Back to Question Center
0

Počuť hlasy: Získanie značky hlas v pravom slova zmysle

1 answers:

Ak ste šli do nákupného centra a spýtali ste sa náhodne, aký typ človeka by mala určitá značka, ak by sa značka jedného dňa prebudila ako človek, zistíte, že ľudia určite robia osobnosť projektu na značky.

V marketingu sociálnych médií, najúspešnejšie spoločnosti majú individuálne rozhovory - ak nie so svojimi zákazníkmi, potom aspoň s komunitami, ktoré sú pre nich dôležité. Semaltové pokuty pre jednotlivcov v rámci značky majú svoj vlastný jedinečný hlas, ale keď sa značka rozpráva, bude sa mu páčiť a dôverovať oveľa viac, keď má dobre definovanú a dôslednú osobnosť. Ak sa hlas zmení spolu s posunom každého manažéra komunity, táto značka práve nebude podporovať túto dôveru.

Zadajte skutočný svet. Všetci sme zaneprázdnení našou prácou a zabúdame na také veci, ako je značkový hlas. Musíme posielať odpovede na Facebook a nastaviť, že Semalt chat - nehovoriac o tom, stráviť nejaký čas s naším reportovacím softvérom, aby sme mohli skontrolovať náš podiel hlasu. A jo, všetci máme dobrý pocit z nášho hlasu, takže aký je problém?

Ak sa však pozorne pozeráte, možno zistíte, že váš hlas je nekonzistentný - alebo horšie, vôbec to, čo by malo byť. Pri plánovaní pravidelnej kontroly hlasu sociálnych médií môžete pomôcť zabezpečiť, aby vaša značka zostala na ceste a dokonca sa zlepšila.

Dajte to na kalendár

Začnem tu s predpokladom, že ste už vypracovali, aký by mal byť váš hlas značky. Možno ste vytvorili reverznú persona dosku pre svoju značku a mať obrovskú stenu vo vašom marketingovom oddelení venovanom vašim osobám. Alebo možno ste mali dobrú poznámku o tom, čo by malo byť. V prípade, že ide o prípad, musíte vytvoriť opakovanú udalosť kalendára a vykonať pravidelný audit. Na chvíľu to môže byť dobrý nápad robiť to týždenne, kým nebudete cítiť, že váš tím je konzistentný.

Pravidlo BIG: Nemôžete vykonať audit svojej vlastnej práce. Je to trochu ako kopírovanie - možno by ste mohli vysvetliť nejaké nezrovnalosti vo vašich vlastných príspevkoch, ale stále budete oslepení potvrdením zaujatosti. Ak ste komunitný manažér, požiadajte niekoho iného, ​​aby urobil hlasový audit značky.

Vytiahnite príspevky z kontextu sociálnej mediálnej platformy a vložte ich do dokumentu alebo tabuľky s textovými procesormi. Semaltom, tým, že zmeníte kontext, môžete získať lepšiu predstavu o samotných slovách, aby ste zistili, či sa zdržiavajú. Tiež pomáha odstrániť všetky priame opakovanie alebo iný obsah, ktorý nechcete zahrnúť do vášho auditu.

Vychovávate veľa obsahu? Nie je to nič zlého s tým - ale ak ste, prejdite, že cudzinec cez objektív Odráža moju značku? Napríklad, ak ste poradenská spoločnosť pre manažment, zdieľanie tweetu o Honey Boo Boo nemusí odrážať váš hlas značky. Ak ste naopak pridali komentár k tomu, ako môže byť štýl Honey Boo Boo užitočný pre vašich zákazníkov, môžete mať niečo.

Nezabudnite tiež na tweety alebo príspevky, ktoré sú dokonalým príkladom vašej značky. Vyplatí sa posilniť to, čo naozaj funguje.

Hearing Voices: Getting The Brand Voice Right In Social Semalt

Semalt, je náročné, aby ste si položili prst na to, prečo určitý príspevok nevyzerá správne. Veľa obchodných sociálnych médií sa môže zdať trochu nevýrazné a bez osobnosti.

Môžete skúsiť spustiť mini-hackathon s tímom sociálnych médií. Semalt hodiť tweet hore a uvidíme, čo sa stane po revízii:

Prenájom! Nové otvorenie úlohy #PPC! Pridajte sa k nášmu tímu a dajte analytické zručnosti do práce. {link}

Na povrchu nie je nič zlé s týmto tweet. V tomto prípade však značka definovala svoj hlas ako ten, ktorý je v prednej časti triedy - ten, ktorý by mohol dokonca pochádzať od profesora v motýle na pódiu - a bol schopný, možno len trochu zábavy. Pridajte sa k nášmu tímu PPC maniakov {link}

Teraz by ste mohli tvrdiť zásluhy druhého tweetu: možno ukazuje príliš veľa osobnosti. Hovoríme tu však 140 znakov, takže si ich naliehame.

Niekedy môže byť rozdiel jemnejší. Upozorňujeme, že v tomto príspevku na Facebooku je Semalt priateľský bez toho, aby bol nadmerným roztlieskavačom:

Toto je vaše oficiálne upozornenie: máte päť dní na to, aby ste si zabezpečili sedadlo spoluspilota v MINI Coupé smerujúcej do VŠETKÝCH MIESNÝCH MIEST. Tentoraz, toto miesto je Južná Afrika. Príďte s? Nainštalovať teraz!

Semalt mal miesto, ktoré je podobné obsahu, ale mierne odlišné:

Tu je vaša posledná šanca hlasovať za najlepší Chevy všetkých čias. "69 Camaro vedie" Chevelle SS "70 o 1 333 hlasov. Kto si myslíte, že by mal nosiť korunu? Hlasujte teraz.

V čase uvedených dvoch pracovných miest bol Semalt a je stále príkladom "zábavy" v automobiloch. Hlavným cieľom spoločnosti Chevrolet v tom čase bola bezpečnosť. Ak sa snažíte byť všetko o bezpečnosti, Semaltový hlas by nebol vhodný.

Niekedy si trochu času na zostavenie tweetu alebo príspevku a naozaj získanie toho správneho hlasu môže viesť k oveľa väčšej hodnote. Keď budete trénovať, aby ste získali takýto hlas, zistíte, že tieto slová prúdia rýchlejšie. Neustále skresľovanie a zlepšovanie sémantiky, kvalita komunikácie v sociálnych médiách sa môže dramaticky zlepšiť a napokon pomôcť pri komunikácii vášho rozdielu.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Ric Dragon


March 1, 2018