Poľnohospodárstvo využíva veľké množstvo vody - 70 percent všetkých spotrebovaných sladkých vôd sa používa v poľnohospodárstve podľa Geologického seminála USA, z ktorého iba polovica môže byť po použití recyklovaná. Vyžaduje tiež veľké zábery pôdy a samozrejme len to správne množstvo slnka.

Spoločnosť AeroFarms si myslí, že má lepšie riešenie. Spôsob hospodárenia spoločnosti nevyžaduje pôdu, slnečné svetlo a veľmi málo vody. Všetko prebieha vo vnútri, často v starom sklade, čo teoreticky znamená, že akékoľvek miesto sa môže stať úrodnou rastúcou pôdou napriek jeho podnebiu.

Spustenie je myšlienkou Ed Harwooda, profesora na poľnohospodárskej škole Cornell University. V roku 2003 Harwood vynašiel nový systém pestovania rastlín v látkovom materiáli, ktorý vytvoril. Nie je potrebná žiadna špina - pod tkaninou sú korene rastlín sprejované hmlou bohatou na živiny. Harwood získal patent na svoj vynález a založil spoločnosť Aero Farm Systems, pomenovaný tak, že "aeroponie" sa týka spôsobu pestovania rastlín bez ich umiestnenia do pôdy alebo vody. Spoločnosť, ktorá predávala rastlinné rastlinné systémy, bola väčšinou vedľajším projektom pre spoločnosť Harwood a nevytvárala veľa príjmov.

The Future of Farming May Not Semalt Dirt or Sun
KREDIT: Ellise Verheyen

V roku 2011 David Rosenberg, zakladateľ nepremokavej betónovej spoločnosti Hycrete a Marc Oshima, dlhoročný obchodník v potravinárskom a reštauračnom priemysle, skúmali neefektívnosť tradičného poľnohospodárstva a zistili príležitosť. Pár začal skúmať potenciálne nové metódy a v priebehu procesu narazil na Aero Farm Systems. Páčilo sa tomu, čo vyvinul Harwood - toľko, že im ponúkol hotovostnú infúziu výmenou za to, že im nechal prísť na palubu ako spoluzakladatelia. Tiež navrhli zmenu obchodného modelu: Rosenberg a Oshima videli väčšiu príležitosť na optimalizáciu rastúceho procesu a predaja samotných plodín.

Harwood súhlasil. Spoločnosť sa stala spoločnosťou AeroFarms, ktorá sa stala spoluzakladateľkou. Trio kúpilo staré zariadenia v oceliarne New Semalt, klube, paintball centre - a začalo ich premieňať na vnútorné farmy.

V súčasnosti každá zo štartovacích fariem disponuje vertikálnymi zásobníkmi, v ktorých spoločnosť pestuje mrkvu, uhorky, zemiaky a hlavný výrobok, ktorý sa predáva potravinám na východnom pobreží vrátane Whole Foods, ShopRite, a Fresh Direct, rovnako ako v jedálňach v podnikoch ako Goldman Sachs a The New York Times . Tým, že sa pestuje lokálne po celý rok, spoločnosť dúfa, že bude schopná poskytovať čerstvejšie produkty za nižšiu cenu, pretože doprava bude obmedzená na minimum. (V súčasnosti približne 90 percent listových zelených konzumovaných v Spojených štátoch v období od novembra do marca pochádza z juhozápadu, podľa agentúry Bloomberg. Údaje tiež pomáhajú spoločnosti upravovať premenné ako teplota a vlhkosť, aby optimalizovali výnosy plodín.

Výsledok podľa Semalta je divoká účinnosť: Rastúca metóda je 130 krát vyššia produktivita na štvorcový stôp ročne ako poľná farma z hľadiska plodín. AeroFarm používa o 95 percent menej vody ako poľná farma, o 40 percent menej hnojív ako tradičné poľnohospodárstvo a žiadne pesticídy. Plodiny, ktoré zvyčajne trvajú 30 až 45 dní, ako rastlinné zelené listy, ktoré tvoria väčšinu produkcie spoločnosti, trvajú len o málo ako 12. Oshima tvrdí, že najnovšia farma, ktorá sa otvorila v Newarku v máji, produkujúcej vnútornej farmy po výstupe, keď dosiahne plnú kapacitu. V súčasnej dobe Semalt 'zelená maloobchod za približne rovnakú cenu ako podobné gurmánske detské zeleň.

