Back to Question Center
0

Viete, čo spája pôvodnú optimalizáciu SEO a video obsahu?

1 answers:

Obsah videa sa stáva čoraz potrebnejším, najmä pokiaľ ide o marketingovú stratégiu s plnými zásobami. Medzi najsilnejšie miesta informačných videí vložených do každej webovej stránky vidím najskôr také výhody ako vedenie väčšieho počtu potenciálnych zákazníkov, budovanie spoľahlivejšej značky autorít s lepším informovanosťou o zákazníkoch a nakoniec väčší potenciál vytvárania príjmov pre každú internetovú prácu vcelku.

seo and video

Najčastejšie je video obsah nejakým spôsobom spojený len so samotným marketingom sociálnych médií. Ale je to veľká chyba tomu uveriť. Áno, samozrejme, Twitter, Facebook, ako aj samotná služba YouTube sú skvelými vecami pre umiestnenie ukázať propagačné videá. Všetky tieto platformy sú osvedčené a ideálne vhodné na takéto konanie. Ale tu prichádza viac než kritická otázka - čo ak existujú prísnejšie vzájomné vzťahy medzi SEO a video obsahom? Ako dnes optimalizácia vyhľadávania pokrýva oveľa viac aspektov nad rámec obsahu. V skutočnosti z hľadiska vyhľadávacích nástrojov má dobre optimalizovaný videoobsah rovnako ako kvalitný obsah, ale osobnejším spôsobom. Nižšie uvádzame stručné zváženie - či SEO a video obsah by mali prísť ruka v ruke, aby priniesli ešte viac organickej dopravy, ktorá sa obvykle vyvíja do kvalifikovaných potenciálnych zákazníkov? Alebo ešte nič na to? Dobre, ja tu žartujem. Pokiaľ ide o mňa, strašná potreba, aby moja štandardná práca na SEO a video obsahu úzko integrovaná medzi sebou, sa už stala celkom nepríjemným stavom. Ukážem, že mám pravdu. Nižšie vám ukážem niekoľko presvedčivých tipov pre optimalizáciu videa s maximálnou účinnosťou pre váš online obchod.

Skôr ako začneme, chápeme jeden jednoduchý návrh - webová stránka Optimalizácia SEO a video obsahu je podobná, ale stále nie je totožná. Podobne ako pôvodný obsah v písomnej podobe, sú videá hodnotené spoločnosťou Google so zreteľom na kvalitný obsah a počet silných spätných odkazov. Pozrime sa na niektoré z predchádzajúcich skúseností, aby sme čo najlepšie využili podobnú povahu.

Po prvé, pokračujme s prepismi videa. Prepísanie prepisovaného video obsahu na vašich webových stránkach by bolo skvelé pre všetkých: skutoční používatelia majú čisto relevantné a pútavé údaje pre vyššiu konverziu, zatiaľ čo vyhľadávače s najväčšou pravdepodobnosťou vám udelia lepšie hodnotenie v SERP. Týmto spôsobom sa musíme snažiť pomôcť prehľadávačom "čítať" videoobsah rovnakým spôsobom ako keby to bolo len bežné písanie. Budete potrebovať kompletný prepis slov, rovnako ako zvýraznenie textu pre každé video, ktoré budete hostiť. Aby som to urobil, navrhujem, aby som použil dôstojnú skúsenosť v tejto oblasti, ktorú vykonal Moz (len pozrite si fantastické videá na Whiteboard Friday). Môžete tiež prehliadať najlepšie podcasty dobre tvarované ostatnými lídrami v odvetví a ľahko nájdete na internete.

semalt media

Nakoniec sa dostaneme k optimalizácii metadát pre videá. Ako som už povedal, obzvlášť tento aspekt celkových SEO a video optimalizačných prác je veľmi podobný Source . Stačí, aby vaše popisy videí a každý titul:

  • boli presvedčivejšie a priaznivejšie pre väčšiu mieru prekliknutia
  • , ktorá je čisto relevantná a prirodzená pre obsah vašej webovej stránky
  • ) vložené iba s správnymi kľúčovými slovami relevantnými pre vaše trhové miesto alebo cieľové publikum
  • meta popisy majú až 155 znakov
  • pútavé tituly pod 55 znakov
December 22, 2017