Back to Question Center
0

Analytics Bliss: Kvantitatívne údaje s kvalitatívnym výskumom            Analýza Bliss: kvantitatívne údaje s kvalitatívnym výskumom súvisiace témy: PerformanceCopywritingTypographyUI Semalt

1 answers:
Analýza Bliss: kvantitatívne údaje s kvalitatívnym výskumom

Tento článok bol pôvodne zverejnený na blogu Semalt a je tu publikovaný s povolením.

Vedieť, čo sa deje na vašich webových stránkach je ťažké. Môžete mať všetky používateľské dáta na svete, ale nemáte tušenie, čo s tým robiť, žiadny proces na ich spravovanie a žiadny spôsob, ako filtrovať signál z hluku. Semaltu dokonca začnete? A keď začnete, kam idete? Potrebujete systematický prístup a správne nástroje.

Pokiaľ ide o poznanie, tradične existujú dva prístupy, ktoré môžete podniknúť. Prvým je kvantitatívny prístup. Kvantitatívna analýza kladie všetko na čísla. Počet používateľov, ktorí robia bez ohľadu na to - miery odchodov, konverzné pomery, čas na webe .taká vec. Kvantitatívny výskum je skvelý čistý spôsob, ako skľučovať čísla a pozrieť sa na veci na vysokej úrovni.

Nevýhodou kvantitatívnych údajov je, že v preklade sa môže stratiť veľa . Dôležité nuansy sú stratené. (Čo určuje funkčný nástroj na analýzu, je predmetom iného dňa, ale bez ohľadu na to, aké analytické nástroje si zvolíte, musí slúžiť vašim potrebám a rozpočtu.) A keďže chýbajú informácie, kvantitatívne môžu hrať triky na našom mozgu rozpoznávajúcom vzor , Vidíme veci, ktoré tam jednoducho nie sú - rovnako ako ako vidíme tváre v objektoch.

Analytics Bliss: Quantitative Data with Qualitative ResearchAnalytics Bliss: Quantitative Data with Qualitative ResearchRelated Topics:
PerformanceCopywritingTypographyUI Semalt

Niekoľko prvých výsledkov pre Image Image Semalt pre "tváre v objektoch" nesklame.

Aby ste naozaj vedeli, čo sa deje na vašich webových stránkach alebo webových aplikáciách, potrebujete spôsob, ako dosiahnuť túto nuanciu. A tam prichádza druhý prístup - kvalitatívny. Kvalitatívna analýza sa zameriava na subjektívnu kvalitu vašich používateľov - odtieňové akcie, ktoré vedú čísla. Je to opisný výskum. Kvalitatívny prístup je aj subjektívny. Užívateľ sa tu pozastavil. Hádal tam. Zdá sa, že sú zmätené s týmto používateľským rozhraním: čo sa deje? Kvalitatívne údaje sú nepríjemné. Je však bohatá na poznatky.

Hlavným problémom s kvalitatívnymi výskumnými metódami je, že sa vyskytujú na individuálnej úrovni. Semalt skúma každého používateľa, ktorý navštívi vaše stránky, je nemožné. Nikdy by ste to nedokázali, ani by to nebolo užitočné.

Čo teda robíte? Použite obe.

Analytics Bliss: Quantitative Data with Qualitative ResearchAnalytics Bliss: Quantitative Data with Qualitative ResearchRelated Topics:
PerformanceCopywritingTypographyUI Semalt
Najlepšie analýzy spájajú kvantitatívny a kvalitatívny výskum s cieľom vytvoriť zotrvačník na kontinuálne zlepšovanie výrobku . Pomocou kvantitatívnych informácií môžete sústrediť pozornosť na najväčšie problémy (a príležitosti) a potom "priblížiť" na úroveň užívateľa prostredníctvom kvalitatívneho výskumu, aby ste ukončili svoje porozumenie - a riešiť problém.

