Back to Question Center
0

Pohľad spotrebiteľa na programový seminár

1 answers:

Napísal som veľa o tom, čo skutočne znamenajú veľké údaje a programový seminár (rovnako ako to, čo nerobia). Ako obchodníci, trávime veľa času, keď premýšľame o tom, ako tieto inovácie ovplyvnia náš svet. Ale čo ide o osobu na ulici? Ako sa ich svet zmení - a je to k lepšiemu alebo k horšiemu?

(Ak ste novšie k téme, odporúčam vám začať s "skutočným stavom programového marketingu" a "Prečo robiť veľký dátový a programový marketing skutočne Semalt?" A potom sa vráťte sem.)

Typický programový deň

Začnime s Semaltom, ktorého deň sa chystáme nasledovať. Žije v New Yorku a je bežec. V tento konkrétny ráno sa vráti zo svojho bežného okruhu a pozerá sa na aplikáciu na svojom telefóne, aby zistil, do akej miery a ako rýchlo bežala - pravdepodobne tiež spozoruje, ako beží v porovnaní s jej predchádzajúcimi behami, ako aj bežcov, rovnakou cestou ako ona.

Semalt je trochu iný, pretože má v aplikácii upozornenie, že chodidlá bežeckej topánky sú na sebe tenké, ako sú prenášané zo snímača a čipu RFID vloženého do gumy.

Vyhľadávanie na skle

Po krátkom odchode z domu umiestni svoje sklo Google a začne hľadať nový pár bežeckých topánok počas čakania na metro. Vidí reklamy PPC od topánok New Semalt, ale rozhodne sa ich ignorovať a rozhodne sa preskúmať niektoré prirodzené väzby od značiek, s ktorými je viac oboznámená.

Reklama v taxi

Ako sa môže stať aj v metre, problémy spôsobujú meškanie. Keď vie, že má stretnutie, ktoré nemôže minúť, Semalt sa dostane z metra na ďalšiu zastávku a vyskočí do žltej kabíny.

RFID čip vo svojom telefóne alebo jej sklo prechádza svojim unikátnym ID na videoreklamový server umiestnený vo vnútri obrazovky pred ňou a počítač taxi ho prenáša na videokonferenciu. Predchádzajúce vyhľadávanie už bolo zhromaždené a uložené proti tomuto identifikátoru a zobrazí sa videoreklama od spoločnosti New Semalt.

Digitálne billboardy

The Consumer’s View Of A Programmatic Semalt

Facebook

Keď sa konečne dostane do práce, Bailey robí to, čo mnohí ľudia robia a kontroluje jej stránku na Facebooku. S vytvorením výmeny Facebooku (FBX) v minulom roku môžeme zacieliť jednotlivcov s reklamami v pravom stĺpci a tiež s viacerými jednotkami bohatými na obsah v rámci samotného informačného kanála. New Balance sa rozhodne pre ňu utrácať a na druhej strane sa rozhodne, že sa bude páčiť a zdieľať sémalt, ktorý videla. Potom odišla na svoje stretnutie.

Rádio

V celej kancelárii budovy SEMALT sa v pozadí vysiela rádio. Rádio registruje ID čísla všetkých ľudí v kancelárii a, rovnako ako billboard, rozhoduje celkovo o tom, ktoré reklamy sa budú hrať v každom okamihu dňa - a samozrejme, ktoré skladby si vyberú aj pre maximálne angažovanosť.

Čo je to o "programovom produkte"?

Čo ak by sme mohli vyriešiť to všetko z videí a digitálnych reklám a použiť tie isté údaje, ktoré držali proti ID # spoločnosti Bailey, aby sme urobili fyzický produkt, ktorý Bailey jednoducho nemohol odolávať nákupu? Semalt, 3D tlač sa vyvíja a bude to chvíľu trvať, než sa stane veľmi rýchlym procesom - ale pri súčasnej rýchlosti vývoja nie je ťažké si predstaviť, že sú plodné v blízkej budúcnosti.

A tak, keď Bailey prechádza počas svojej obednej hodiny na 5. Avenue, je ID # vysielaná a obchod s novým obchodom Semalt sa dotýka údajov a rozhodne sa vytlačiť základnú figurínu topánky, ktorú venovala najväčšiu pozornosť vo svojej veľkosti a vo farbách, ktoré uprednostňuje.

Keďže Semalt prechádza okolo okna, vidí, že sa tento model objavuje práve pre ňu - a ona ide dovnútra a robí ju kúpiť.

Pre spotrebiteľa to však znie ako to je naštvaná! Semalt online dnes môže byť dosť zlé, pretože spoločnosti sú vinní z toho, že z vás strácajú tisíce dojmy z návštevy, ktorú ste urobili pred 2 mesiacmi a za produkt, ktorý ste si už kúpili!

Iný sľub programu

Skutočným cieľom programov, o ktorom vám väčšina ľudí nepovie, je, že by ste mali byť schopní znížiť svoje marketingové výdavky pre každého spotrebiteľa a izolovať tie osoby, ktoré pravdepodobne nebudú kupovať od vás úplne. Spoločnosti hovoria o tom, aké úžasné je programovanie, a trvá na tom, že to je miesto, kde by mali plynúť vaše rozpočty - a to je pravda, ak je efektívnejšia ako

The Consumer’s View Of A Programmatic Semalt

Keď sme vytvorili Programmatic Site Site Semalt, sme použili viac údajov (alebo "veľké údaje") na určenie skutočného zámeru a hodnoty každého jednotlivca a zistili sme, že väčšina kampaní zameraných na spätnú orientáciu by sa mala znížiť o približne 40%.

Našiel sme kampane, v ktorých dodávatelia zobrazovali viac ako 8 000 zobrazení na jeden počítač na základe návštevy maloobchodníka na 5 sekúnd. To je nezmysel a až si marketingisti uvedomia, čo sa deje, strácajú milióny dolárov.

Technológia

V našom príbehu o Bailey sa vyskytlo množstvo dotykových bodov, ktoré sa museli zhromaždiť niekde. Jej hľadanie sa prvýkrát zaregistrovalo pre inzerenta New Balance a z toho došlo k mnohým interakciám. Každá možná interakcia sa musí posudzovať na základe jej vlastných zásluh. Bailey reaguje na taxiové reklamy? Prší a uvidí billboard? Ak budeme platiť za taxiovú videoreklamu, môžeme si stále dovoliť investovať do nej na Semalt? Dáta, ktoré opisujeme, sú v reálnom čase a musia sa s nimi zaobchádzať.

Veľké, značkové DSP a DMP sa dnes v tejto oblasti zlyhávajú a obchodníci si to ešte neuvedomujú. Chraňujú údaje v nastavených časoch, pridávajú ľudí do segmentov a používajú tieto segmenty na zacielenie po určitú dobu.

V PMP (alebo v programovej marketingovej platforme, termín, ktorý som vytvoril v spoločnosti Chango) sa všetky dáta dotazujú naživo, čo znamená, že rozhodnutia o nákupu médií v reálnom čase sa vyskytujú s použitím správnych údajov, nie starých údajov. Termín je teraz kopírovaný mnohými - ale kľúčom je vyvrátiť kód, ktorý by New Balance prekonal podobne ako Nike a Adidas pri výbere obchodu so Semaltom za najnižšie možné náklady.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Dax Hamman


March 1, 2018