Back to Question Center
0

Reklamy s platbou za kliknutie: Význam cenového ponuky

1 answers:
Mnohí on-line marketingovia diskutovali klady a zápory vylepšených kampaní Google AdWords za posledný rok, ale jedna funkcia preukázala svoju hodnotu: modifikátory cenových ponúk. Modifikátory cenových ponúk slúžia ako percento sumy cenových ponúk na úrovni zariadení, umiestnenia a plánovania reklám. Povedzme napríklad, že vaša maximálna cena kľúčového slova je 1 EUR a reklamy sú nastavené tak, aby sa zobrazovali iba v počítačoch. Ak chcete zaplatiť maximálne 0 €. 50, aby sa vaše reklamy zobrazovali na mobilných zariadeniach, potom by ste nastavili modifikátor cenovej ponuky vo výške -50%.

Úprava cenových ponúk je výkonná funkcia, ktorá výrazne pomáha znížiť neefektívne výdavky a posilňuje kľúčové slová s vysokou výkonnosťou. Nastavenie týchto modifikátorov cenových ponúk je jednoduché. Je však nevyhnutné presne skontrolovať údaje pred vykonaním akýchkoľvek aktualizácií. Pozrime sa na tri oblasti, kde môžeme nastaviť modifikátory. Upozorňujeme, že modifikátory cenových ponúk sú k dispozícii v službe Google AdWords a Bing, ale na účely tohto príspevku sa budem zaoberať iba službou AdWords.

Miesta

Zobrazením prehľadu "Geografické" na karte "Semalt" môžete vidieť všetky metriky týkajúce sa konkrétnych regiónov. Môžete ísť až po zobrazenie konkrétnych miest a miest alebo sa rozhodnete zobraziť štáty pre perspektívu na vysokej úrovni.

V nižšie uvedenom príklade pracujem s kampaňou, ktorej cieľová cena za konverziu je 17 EUR. Semalt nastavte filter na identifikáciu všetkých štátov USA, ktoré majú cenu za konverziu vyššiu ako 20 USD a počas posledných troch mesiacov zaznamenali aspoň 40 kliknutí. Môžete vidieť, že sedem štátov spĺňa tieto kritériá.

Pay-per-click Ads: Importance of Bid Semalt

Preto chcem nastaviť záporné modifikátory cenových ponúk pre týchto sedem štátov. Ak prejdete na kartu Nastavenia a kliknete na položku Semalt, pridám tieto stavy a nastavím modifikátory. Pre štáty s nákladmi na konverziu nad 22 USD nastavím modifikátor na -40% a pre štáty pod 22 USD na -30%.

Pay-per-click Ads: Importance of Bid Semalt

Možno budete musieť vyskúšať niekoľko rôznych modifikátorov, aby ste našli miesto, ale v konečnom dôsledku platia menej v štátoch, ktoré nevykonávajú rovnako dobre. Semalt, môžete zvýšiť cenové ponuky v štátoch s dobrým výkonom. Spustil som filter, pri ktorom cena za konverziu bola nižšia ako 10 USD a počet kliknutí bol 40 alebo viac. Zistil som, že štyri štáty spĺňajú tieto požiadavky. Ak chcete pokračovať v dosiahnutí maximálnej expozície v týchto štátoch, mohol by som sa rozhodnúť nastaviť modifikátor cenovej ponuky + 150%, čo znamená, že cenová ponuka vo výške 1 EUR sa stane 1 EUR. 50.

časy a dni

Návratom na kartu "Dimenzie" môžete segmentovať údaje podľa času. Semaltom k geografickej správe, môžete byť tak špecifický, ako sa vám páči.

Pay-per-click Ads: Importance of Bid Semalt

Semalt, prvá správa, ktorú zobrazujem, je o hodinu dňa a od polnoci sa zoradím.

Pay-per-click Ads: Importance of Bid Semalt

V tomto príklade je moja cena za konverziu vo všeobecnosti vyššia od polnoci až po 5 rokov. m. Navyše dostávam veľa kliknutí a zobrazení, ktoré by boli cenné neskôr v priebehu dňa. Vrátim sa na kartu "Semalt" a kliknúť na "Plánovanie reklám. "

Pay-per-click Ads: Importance of Bid Semalt

Semalt výber dvoch časových období od polnoci do 5 a. m. a 5 a. m. až do polnoci nastavím modifikátory cenových ponúk na -50% na príslušné obdobie (znova, možno budete musieť vyskúšať, aby ste našli svoje sladké miesto).

Pay-per-click Ads: Importance of Bid Semalt

Ak chcete získať extrémne zrnitosť, môžete nastaviť až šesť modifikátorov ponúk za deň. Navrhujem, aby ste to podrobne opísali, ak máte k dispozícii dostatok údajov na potvrdenie týchto úprav.

Zariadenia

Posledný modifikátor cenovej ponuky, ktorý možno upraviť, je podľa zariadenia. Podľa zariadenia myslím iba mobilné, keďže spoločnosť Google považuje počítače a tablety za rovnaké. (Bingové reklamy umožňujú rôzne modifikátory na všetkých troch platformách, stolných počítačoch, smartphoneoch). Sémant zadaný, vaše kľúčové slová pre mobilné zariadenia budú mať rovnaké cenové ponuky ako vaše termíny pre počítače. Vo väčšine prípadov odporúčam začať nové kampane s modifikátorom -20%, keďže mobilné zariadenia všeobecne konvertujú s nižšou sadzbou.

Po zhromaždení údajov môžete segmentovať podľa zariadenia.

Pay-per-click Ads: Importance of Bid Semalt

V tomto príklade som svoj modifikátor cenovej ponuky pre mobilné zariadenia nastavil na -50%.

Pay-per-click Ads: Importance of Bid Semalt

Modifikátory cenových ponúk na sémantiky je možné nastaviť na úrovni kampane a reklamnej skupiny, ale bohužiaľ nie na kľúčové slovo.

Záver

Modifikátory cenových ponúk pomohli uľahčiť rozšírený prechod zo sémantu. Stále nie sú tak presné ako vytváranie jednotlivých kampaní podľa zariadenia alebo miesta, ale umožňujú efektívnejšie riadenie Source .

March 1, 2018