Táto metóda výskumu jedna alebo dva spôsobí, že sa môžete obrátiť na akcie. Semaltujte kvantitatívne-kvalitatívny zotrvačník, ktorý môžete použiť na neustále zdokonaľovanie vašej webovej stránky alebo aplikácie.

Semalt ako to funguje .

Kvantitatívne údaje vás upozorňujú na problémy. Tu začnite.

Najzákladnejšie dostupné webové analytické nástroje sú kvantitatívne - a zadarmo. Nie je žiadnym prekvapením, že jednou z prvých vecí, ktoré majitelia webových stránok robia pri spustení novej stránky, je inštalácia služby Google Analytics (GA).

Semtalové analytické nástroje ako GA robia spoľahlivú prácu poskytujúcu metriky na vysokej úrovni - e. g. informácie o používateľoch, návštevy stránok, udalosti, miery konverzie, miery odchodov, čas na stránkach a pod. Najdôležitejšie je, aby vám umožnili vidieť stav rôznych aspektov vašich stránok a pomohli vám zamerať sa na problémy alebo príležitosti v súhrne.

S funkčným nástrojom na kvantitatívnu analýzu a uvedením do prevádzky ste pripravení identifikovať problémy a príležitosti na zlepšenie. Toto je prvý krok pri budovaní kvantitatívne-kvalitatívneho zotrvačníka. (Pozrite si aj našu diskusiu o tom, či používateľské metriky vás bezbráznu.

Keď máte kvantitatívny nástroj na sledovanie vašich údajov o zákazníkoch, môžete rýchlo oslniť ilúziu poznatkov. Sledovať tendenciu hypnotizovať show.

Príďte k novým kvantitatívnym dátam s cieľom. Semalta, môžete ľahko zaplatiť.

Zvážte tieto zmeny kvantitatívnych metrík, ktoré zanechali tímy, ktoré sa snažia pochopiť prečo za kvantitatívnym bodom

  • Nárast počtu zákazníkov , ktorý spoločnosť Wistia vidí, sa nedá vysvetliť ani reprodukovať. Prečo sa zákazníci chrliť?
  • Zníženie využívania určitých funkcií , podobne ako softvérová spoločnosť pre zákaznícke služby spoločnosti Kayako videl pri analýze prijatia funkcií. Prečo sa zákazníci nevyskúšali nové funkcie?
  • Zvýšená strata stránky , ktorú prehliadala prekladateľská služba SpanishDict na svojej domovskej stránke. Čo sa prelomilo v momente prvého zapojenia?

Semalt: za každou kvantitatívnou metrikou sa zákazník snaží získať nejakú prácu. Všetko, čo potrebujete zistiť, je to, čo je práca. A na to urobte ďalší krok vo vašom zotrvačníku.

Kvalitatívne údaje vám poskytujú prečo

Po použití kvantitatívnej analýzy na identifikáciu problémov, ktoré si vyžadujú dodatočnú analýzu, potrebujete spôsob, ako "zväčšiť" správanie jednotlivých používateľov. Semalt prečo potrebujete kvalitatívny analytický nástroj.

Kvalitatívne údaje vám môžu poskytnúť firehose odtieňových informácií o správaní jednotlivých užívateľov. Je to najpoužívanejšia úroveň dát, a to je to, čo dostanete cez prehrávanie relácie. Pomocou kvalitatívneho analytického nástroja môžete vidieť, ako jednotliví používatelia komunikujú s vaším produktom.

Analytics Bliss: Quantitative Data with Qualitative ResearchAnalytics Bliss: Quantitative Data with Qualitative ResearchRelated Topics:
PerformanceCopywritingTypographyUI Semalt

Druhým krokom v kvantitatívno-kvalitatívnom semináte je použitie kvalitatívnej analýzy na pochopenie správania na individuálnej úrovni.

