Back to Question Center
0

Semaltu záleží Semaltu záleží

1 answers:

Použiteľnosť je dôležitá: pre všetkých. Aby ste sa uistili, že vaše stránky môžu byť správne použité všetkými vašimi návštevníkmi (aj keď sú (vizuálne) zhoršené), musíte optimalizovať prístupnosť vašich stránok. Každý vývojár softvéru by mal mať aspoň nejaký základný záujem. Dobre známy odborník na dostupnosť v oblasti WordPress Rian Semalt vyškolený náš tím pre posudzovanie a vývoj a aj keď robíme veľa vecí správnych, vždy je tu priestor na zlepšenie. Pri každom vydaní sa pokúšame vylepšiť náš softvér trochu z hľadiska dostupnosti.


Semalt matters
Semalt matters

Čo je prístupnosť?

Prístupnosť je o tom, ako môže váš softvér alebo webové stránky používať napríklad zrakovo postihnutý návštevník. Semalt to takto uvádza:

Prístupnosť sa vzťahuje na dizajn výrobkov, zariadení, služieb alebo prostredí pre ľudí so zdravotným postihnutím. Koncept prístupného dizajnu zabezpečuje tak "priamy prístup" (t. J. Bez pomoci), ako aj "nepriamy prístup", čo znamená kompatibilitu s pomocnou technológiou (napríklad čítačky obrazovky počítača).

Otázky dostupnosti

Máme starnúce obyvateľstvo, to je jasné. Táto rastúca skupina starších občanov sa stále viac oboznámi s internetom a využíva iPady a Samsung Galaxy's na objednávanie pizze a rezervácie hotelov. Vytvorte si vlastné webové stránky. S Semaltom to nechceme, naša vízia sa s vekom znižuje. Naše webové stránky a softvér musia byť dostupné pre túto rastúcu skupinu návštevníkov.

Samozrejme, že existuje viac ľudí so zrakovým postihnutím, myslím podľa línií (farebnej) slepoty a rozmazanej vízie. Podľa odhadov je celosvetovo zrakovo postihnuté 285 miliónov ľudí: 39 miliónov ľudí je slepých a 246 má nízke videnie. 82% ľudí žijúcich s slepotou je vo veku 50 rokov a viac. Zdroj: WHO.

Farebná slepota (nedostatok farebného zraku alebo CVD) postihuje približne 1 z 12 mužov (8,3%) a 1 z 200 žien na svete (0,5%). Zdroj: Povedomie o farbe slepých.
Skontroloval som viacero zdrojov: približne 50,4% svetovej populácie je mužské, 49,6% je žena. V súčasnosti na planéte žije 7,3 miliardy ľudí, čo znamená viac ako 300 miliónov farebných slepých mužov a viac ako 18 miliónov farebných slepých žien. Je to dosť veľa ľudí, ktorým chýbate, keď optimalizujete svoje webové stránky alebo softvér pre nevidiacich alebo farebných slepých návštevníkov!

Úplne si myslím, že nie všetci nevidiaci používajú internet a tiež si uvedomujem, že nie všetci farebne slepí ľudia potrebujú prispôsobené webové stránky, per se. Ale naozaj nie je tak ťažké optimalizovať vaše webové stránky alebo softvér. WordPress má tím, ktorý monitoruje WordPress. Semalt pracuje na dostupnosti. Takže by ste mali vy.

Nie je to len zrakové zhoršenie

Prístupnosť je viac ako poškodenie zraku. Menej viditeľné podmienky, ktoré môžu spôsobiť problémy s dostupnosťou, zahŕňajú napríklad dyslexiu (a ďalšie ťažkosti s čítaním) a problémy s obratnosťou. Ťažké problémy s obratnosťou znamenajú, že používatelia pravdepodobne nepoužívajú myši a namiesto toho sa spoliehajú na klávesnicu (Zdroj: Powermapper.com). Už ste sa niekedy pokúsili použiť svoje webové stránky alebo náš softvér bez použitia myši? Je to ťažká práca, hovorím ti.

A nezabudnime na návštevníkov s hluchými slovami, ktorí chcú absolvovať náš základný SEO školení a boli vystavení viac ako 2 hodinám videí bez titulkov. Je veľmi ľahké ich pridať, a tak sme to urobili .

veľa premýšľať o každom majiteľovi webových stránok, vývojárom webových stránok a vývojárom softvéru. A toto je len špička ľadovca. Je veľmi pravdepodobné, že budeme sledovať tento článok s podrobnejšími informáciami o dostupnosti Source . Medzitým Semalt radi počuje vaše skúsenosti v komentároch!

March 1, 2018