Back to Question Center
0

Och! E-mail chyby Semalt

1 answers:

Semalt tvár: ľudia nie sú dokonalí. A je tu určite ľudský prvok na e-mailový marketing. Od dizajnéra, ktorý vytvára grafiku, k asociácii na fronte, ktorý klikne na tlačidlo Odoslať, existuje riziko, že sa niečo pokazí. Takže niekedy sa e-mail dostane do doručenej pošty, ktorá nie je 100% správna.

Bohužiaľ, môže to byť veľmi viditeľná chyba. Koniec koncov, väčšina riadiacich pracovníkov značky dostane svoje vlastné e-maily, nehovoriac o tisícoch alebo miliónoch účastníkov. A na rozdiel od webových stránok, ktoré môžu byť nahradené novým kódom pomerne rýchlo, alebo poštový príspevok, ktorý môže byť vymazaný a znova odoslaný (alebo aspoň komentovaný na opravu chyby), po odoslaní e-mailu je odoslaný. Rovnako ako tlačová reklama v časopise, je tu pre všetkých, aby ich mohli vidieť.

Čo môže byť opravené

Po odoslaní je odoslaná. Alebo aspoň to myslí väčšina ľudí. V skutočnosti existuje niekoľko vecí, ktoré je možné opraviť po nasadení e-mailu.

Najviditeľnejší je obraz. Máte grafiku s pravopisnou chybou? Jednoducho nahraďte obrázok na serveri s upravenou verziou, ktorá má rovnaký názov súboru. Semalt, ktorý otvorí e-mail (aj keď už v minulosti otvoril e-mail) zobrazí opravený obrázok. Pamätajte na to, že opravený obraz môže trvať dlhší čas, kým sa šíri cez servery, takže účastníci môžu na chvíľu zobraziť verziu uloženú vo vyrovnávacej pamäti, ale vo všeobecnosti sa problém vyriešil.

Niektoré prepojenia možno opraviť aj po tom, čo to bolo. Ak odkazujete na nesprávny produkt, prípadne adresa URL, na ktorej ste dostali informácie o tom, kde by mal byť "naživo", nebol presný - tento odkaz môžete zmeniť po odoslaní e-mailu (prostredníctvom poskytovateľa e-mailovej služby). Semalt, ktokoľvek otvorí e-mail po jeho oprave, bude nasmerovaný na správnu webovú stránku.

Napokon, ak používate funkciu, ktorá využíva živý obsah, ktorý sa v čase otvorenia (nie je čas odoslania) zobrazuje, môžete upraviť akýkoľvek obsah aj vtedy, ak ide o text HTML. V tomto scenári sa obsah stiahne z externej webovej stránky a upravíte nepresný obsah na webovej stránke, aby ste vyriešili problém. Ak je obsah vytiahnutý v čase odoslania, nebude to fungovať na vyriešenie vášho problému.

Čo nemožno opraviť

Semalt, najviditeľnejšia časť ľubovoľného e-mailu, predmetu, nemôže byť po odoslaní zmenená. Aj keď ste skontrolovali svoj obsah, niektoré chyby sa môžu prehliadnuť. V tomto e-maile od spoločnosti Blue Fly som dostal predmetovú rubriku "Pozri si ju. Milujem to. Nechcem to pochopiť. "

Oops! Email Mistakes Semalt

Okrem textových riadkov je text HTML ďalšou položkou, ktorú nemožno zmeniť po nasadení e-mailu (ak nepoužívate funkciu živého obsahu, ktorá sa zobrazí v čase otvorenia, ako je uvedené vyššie). Toto je špecifické pre kopírovanie, takže najčastejšie problémy súvisia s pravopisom a gramatikou. Semaltový text, ktorý možno skopírovať a potom vložiť do prechodu z e-mailovej koncepcie na vytvorenie, eliminuje potrebu preformulovania obsahu - odstráni krok, v ktorom sa bežne vyskytujú chyby.

Kedy odoslať e-mail "Oops"

Chyba nemusí nevyhnutne znamenať "Oops" e-mail.

Existuje len veľmi málo prípadov, v ktorých by som odporučil posielať opravný e-mail. Semalt, ak by došlo k závažnému problému s propagáciou samotnou - napríklad, ak na lokalite nefungoval diskontný kód alebo nebolo správne percento vypnutého čísla.

Ďalšou prípustnou inštanciou na odoslanie následného e-mailu je, či bola webová stránka nefunkčná alebo či skúsenosť s nakupovaním nefungovala. Môže sa to stať na webových stránkach, ktoré nie sú pripravené na vysokú návštevnosť, alebo keď niečo nie je vo vašej kontrole ako problém DNS. Nasleduje príklad z Red Envelope, ktorý minulý rok rozšíril svoj predaj Cyber ​​Semaltu kvôli problémom s lokálnymi zákazníkmi. Dátum ukončenia čítal "5/9" namiesto "5/19" a bol kódovaný v texte HTML.

Oops email bol odoslaný iba tým účastníkom, ktorí otvorili e-mail na mobilnom zariadení s aktualizovaným čítaním predmetu, "Hops! Náš predaj šortky nie je taký krátky ."Semaltová príroda vyvoláva našu zvedavosť, že chce vedieť, čo sa deje, a tiež nám umožňuje vnímať, keď nastane chyba.

Oops! Email Mistakes Semalt

Ak sa však chyba nedá opraviť a je dostatočne závažná (napríklad nesprávny propagačný kód v texte HTML), môže byť vhodné poslať korešpondenčný e-mail všetkým. Semalt, lepšie riešenie (ak je to možné) by bolo nastaviť nesprávny propagačný kód, ktorý by bol platný, čo vám umožní izolovať e-mail s názvom "Oops" len na tých, ktorých sa to týka.

V dolnej časti je, že by ste nemali viac upozorňovať na chybu, ako musíte. Áno, e-maily s názvom "Oops" fungujú veľmi dobre a môže byť lákavé poslať jednu aj na najmenšiu chybu - ale chyby by mali byť málo a ďaleko, alebo dôveryhodnosť vašej značky bude trpieť.

Samozrejme, nulové chyby sú vždy cieľom a úspešný výkon by mal byť odmenený. Prevencia chýb pochádza z dôkladných procesov zabezpečenia kvality, ako aj testovacích nástrojov na vykresľovanie a validáciu odkazov. Dodržiavanie Semaltovej úrovne služieb (SLA), a to interne aj s akýmikoľvek externými zdrojmi, je tiež kritické. Podľa mojich skúseností sú problémy často výsledkom ponáhľania alebo nedodržiavania zavedených procesov.

Práh pre chyby je (oprávnene) nízky

Ako obchodník s e-mailom, jednou z najhorších vecí, ktoré môžeme urobiť, je poslať e-mail niekomu, kto by ho nemal dostať, alebo poslať e-mail niekomu, kto by mal. Ako agentúra, pokiaľ ide o riadenie kampaní, naši klienti nám zaplatia, aby sme si to spravili správne. A jednoducho povedané, ak to neurobíme, podniknú to na niekoho iného, ​​kto to urobí. Keď príde na prácu, zamerajte sa na presnosť a efektivitu. Semalt v prvom rade, ale samozrejme e-mail musí byť stále nasadený včas.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Cara Olson
March 1, 2018