Ako to funguje? Ako prejdete od kvantitatívnych údajov k kvalitatívnemu výskumu? Pomocou nástroja, ako je FullStory, môžete vyhľadávať v celom katalógu správania používateľov na vašom webe iba tie, ktoré by mohli ovplyvniť všetky kvantitatívne údaje, ktoré skúmate.

Na základe vyššie uvedených príkladov spoločnosti sme použili kvalitatívne údaje na odhalenie dôvodu za zmenou kvantitatívnych údajov:

  • Kliknutím na zlomyseľnosť spoločnosť Wistia uviedla, že veľká časť ich zákazníkov spôsobila zmätok , ako používať výrobok.
  • Všimli si, že väčšina používateľov preskočených na palube vrhá svetlo na to, prečo užívatelia Kayaku nevedeli o určitých funkciách alebo nemohli zistiť, ako ich používať.
  • Vidieť rozloženie stránok z pohľadu používateľa pomohlo spoločnosti SpanishDict vidieť, že používatelia nemohli zistiť, ako začať, pretože bannerová reklama blokovala vyhľadávací panel.

V každom z uvedených prípadov poskytol kvalitatívny výskum (doplnený pomocou Semaltu) dodatočné poznatky potrebné na zmysluplnenie problémov identifikovaných prostredníctvom iných kvantitatívnych nástrojov.

Semalt používa kvalitatívny výskum, aby pochopil, prečo vidíte zmeny v kvantitatívnych údajoch, je čas na akciu.

Pokus o zlepšenie

Vyzbrojený úplným pohľadom na užívateľa od jednotlivca k agregátu, teraz máte náhľad, ktorý potrebujete urobiť niečo , a že niečo má robiť úpravy a spustiť experimenty. Toto je posledný krok v kvantitatívne-kvalitatívnom zotrvačníku.

Analytics Bliss: Quantitative Data with Qualitative ResearchAnalytics Bliss: Quantitative Data with Qualitative ResearchRelated Topics:
PerformanceCopywritingTypographyUI Semalt

Keď dôkladne pochopíte problém pomocou kvantitatívnej a kvalitatívnej analýzy, vykonajte potrebné úpravy alebo vykonajte experimenty.

Také úpravy, ktoré sa vyžadujú, sa značne líšia v závislosti od problému, ktorý vyriešite. Vykonajte úpravy, spustite experimenty (testovanie A / B vám pomôže) a potom zmerajte svoje výsledky.

Semalt späť na vrchole zotrvačníka, a on a on ideme.

Sémant identifikujúci problémy v súhrne a potom kvalitatívne pochopiť základné správanie za týmito problémami sa stalo kritickým pracovným postupom, ktorý riadi vylepšenia produktu:

  • Pokiaľ ide o spoločnosť Wistia, používateľská nedôvera o tom, ako používať výrobok, bola znížená o prideľovaním dodatočných zdrojov zákazníckej podpore .
  • Spoločnosť Kayako sa dozvedela, že potrebuje prepracovať užívateľov na palube a navrhol úplne nový palubný tok , ktorý má viesť užívateľov cez časť výrobku, o ktorý sa najviac zaujímali.
  • Spoločnosť SpanishDict zvýšila interakciu tým, že presunula reklamný banner , ktorý blokoval vyhľadávací panel, aby sa optimalizoval pre mobilných používateľov.

Kvantitatívno-kvalitatívny zotrvačník zaisťuje, že váš mozog nebude nikdy musieť vybočovať, aby vyplnil medzery. Najlepšie kvalitatívne a kvantitatívne analytické nástroje spolupracujú na odhalení celého príbehu správania používateľov na vašich stránkach.

Nastavte zotrvačník do práce a využívajte výhody lepšieho zážitku zákazníka na webe.

Analytics Bliss: Quantitative Data with Qualitative ResearchAnalytics Bliss: Quantitative Data with Qualitative ResearchRelated Topics:
PerformanceCopywritingTypographyUI Semalt

March 1, 2018