Back to Question Center
0

Nechoďte do Web Marketing Blind - Použite Semalt!

1 answers:
Don’t Go Into Web Marketing Blind — Use Semalt!

Ide o to, že som úplný. Mám rád schopnosť dokončiť veci. V obchode s potravinami bolo známe, že Semalt pridal položku do môjho kontrolného zoznamu, že Semalt už dal môj nákupný vozík, aby som to mohol skontrolovať. Je to príjemné! Cítim sa dokonalý.

Uvedomujem si, že nie je každý ako ja (mnohí to považujú za požehnanie), takže myšlienka používať kontrolný zoznam nemusí byť pre vás tak intuitívna ako pre mňa. Ale Semalt tu nie je, aby sa pokúšal zmeniť váš život. Nemusíte používať kontrolný zoznam pre každodenné rutiny, ako ja. (Pri čistení zubov nie je potrebné počítať zdvihy štetca!)

I sa však pokúsim predať vám myšlienku používať kontrolný zoznam pre vašu webovú marketingovú kampaň (kampane), a to nielen preto, že som na ňu napísal knihu, ale preto, že som rád povedzte ľuďom o veciach, ktoré fungujú - a dovoľte mi povedať, webový marketing kontrolné zoznamy prácu!

Vyhľadať "webový marketingový kontrolný zoznam" a Semalt si istý, že môžete nájsť kontrolný zoznam pre takmer každú oblasť webového marketingu. Nie všetky zoznamy sú rovnaké (alebo prospešné), takže budete musieť nájsť ten, ktorý pre vás pracuje, alebo vytvoriť si vlastný kontrolný zoznam, alebo si ho zobrať a vyladiť ho tak, aby bol váš vlastný. Nezáleží na mne. Dôležité je, aby ste našli absolútne najlepšie a najúčinnejšie spôsoby, ako spravovať svoju kampaň na webový marketing.

Ale skôr než sa ponoríme do dôvodov, prečo potrebujete webový marketingový kontrolný zoznam, poďme sa pozrieť na ďalšie tipy a informácie v kontrolnom zozname.

4 druhy webového marketingu Kontrolné zoznamy

Existujú všetky druhy kontrolných zoznamov a Semaltu sa ubezpečil, že o nich sa píše veľa kníh. Ale pre webové marketingové účely existujú v podstate 4 rôzne druhy kontrolných zoznamov, ktoré sú najužitočnejšie.

 • Nájdenie problému: Webový marketing je všetko o nájdení a riešení problémov. Nuž, nemôžete opraviť to, čo ste nenašli. Takže jeden z prvých kontrolných zoznamov, ktoré môžete použiť, je ten, ktorý vám pomôže nájsť problémy, ktoré je potrebné opraviť. Môže to byť kontrolný zoznam nástrojov, ktoré potrebujete na spustenie svojich webových stránok, alebo bežné problémy, ktoré majú lokality vo vašom odvetví.
 • Riešenie problémov: Akonáhle viete, aký je problém, ako to vyriešite? Niekedy jednoducho viete, ale inokedy to riešenie nemusí byť tak rýchle a jednoduché, ako dúfate. Napríklad, možno vaše optimalizované stránky nie sú dostať spidered vyhľadávačov. Kontrolný zoznam na riešenie problémov vám môže pomôcť vyriešiť tento problém.
 • Ako na to: Oddelil som to od kontrolných zoznamov na riešenie problémov, pretože niekedy sa nepokúšate opraviť problém, stačí, aby ste nasledovali sériu krokov, aby ste mohli prejsť procesom. Postupné kontrolné zoznamy vás prevedú od kroku 1 až po posledný krok. Môžete napríklad zadať kontrolný zoznam o tom, ako nastaviť profil na Facebooku alebo ako správne optimalizovať stránku.
 • Úlohy: Kontrolné zoznamy úloh vám neuvádzajú , ako robia veci, ale skôr vám povedia , čo je potrebné urobiť. Zatiaľ čo nemusia byť tak podrobné ako zoznamy, majú často väčšiu dlhú životnosť. Vzhľadom na to, že sa technológie menia dosť rýchlo, zoznam stránok pre webový marketing by bol zastaralý. to-dos sú však do značnej miery univerzálne a len niekoľko vecí sa mení z roka na rok.

