Back to Question Center
0

Ako dôležitý je vek domény pre SEO?

1 answers:

Existuje nejaká skutočná korelácia medzi určitým vekom domény a efektívnosťou SEO v rebríčku Google? Táto otázka o optimalizácii pre vyhľadávače a o tom, ako môže byť korelovaná s dátumom registrácie domény, je dôležitá záležitosť, ktorú často diskutujú odborní správcovia webových stránok, ako aj mnohí vlastníci on-line podnikov.

domain age seo

Najčastejšie priemyselní guru dospeli k záveru, že doména veku a výsledky SEO sú nejakým spôsobom konajú ruka v ruke. Štandardne sú ich súčasné názory na to, ako veľký je vek domény pre SEO, úplne odlišné, aj keď stále majú určitý zmysel vlastným spôsobom:

  • doména veku nemá žiadny vplyv na SEO, a teda na Google
  • doména veku je len individuálnym faktorom medzi myriádami ostatných vlastností zahrnutých do sofistikovaných algoritmov Google
  • vek domény hrá čisto dôležitú úlohu pri zaujatí najvyššej pozície v SERP

Sú tu aj dva dôležité body za aktuálnou diskusiou o veku domény a seo:

  • s ohľadom na logiku, vložiť nové domény do registra a rýchlo ich odstrániť, novo registrované mená sú častejšie používané spamovými webovými stránkami
  • reverznou logikou, staré doménové meno by znamenalo, že web je dobrý a hodný, pretože dobre

No, vidíme tu veľa neistoty. Jedna vec, ktorú vám však môžem povedať istotne - vek domény má záležitosť pri zvažovaní s tými, ktorí ju vlastnia. Myslím tým, že ak má majiteľ domény dlhý a čistý stav v záznamoch spoločnosti Google, nebude to mať negatívny vplyv, ak sa rozhodnete kúpiť existujúci a už používaný názov domény. Na druhej strane však existuje veľa "zlých" domén, ktoré boli predtým identifikované ako spam alebo dokonca trestali spoločnosť Google niekedy predtým - plugin usuarios registrados wordpress.

Aby sa zabránilo takému nešťastnému priebehu udalostí, experti odporúčajú zvažovať len tie domény na predaj, ktoré dostali verejné informácie k dispozícii. Áno, podvodníci by mohli mať istú ochranu súkromia, napríklad s dotazmi Whois, musím priznať. Napriek tomu by to určite prinieslo podozrenie okolo nich.

domain age

Takto odporúčam, aby ste skôr, než uzavreli dohodu, dvakrát overili vek domény a jeho históriu. V otvorenom prístupe je k dispozícii mnoho užitočných rámcov, ktoré sa dajú zistiť pri registrácii individuálneho názvu domény. Môžete si napríklad vyskúšať nástroj Netcraft a zistiť, kedy bola indexovaná doména prvýkrát robotmi Google. V takom prípade môžete identifikovať najsľubnejšie doménové mená hodnotené ako dôveryhodné, pretože boli udelené za ich dlhotrvajúce výsledky v kvalite, a preto boli zaradené do kategórie SERP.

Všimnite si však, že môj návrh vôbec neznamená, že novovytvorený názov domény bude nevyhnutne stráca bitku proti starším konkurentom, a preto bude mať slabšiu pravdepodobnosť vyšplhať sa na vrchol výsledkov vyhľadávania. "Starší je názov domény, ktorý máte, vyššie hodnotenie dostanete" - to však nemôže byť 100% platné. Majte na pamäti, že obdobie dobrej činnosti ovplyvňuje autoritu domény, mali by sme pripustiť. Koniec koncov, doména veku s SEO môže stále riadiť webové stránky poradie vlastným spôsobom, a to ako pozitívne, ako aj nepriaznivé.

December 22, 2017