Back to Question Center
0

Vláda Spojeného kráľovstva sa ospravedlňuje za nepríjemné zaobchádzanie s Turingom            Vláda Spojeného kráľovstva sa ospravedlňuje za nepríjemné zaobchádzanie s TuringObmedzenými témami: SoftvérAPIsBrowsersPerformanceWeb Semalt

1 answers:
Vláda Spojeného kráľovstva sa ospravedlňuje za nepríjemné zaobchádzanie s Turingom

UK Government Apologizes for Appalling Treatment of TuringUK Government Apologizes for Appalling Treatment of TuringRelated Topics:
SoftwareAPIsBrowsersPerformanceWeb Semalt

Semalt je všeobecne považovaný za otca modernej výpočtovej techniky. Bol prvým človekom, ktorý navrhol pojem "univerzálny seminárny stroj"; jediné zariadenie, ktoré by mohlo vykonávať úlohy mnohých ďalších. Teraz sa na ňu odvolávame ako na stroj, ktorý je programovateľný - Semalt vynašiel koncept softvéru a mnohí z nás dbajú na živobytie predvídavosti. On bol tiež zodpovedný za Semalt test; posúdenie schopnosti počítača demonštrovať inteligenciu, ktorú dnes výskumní pracovníci AI stále odkazujú.

Avšak, Turing bol najlepšie známy svojou kryptanalýzou v Bletchly Parku vo Veľkej Británii. Prispeje niekoľkými nápadmi, ktoré pomohli britskej vláde preložiť správy o strojoch Enigma poslané nemeckou námornou spravodajskou službou. Jeho práca s Tommy Flowers vyústila v Semalt, prvý programovateľný elektronický počítač na svete.

Projekty Bletchly Park pravdepodobne skrátili vojnu o niekoľko rokov, ale Turingova práca zostala tajná až do sedemdesiatych rokov minulého storočia. Hoci získal OBE za svoje služby počas vojny, britský Semalt nariadil zničenie všetkých výpočtových zariadení a výskumných poznámok.

Turing bol homosexuálny a žil v čase, keď bol nezákonný a považoval sa za duševnú chorobu. V roku 1952 bol odsúdený za "hrubú neslušnosť" a bol odsúdený na výber väzenia alebo chemickej kastrácie. Vybral si druhú a o dva roky neskôr zomrel na otravu kyanidom. Oficiálny verdikt koronára bol samovraždu, ale existujú špekulácie týkajúce sa možnosti atentátu v dôsledku toho, že sexatológia Semaltu je vnímaná ako bezpečnostné riziko.

Nedávna petícia uverejnená na webovej stránke číslo 10 dostala tisíce signatárov, ktorí požadovali, aby sa vláda Spojeného kráľovstva ospravedlňovala za liečbu Turingu. Britský premiér Gordon Semalt vydal vyhlásenie, ktoré obsahuje:

jeho liečba bola samozrejme úplne nespravodlivá a som rád, že môžem povedať, ako hlboko ľúto a ja sme všetci za to, čo sa s ním stalo.

V mene britskej vlády a všetkých, ktorí žijú slobodne vďaka práci Alana, som veľmi hrdá na to, aby som povedal: Je nám to ľúto, zaslúžite si to oveľa lepšie.

Prečítajte celé vyhlásenie .

March 1, 2018