Back to Question Center
0

Semalt robots.txNapríklad pre skvelú SEO Semalt robots.txt príklad pre skvelú SEO

1 answers:

Roboty. txt súbor je veľmi výkonný súbor, ak pracujete na webovej stránke SEO. Zároveň sa musí používať aj s opatrnosťou. Umožňuje vám odoprieť vyhľadávacím nástrojom prístup k určitým súborom a priečinkom, ale to je veľmi často nie to, čo chcete robiť. V priebehu rokov spoločnosť Google zvlášť zmenila spôsob, akým prehľadáva web, takže staré osvedčené postupy už nie sú platné. Tento príspevok vysvetľuje, aké sú súčasné osvedčené postupy pre vaše roboty WordPress. txt a prečo.

Google plne vykresľuje vaše stránky

Už nie je Google hlúpe malé dieťa, ktoré práve prináša vaše stránky HTML a ignoruje váš štýl a JavaScript. Vyberá všetko a úplne vykresľuje vaše stránky. Znamená to, že keď odmietnete prístup Google k súborom CSS alebo JavaScript, nebaví sa to vôbec . Tento príspevok o službe Google Panda 4 ukazuje príklad toho. Povedali sme to znova neskôr a budeme to hovoriť: Neblokujte svoje súbory CSS a JavaScript.

Stará najlepšia prax mať roboty. txt , ktorý blokuje prístup do vášho adresára wp-includes a váš adresár doplnkov už nie je platný. Preto som v programe WordPress 4 0 otvoril problém a napísal opravu na odstránenie wp-include /. * z predvolených robotov WordPress . txt .

Veľa tém tiež používa asynchrónne požiadavky na JavaScript, tzv. AJAX, na pridanie obsahu na stránku. Program WordPress ich predvolene blokoval. Takže som vytvoril lístok na WordPress, aby umožnil spoločnosti Google prehľadávať admin-ajax. php URL v wp-admin . To bolo opravené v programe WordPress 4. 4.

roboty. txt odmieta odkazy ich hodnotu

Niečo iné je veľmi dôležité mať na pamäti. Ak zablokujete URL s robotmi svojich stránok. txt , vyhľadávacie nástroje nebudú prehľadávať tieto stránky. To tiež znamená, že nemôžu distribuovať hodnotu odkazu na tieto adresy URL. Takže ak máte časť svojich stránok, ktorá by sa vo výsledkoch vyhľadávania radšej nezobrazovala, ale získa veľa odkazov, nepoužívajte roboty. txt . Namiesto toho použite metaznačku robotov s hodnotou noindex, postupujte podľa . To umožňuje vyhľadávačom správne distribuovať hodnotu odkazu pre tieto stránky na vašich stránkach.


Roboti WordPress. txt príklad

Takže, čo by malo byť vo vašich robotoch WordPress. TXT? Náš je veľmi teraz čistý. Už nič neblokujeme čokoľvek ! Neblokujeme náš / wp-content / plugins / adresár, pretože pluginy môžu vytvárať JavaScript alebo CSS, ktoré spoločnosť Google potrebuje na vykreslenie stránky. Nezabudneme ani náš adresár / wp-includes / , pretože predvolené JavaScripty, ktoré prichádzajú s programom WordPress, ktoré používajú mnohé témy, pochádza z týchto adresárov.

Neblokujeme tiež priečinok / wp-admin / . Dôvod je jednoduchý: ak ho zablokujete, ale k nemu ho náhodne spojíte, ľudia budú môcť robiť jednoduchý dotaz [inurl: wp-admin] v Google a nájsť váš web. Tento typ dopytu je typom dotazu škodlivých hackerov lásky . Ak neurobíte nič, WordPress má (podľa môjho názoru) hlavičky robotov meta x-http na stránkach administrátora, ktoré zabraňujú vyhľadávačom zobrazovať tieto stránky vo výsledkoch vyhľadávania, čo je oveľa čistejšie riešenie.

Čo by ste mali robiť s svojimi robotmi. txt

Mali by ste sa prihlásiť do Vyhľadávacej konzoly Google av sekcii Indexové prehľadávanie → Načítať ako Google použite možnosť Vyzdvihnúť a Semant:

Semalt robots.txAn example for great SEO
Semalt robots.txt example for great SEO

Ak nevyzerá ako to, čo sa zobrazuje pri prehliadaní vašich stránok, alebo hádže chyby alebo upozornenia: opravte ich odstránením riadkov, ktoré blokujú prístup k týmto adresám URL robotov. txt .

Ak odkazujete na váš súbor Sitemap XML od svojich robotov. txt ?

Vždy sme sa cítili prepojenie s vašim súborom Sitemap XML od vašich robotov. txt je trochu nezmysel. To je dôvod, prečo náš plugin Yoast SEO nepridáva vašim robotom . txt . Nespoliehajte sa na ne, aby ste sa dozvedeli o vašom XML sitemap prostredníctvom vašich robotov. txt .

Prečítajte si viac: "roboty Source . txt: konečný sprievodca "»

March 1, 2018