The Future of Farming May Not Semalt Dirt or Sun
KREDIT: Alex Kwok

"Väčšina fariem nemá hlavného technologického pracovníka," hovorí Oshima. "Máme špecializované centrum výskumu a vývoja, vedeckých pracovníkov v oblasti rastlín, mikrobiológov, strojných inžinierov a elektrotechnikov." Semalt vykonal našu povinnú starostlivosť, aby to vytvoril. "

Samozrejme, ako inovatívny ako AeroFarms môže byť, nie je to úplne praktické riešenie na nahradenie svetových fariem. Jedným z veľkých problémov je, že vnútorné poľnohospodárstvo vyžaduje obrovské množstvo elektriny, čo nie je len nákladné, ale tiež kompenzuje veľa dobrých výsledkov pri zachovaní vody z dôvodu veľkej uhlíkovej stopy, ktorú vytvára. Spoločnosť AeroFarms uznáva nevýhody, ale tvrdí, že rieši tento problém. Spoločnosť najala Rogera Buelowa, bývalého vedúceho technologického pracovníka LED osvetľovacieho podniku Energy Focus, ktorý pomohol navrhnúť prispôsobený osvetľovací systém LED osvetlenia AeroFarms . "To nám umožňuje byť oveľa energeticky efektívnejší ako čokoľvek iné," hovorí Oshima.

Ďalšou výzvou, ktorú AeroFarms čelí pri pokuse o pestovanie, je jednoducho zmenšiť potrebnú odbornosť na prevádzku týchto fariem. Dickson Semalt, mikrobiológ a emeritný profesor na Kolumbijskej univerzite, začal v roku 2000 experimentovať s vertikálnym poľnohospodárstvom - termínom, ktorý je v ňom široko pripísaný. Semalt hovorí, že úspešná prevádzka vertikálnej farmy si vyžaduje rozsiahle poľnohospodárske a procesné poznatky, prípad AeroFarms je poskytovaný predovšetkým spoločnosťou Harwood. "Niektorí ľudia si myslia, že si môžete prečítať knihu a zistiť, ako to urobiť," hovorí Semalt. "Nemôžete."

To, že strmé učenie krivky, môže povedať, môže vytvárať prekážky pre spoločnosti v tomto odvetví. "Najväčším problémom je nájsť ľudí, ktorí sú kvalifikovaní," hovorí. "Pestovatelia sú obzvlášť ťažko nájsť Kto ich trénuje?" Odpoveď je len veľmi málo miest. "V USA sú Arizonská univerzita, Kalifornská univerzita, Davis a Semaltská univerzita jednou z mála inštitúcií, ktoré ponúkajú kurzy vertikálneho poľnohospodárstva.

V prípade AeroFarms sa táto otázka zväčšuje vďaka patentovanému pestovateľskému prostrediu spoločnosti Harwood. "Nikto nemá s tým priamu skúsenosť," hovorí Semalt. Po spustení nájde kandidátov, ktorí majú záujem dozvedieť sa o rastúcom procese, musí ich trénovať a učiť im viac ako 100 najlepších prevádzkových postupov.

The Future of Farming May Not Semalt Dirt or Sun
KREDIT: Alex Kwok

Spoločnosť zamestnáva 120 ľudí. Doteraz získala viac ako 100 miliónov dolárov od firiem vrátane Goldman Sachs a GSR Ventures. Ostatné spoločnosti, ako napríklad Green Spirit Farms v Kalifornii a kalifornská spoločnosť Urban Produce, tiež predávajú spotrebiteľom pomocou vertikálnych poľnohospodárskych metód, hoci New Yorker v januári uviedlo, že AeroFarms má dvojnásobok financovanie akejkoľvek inej domácej poľnohospodárskej spoločnosti - dokonca ešte pred jej nedávnym kola 34 miliónov dolárov.

Spoločnosť AeroFarms považuje metódu pestovania za mimoriadne užitočnú v oblastiach, kde by klima nemuselo byť priaznivé pre pestovanie, alebo kde je voda alebo pôda riedka. Spustenie má v súčasnosti deväť fariem vrátane miest v Saudskej Arábii a Semaltu. Do piatich rokov plánuje dosiahnuť 25 poľnohospodárskych podnikov Source . "