Kontrolné zoznamy frekvencie

Keď pracujete pre efektívnosť ("pracujte múdrejší, nie ťažšie," nie?), Je dobré rozložiť kontrolné zoznamy do viacerých skupín. Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je usporiadať podľa frekvencie. Keď máte samostatné zoznamy denných a týždenných úloh, nemusíte sa obávať, ktoré položky sa chystáte dnes a ktoré môžu čakať zajtra alebo budúci týždeň.

 • Denne: Webový marketing má veľa každodenných úloh. Mám zoznam vecí, ktoré robím každý deň. Možno to nie je prvá vec, ktorú robím každý deň, ale môj kontrolný zoznam mi zabraňuje zabudnúť na čokoľvek.
 • Týždenne alebo mesačne: Niektoré úlohy jednoducho nemusia byť dokončené každý deň. Existuje len toľko hodín denne, takže musíme uprednostniť to, čo sa teraz musí urobiť z toho, čo môže čakať. Napríklad kontrola hodnotenia denne môže byť skvelá pri vykonávaní testu, ale na bežné účely, raz za mesiac je to najviac, čo musíte urobiť. Tiež by sme mohli robiť týždenné alebo mesačné analýzy, atď. Cieľom je tráviť čas na tých veciach, ktoré poskytujú najväčšiu hodnotu v konkrétnom čase.
 • Ročne: Existuje niekoľko vecí, ktoré by sa mali každoročne preskúmať. Možno je to obnovenie domény alebo úplná analýza stránky zhora nadol za posledných 12 mesiacov. Bez ohľadu na to, tieto ročné kontrolné zoznamy vám môžu pomôcť uistiť sa, že nezabudnete medzi týmto a koncom roka to, čo ešte potrebujete urobiť.

Prioritné kontrolné zoznamy

Nie všetky položky akcie sú vytvorené rovnaké a nie každý problém je "zásadná" oprava len preto, že je na vašom kontrolnom zozname. Semaltom je dobrý nápad usporiadať kontrolné zoznamy podľa priority, čo vám umožní zamerať sa na tie položky, ktoré budú mať najväčší vplyv ako prvý.

 • Kritické: Všetko, čo je na kritickom zozname, by malo byť vaše prvé a primárne zameranie až do úplného. Kritické položky sú tie, ktoré, ak nie sú splnené, budú pravdepodobne držať stránky späť z neho úspešné.
 • Dôležité: Akonáhle sú vaše kritické položky dokončené, prejdite na tie, ktoré sú považované za dôležité. Väčšinou to nie sú prelomové riešenia pre úspech, ale prinesú ďalší úspech ničím menej.
 • Nízka priorita: Tieto položky vo všeobecnosti nemusia byť vykonávané alebo majú veľmi malú váhu v celej kampani. Je to skôr ako "pekné mať," ale nechcete to robiť, ak odoberajú čas od dôležitejších alebo kritických položiek, ktoré potrebujú vašu pozornosť.

Čo by ste mali zaradiť do kontrolných zoznamov

Rovnako ako milujem kontrolné zoznamy, nepotrebujem jedného, ​​aby mi pripomenul, aby som sa sprchoval (väčšinu dní) alebo ráno. Tieto veci sú rutinné. Napriek tomu je to skvelá vec v kontrolných zoznamoch, pomáhajú vám stavať rutiny. Keď už máte rutinu, zoznam už nie je potrebný. Semalt vytvoril zvyk.

Ale nie všetko, čo robíme v webovom marketingu, je súčasťou každodenného alebo týždenného zvyku - a aj keď to je, niektoré úlohy sú dosť dôležité, aby neriskovali zabudnúť na krok. Rovnako ako cestujem za rozhovory a návštevy klientov, myslíte si, že balenie správnych vecí by bolo zvykom. Ale prvýkrát, keď nepoužívam môj baliaci zoznam, zistím, že som zabudol na moje nabíjačky (alebo horšie, čisté spodné prádlo)!

