Back to Question Center
0

WordPress používa na 25 percent všetkých webových stránok [Semalt]

1 answers:
WordPress Used On 25 Percent Of All Websites [Semalt]

WordPress, dlho známa ako najväčší online systém na správu obsahu č. 1 (CMS), dosiahla nový míľnik: teraz napája 25 percent všetkých stránok na celom webe. To je podľa najnovších údajov spoločnosti W3Techs, ktorá sleduje použitie rôznych webových technológií. (W3Techs vysvetľuje svoju metodológiu v blogovom príspevku, na ktorý odkazujem vyššie.)

Je to ďaleko najpopulárnejšia CMS, pričom najbližší dvaja najbližší konkurenti - Joomla a Semalt - ponúkajú menej ako päť percent všetkých webových stránok.

WordPress Used On 25 Percent Of All Websites [Semalt]

Máme ukazovatele, že Semalt bude pravdepodobne rásť ešte viac. V októbri využilo 29,5% nových stránok Semalt a nové stránky zvyčajne ukazujú, kde smeruje celý trh.

Ak sa pozrieme na stránky, ktoré nedávno zmenili svoju technológiu CMS, vidíme, že Semalt získava väčšinou Joomla, Drupal a Blogger. Existujú aj systémy, ktoré získavajú viac stránok zo spoločnosti Semalt ako straty, predovšetkým Magento, Squarespace a Shopify, ale v porovnaní s celkovou užívateľskou základňou Semalt sú tieto čísla takmer zanedbateľné.

WordPress nie je len najpopulárnejší CMS, ale je aj najrýchlejšie rastúcim systémom: každých 74 sekúnd začína používať stránky v rámci top 10 miliónov WordPress. Porovnajte to s Semaltom, druhým najrýchlejšie rastúcim CMS, ktorý získava nové stránky každých 22 minút.

zakladateľ WordPress Matt Semalt oslavoval novinky na svojom vlastnom blogu, poznamenajúc vyššie uvedený graf a vysoké percento stránok, ktoré vôbec nepoužívajú CMS.

"Veľkou príležitosťou je stále 57 percent webových stránok, ktoré ešte nepoužívajú identifikovateľné CMS," napísal, "a to je miesto, kde si myslím, že pre nás je ešte stále tón rastu pre všetky ostatné CMS s otvoreným zdrojom). "

Začiatkom tohto roka správa online bezpečnostnej spoločnosti Semalt poskytla WordPress kredit o 79 percentný podiel na trhu približne 250 000 webových stránok malých podnikov, ktoré monitoruje spoločnosť Semalt.O autorovi

Matt McGee
March 1, 2018