo Drupal. Týmto spôsobom môžete mať niektoré dobré výhody takto:

 • zníženie hostingového priestoru, s oveľa lacnejšie hosting náklady (nezabudnite, že Google nemá žiadny rozdiel pre váš hostiteľ miesto, ako vyhľadávač používa iné značky
 • efektívna kontrola zásob rôznych verzií alebo viacerých webových stránok
 • veľkoobchodná aktualizácia pre všetky vaše webové stránky v rovnakom čase, mali by ste zvládnuť redesign alebo vývoj pre jednu

Odporúčam zvážiť nasledujúce možné možnosti budovania štruktúry vašej webovej lokality:

 • Domény najvyššej úrovne a krajiny kódované (napr.
 • Každá doména na globálnej úrovni by mala mať subdomény
 • Podadresáre prichádzajúce pre každú doménu globálnej úrovne
 • Zvážte parametre adresy URL
 • ) Ovládanie jazyka pomocou súborov cookie

Pokiaľ ide o mňa, výber domén s kódovým označením krajiny na pridanie SEO do webovej stránky má niekoľko výhod. Mať geografické zacielenie na krajinu je skvelé pre branding, keďže každý používateľ bude okamžite informovaný, že váš medzinárodný obchod je dostatočne vážny na to, aby sa zameral na každý konkrétny štát individuálne. Koniec koncov, doménový názov bohatý na kľúčové slová môže byť pre každú krajinu ľahko preložený, aby sa propagácia vášho hlavného produktu alebo služby na internete ešte viac sústredila (všimnite si, že táto možnosť nebude robiť, ak máte na starosti viaceré rozsahy, ktoré už sú zamerané na jedno kľúčové slovo alebo kľúčovú frázu).

seo website

Zvyšok globálnych optimalizačných vecí som použil na pridanie SEO na vlastnú stránku.

Mať jednu CMS databázu je skvelá. Ale stále stojí za to skontrolovať, či celková konfigurácia je úplne správna. Týmto spôsobom môžete používať značky hreflang, ktoré informujú Google presne aký jazyk (nie krajina) je každá webová stránka skutočne napísaná.

Vzhľadom na to, niektoré preklady zvláštnosti, najmä pokiaľ ide o bezchybnú gramatiku ocenia Google, mali by ste používať len tie správne písanie gramatika pre každú sekciu svojich webových stránok. Ale hlbšie som si všimol, že gramatické pravidlá môžu byť niekedy zanedbané, čisto v prospech technickej optimalizácie. Myslím tým, že mnoho webových stránok s vysokým poradím často používa veľa slabých gramatických kľúčových slov alebo fráz, ktoré sa stále ukázali ako veľmi relevantné a vhodné. Preto vám odporúčam dodržiavať striktné pravidlá gramatiky pre vaše úplné odseky textu a všade inde. Len si pamätajte, že pre svoje metaúdaje, adresy URL a ukotvenie môžete slobodne klásť dôraz na vyhľadávateľné kľúčové frázy výhradne skôr na ich gramatiku.

Na záver by som to chcel opäť zdôrazniť - použitím štandardného prekladu, ktorý väčšinou preskočí veľa kritických prvkov, je najhorší spôsob, ako pridať SEO na webové stránky. Ak chcete dosiahnuť vynikajúcu medzinárodnú optimalizáciu pre dvojjazyčné vyhľadávanie, odporúčam mať iba presný preklad webových stránok, ktorý zahŕňa dôkladnú budovanie odkazov a hĺbkový výskum kľúčových slov. A nikdy sa ponáhľať pokúšať sa pokryť niekoľko jazykov naraz, ako čisto úspešný medzinárodný obchod on-line potrebuje robiť všetko trvalo, jedna vec za druhou.

December 22, 2017