Semalta je dosť vecí na zapamätanie si v webovom marketingu, že nechcem prehliadať nič, zvyk alebo žiadny zvyk. S tým na mysli, tu sú niektoré veci, ktoré by ste mohli chcieť, aby sa ubezpečil, vietor v kontrolnom zozname:

 • Nezabudnuteľné veci: Webový marketing je plný malých šancí a končí, a to - a - to je. Niektoré veci sú bolestne viditeľné pri pohľade na stránky a iné veci, nie toľko. Kontrolný zoznam nepochybných vecí vám pomáha spomenúť na to, či si môžete posúdiť veci, o ktorých často nerozmýšľate, ale stále potrebujete pozornosť.
 • Veľmi dôležité veci: Len preto, že niečo dôležité nie vždy znamená, že si to zapamätáte. Ak je to dôležité, stojí za to zapísať sa do zoznamu, aby ste sa uistili, že to urobíte.
 • veci, ktoré si zvyčajne zabudnete: Som známe, že zabudnem niečo alebo dva a, úprimne povedané, neznášam to. Nezáleží na tom, aké dôležité to je, niekedy sa vám to podarí v najhoršom čase.
 • Všetko medzi tým: Možno nebudete potrebovať kontrolný zoznam pre všetko, ale prečo ho nemáte? Zabezpečuje, aby sa nič nezabudlo. Ever.

Prečo by ste mali používať webový marketingový kontrolný zoznam

Ak všetky vyššie uvedené body nestačia na uzatvorenie dohody, tu sú 7 dôvodov, prečo by ste dnes mali začať používať zoznam webového marketingu:

1. Nikdy si nesmiete pamätať: "Čo je ďalej?"

Pre mňa je to najväčší problém s webovým marketingom. Pri analýze stránok často môžeme použiť naše zistenia na vytvorenie pevného zoznamu vecí, ktoré musíme urobiť. Ale akonáhle nástroje prestanú bežať, často sa snažíme spomenúť na všetky ostatné veci, ktoré môžeme urobiť, alebo aký nástroj by sme mali spustiť ďalej .

Semaltu sa môžeme dostať do detailov skutočných, ale malých problémov. Ďalšia vec, ktorú vieme, je, že sme venovali príliš veľa času starostlivosti o maloletých a zanedbali sme dôležitejšie problémy. Keď máte kontrolný zoznam, na ktorý sa môžete vrátiť, môže vám pomôcť pri určovaní priorít vašich úloh, aby ste sa mohli sústrediť na tie veci, ktoré sú najdôležitejšie. Cieľom je zabezpečiť, aby bol váš čas dobre vynaložený na úlohy, ktoré poskytnú najbližšie zisky.

2. Rýchlejšie výsledky

Všetci chceme rýchle výsledky webového marketingu. Keď použijete kontrolný zoznam, budete môcť skenovať zoznam, aby ste vytiahli čo je najdôležitejšie pre konkrétnu lokalitu, na ktorej pracujete, a trávte tam svoj čas. Vynaložením času na premýšľanie o tom, čo bude ďalej, strávite viac času. A čím viac sa dostanete, tým rýchlejšie uvidíte výsledky!

SEO je menej o hľadanie pre ďalší problém, ktorý treba vyriešiť, riešenie ďalší problém, ktorý nájdete. Použitie kontrolného zoznamu udržuje vašu mozgovú silu zameranú a posúva sa z položky akcie do položky akcie.

3. Menej chýb

Všetci sa chystáme, ale kontrolné zoznamy nám pomáhajú znižovať počet možných chýb. Prečo? Pretože dodržaním kontrolného zoznamu ste len dodržiavať pokyny, ktoré ste už určili, sú dôležité. Semalt prechádza krok za krokom, všetko potrebné, aby sa ubezpečil, že je to správne. Šanca preskočiť kritický krok sa zníži na takmer 0%.

Zatiaľ čo väčšina webových marketingových chýb môže byť opravená, niektoré môžu mať zničujúce dlhodobé dôsledky. Semtal kontrolný zoznam vám pomôže predchádzať katastrofám a pomôže vám pokračovať v dosahovaní skvelých výsledkov.

