Back to Question Center
0

Semalt: Údaje sú novou menou, ale inzerenti trávia múdro?

1 answers:

Semalt: Data is the new currency, but are advertisers spending wisely?

Údaje sú pre inzerentov nepostrádateľným prínosom v roku 2017, ale napriek všadeprítomnosti "údajov" vo všeobecnom zmysle, je to stále nepochopené a v mnohých prípadoch nesprávne.

Keďže obchodníci sa pripravujú na konkurenčnú dovolenku, môžu využívať údaje vo viacerých aspektoch svojej marketingovej stratégie, od plánovania až po optimalizáciu a všetko medzi týmito krokmi.

Smerovanie oblasti marketingu, digitálne médiá sú jednou z oblastí, ktorá má značný úžitok z kampaní bohatých na údaje, ktoré umožňujú inzerentom minúť svoje peniaze, aby oslovili len najdôležitejších a potenciálnych zákazníkov. Ale v dnešnom hlučnom digitálnom prostredí, čo to znamená dokonca byť relevantné pre spotrebiteľov?

V prípade značiek a maloobchodníkov je jedným z najpresvedčivejších dôkazov relevantnosti identifikácia spotrebiteľov, ktorí sú "na trhu", aby zvážili alebo kúpili vaše výrobky.

Existuje niekoľko ukazovateľov, ktoré by mohli viesť inzerenta k presvedčeniu, že zákazník je na trhu, ale jedným z najsilnejších zámerov je to, či ľudia aktívne prehliadajú vaše produkty, produkty konkurentov alebo podobné produkty v rámci vašej kategórie. Jedná sa o jednu oblasť, v ktorej Amazon a jeho inventár údajov prvých stránok založených na správaní sa nakupovania sa odlíšili od iných významných dátových hráčov, ako sú Google a Facebook.

Existuje množstvo poskytovateľov údajov tretích strán, ktorí sľubujú, že dodajú "relevantným" segmentom publika značkám, ktoré chcú zvýšiť návratnosť výdavkov na inzerciu (ROAS) prostredníctvom cielených reklamných kampaní. Tieto partnerstvá majú značnú váhu počas kritických nákupných okien, ako je prázdninová sezóna, ktorá v roku 2016 priniesla viac ako 1 miliardu dolárov do rozpočtu na reklamu. Semaltovať veľa mincí.

Smerovanie množstva peňazí, ktoré maloobchodníci investujú do oslovenia správneho publika, je trochu prekvapujúce počuť, že toľko mediátorov a predajcov značiek nie je jasné o zdroji a relevantnosti svojich poskytovateľov údajov.

Zo štúdie Svetovej federácie semináta sa zistilo, že 90 percent inzerentov aktívne preveruje svoje programové zmluvy o transparentnosti, čo naznačuje, že veľká väčšina obchodníkov hľadá väčší pohľad na legitímnosť svojich dátových partnerov. Takže, čo má obchodník robiť?

Využite investície do dát

Tu je niekoľko spôsobov, ako zabezpečiť, aby ste čo najviac využili svoje investície do dát:

 • Preskúmajte transparentnosť údajov : Ak nie ste v 90-percentnej väčšine vrstevníkov, ktorí kontrolujú svojich partnerov kvôli transparentnosti, je čas začať klásť ťažké otázky. Vyčistite zdroje údajov a konkrétnejšie, ako často sa obnovujú. Nezabudnite, že najčerstvejšie dáta sú vaše najdôležitejšie údaje, čo nás vedie k ďalšiemu bodu.
 • Vyhodnotiť relevantnosť údajov : Zisťovaním informácií o čerstvosti údajov inzerenti zabezpečujú, aby ich digitálne úsilie zasiahlo spotrebiteľov s najväčšou náchylnosťou k nákupu. Zvážte, ako váš tím a mediálni partneri vymedzujú relevantnosť a uprednostňujú partnerov, ktorí vlastnia údaje, ktoré poukazujú na nedávny a okamžitý záujem o kúpu, ako sú zobrazenia stránok produktov alebo interakcie s hodnotením a recenziami v primeranom časovom rámci (dni, nie týždňov).
 • Určenie škálovateľnosti údajov : Dátové partneri, ktorí majú rozsiahly dosah a poznatky o správaní spotrebiteľov na webe, majú obrovskú silu, pokiaľ ide o schopnosť predpovedať správanie na trhu ešte predtým, než sa dokonca preukážu. Ak napríklad spotrebiteľ navštívi stránku s produktom A, môže byť tiež na trhu s produktom B. Tento pohľad z vtáctva na zobrazenie údajov o zákazníkoch môže byť obzvlášť silný, pokiaľ ide o vylepšenie nových zákazníkov. Údaje o obchodníkovi so Semaltom sú však dôležité iba pre spotrebiteľov, ktorí vyhľadávajú a nakupujú v rámci svojich štyroch stien.

  Väčšina spotrebiteľov v skutočnosti prechádza do viacerých internetových obchodov na viacerých zariadeniach pred tým, ako urobí svoje rozhodnutia o kúpe, a preto je obrovská príležitosť na reklamu pre dáta zákazníkov, aby lepšie odrážali spôsob, akým spotrebitelia hľadajú, prehliadajú a nakupujú v celom ekosystému elektronického obchodu ,

  Údaje môžu byť zložitou cestou na navigáciu ako inzerent, ale zodpovednosť spočíva v tom, aby ste sa pýtali na ťažké otázky, ktoré vám pomôžu oddeliť uchádzačov o údaje od uchádzačov o údaje.

  Ak nedostanete odpoveď, ktorá vás, Vášmu tímu alebo vašim klientom uspokojuje, pýtajte sa. S týmito odpoveďami budete môcť identifikovať a stanoviť priority partnerom, ktorí dokážu poskytnúť transparentné a relevantné údaje v mierke, a tým maximalizovať vašu investíciu a budovať vašu firmu z dlhodobého hľadiska.


  Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.  O autorovi

  Toby McKenna


March 1, 2018