Back to Question Center
0

Ako dôležitý je vek domény pre SEO?

1 answers:

Existuje nejaká skutočná korelácia medzi určitým vekom domény a efektívnosťou SEO v rebríčku Google? Táto otázka o optimalizácii pre vyhľadávače a o tom, ako môže byť korelovaná s dátumom registrácie domény, je dôležitá záležitosť, ktorú často diskutujú odborní správcovia webových stránok, ako aj mnohí vlastníci on-line podnikov.

domain age seo

Najčastejšie priemyselní guru dospeli k záveru, že doména veku a výsledky SEO sú nejakým spôsobom konajú ruka v ruke. Štandardne sú ich súčasné názory na to, ako veľký je vek domény pre SEO, úplne odlišné, aj keď stále majú určitý zmysel vlastným spôsobom:

  • doména veku nemá žiadny vplyv na SEO, a teda na Google
  • doména veku je len individuálnym faktorom medzi myriádami ostatných vlastností zahrnutých do sofistikovaných algoritmov Google
  • vek domény hrá čisto dôležitú úlohu pri zaujatí najvyššej pozície v SERP

Sú tu aj dva dôležité body za aktuálnou diskusiou o veku domény a seo:

  • s ohľadom na logiku, vložiť nové domény do registra a rýchlo ich odstrániť, novo registrované mená sú častejšie používané spamovými webovými stránkami
  • reverznou logikou, staré doménové meno by znamenalo, že web je dobrý a hodný, pretože dobre

No, vidíme tu veľa neistoty. Jedna vec, ktorú vám však môžem povedať istotne - vek domény má záležitosť pri zvažovaní s tými, ktorí ju vlastnia. Myslím tým, že ak má majiteľ domény dlhý a čistý stav v záznamoch spoločnosti Google, nebude to mať negatívny vplyv, ak sa rozhodnete kúpiť existujúci a už používaný názov domény. Na druhej strane však existuje veľa "zlých" domén, ktoré boli predtým identifikované ako spam alebo dokonca trestali spoločnosť Google niekedy predtým.

Aby sa zabránilo takému nešťastnému priebehu udalostí, experti odporúčajú zvažovať len tie domény na predaj, ktoré dostali verejné informácie k dispozícii. Áno, podvodníci by mohli mať istú ochranu súkromia, napríklad s dotazmi Whois, musím priznať. Napriek tomu by to určite prinieslo podozrenie okolo nich.

domain age

Takto odporúčam, aby ste skôr, než uzavreli dohodu, dvakrát overili vek domény a jeho históriu. V otvorenom prístupe je k dispozícii mnoho užitočných rámcov, ktoré sa dajú zistiť pri registrácii individuálneho názvu domény. Môžete si napríklad vyskúšať nástroj Netcraft a zistiť, kedy bola indexovaná doména prvýkrát robotmi Google. V takom prípade môžete identifikovať najsľubnejšie doménové mená hodnotené ako dôveryhodné, pretože boli udelené za ich dlhotrvajúce výsledky v kvalite, a preto boli zaradené do kategórie SERP.

Všimnite si však, že môj návrh vôbec neznamená, že novovytvorený názov domény bude nevyhnutne stráca bitku proti starším konkurentom, a preto bude mať slabšiu pravdepodobnosť vyšplhať sa na vrchol výsledkov vyhľadávania. "Starší je názov domény, ktorý máte, vyššie hodnotenie dostanete" - to však nemôže byť 100% platné. Majte na pamäti, že obdobie dobrej činnosti ovplyvňuje autoritu domény, mali by sme pripustiť. Koniec koncov, doména veku s SEO môže stále riadiť webové stránky poradie vlastným spôsobom, a to ako pozitívne, ako aj nepriaznivé Source .

December 22, 2017