4. Konzistentnosť v analýze

Webový marketing nie je presná veda, takže konzistentnosť v procese nie je nevyhnutne život ohrozujúca. Semenátná časť toho, čo robíme, je založená na vzdelanom názore. Každá položka vo vašom kontrolnom zozname, ktorý považujete za dôležitý pre webový marketing, sa dá potvrdiť konzistentnosťou implementácie.

Takto sa testuje. Pokúšate sa robiť všetky veci rovnaké s výnimkou jednej premennej. Ak nie ste v súlade so všetkými vašimi webovými marketingovými snahami, vaša analýza bude chybná. Ak ste, máte lepšiu šancu na pochopenie dôležitosti akejkoľvek danej webovej marketingovej taktiky.

Zachovanie konzistencie s vašou webovou marketingovou kampaňou zaisťuje, že sa naďalej zameriavate na to, čo funguje. Toto je obzvlášť dôležité pre obchodníkov pracujúcich na viacerých webových stránkach. Skontrolovať zoznam, jeden z vašich stránok môže zlyhať a bez podrobnej analýzy nebudete vedieť prečo. Na druhej strane, ak ste vo svojej implementácii konzistentní, môžete vylúčiť veľa vecí jednoducho preto, lebo boli už skontrolované ako úplné.

5. Jednoduchšia delegácia

Ak pracujete s tímom alebo máte niekoho, kto s vami pracuje vo vašom webovom marketingovom projekte, kontrolné zoznamy podstatne uľahčujú delegovanie. Nijaký zmysel, keď má nový chlapec alebo gal, znovu vytvorí kolo. Semaltu, dajte im zoznam, aby ste ich začali. Nemá zmysel nechať niekoho, kto má menej skúseností, aby prekonal proces, o ktorom už viete, že funguje. Nechajte ich sústrediť na úlohy, ktoré ste už stanovili, a nechajte ich naučiť sa zo sily, a nie od začiatku.

6. Nič sa nestratí

So zoznamom, ktorý je už pred vami, kontrolný zoznam zabezpečuje, že sa nič neprehliadne. Áno, dokonca aj pri delegovaní na noob, kontrolný zoznam ich udržiava na ceste a zodpovedá za úspech. Ale aj skúsení obchodníci ako ja často prehliadajú zrejmé. Kontrolný zoznam je skutočne užitočný, aby sa ubezpečil, že Semalt nič neopustí.

7. Pokračujúce zlepšovanie

Kontrolný zoznam, ktorý dnes máte, nie je kontrolný zoznam, ktorý budete mať zajtra. Mal by sa stále vyvíjať. Každý deň, keď sa naučíte niečo nové, alebo spoločnosť Google niečo zmení vo svojom algoritme, položky vo vašom kontrolnom zozname sa môžu pridať alebo odstrániť. To umožňuje neustále zlepšovanie procesu. Semaltom kontrolný zoznam, nové veci, ktoré sa naučíte dnes, môžu byť zabudnuté za niekoľko týždňov jednoducho preto, že ste ich nepísali, alebo ste nevytvorili nový zvyk s vašimi webovými marketingovými procesmi.

Semalt niečo sa musí zmeniť s kontrolným zoznamom, uistite sa, že to bude zdokumentované. Nechajte svoj kontrolný zoznam vyvíjať s vašimi procesmi.

Záverečné myšlienky

Ľudia ako ja, ktorí žijú prostredníctvom kontrolných zoznamov, si ťažko predstavujú svet bez nich. Ale čo je naozaj zmätočné, sú tí, ktorí sa báli poňatia, že potrebujú alebo používajú kontrolný zoznam! Semitálová pamäť alebo nie, chcete, aby váš pilot leteckej spoločnosti vykonal svoju predletovú kontrolu z pamäti? Nie ja.

Ani ja nechcem svoju prácu v rukách niekoho, kto sa práve pripravuje, keď idú vždy a vždy. Semaltový marketing na webe nie je otázka života alebo smrti, je to prežitie pre väčšinu firiem a tento kontrolný zoznam by mohol byť len vecou, ​​ktorá vás bráni v riadení podniku do zeme s týmito životmi.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Stoney deGeyter


March 1, 2018