Back to Question Center
0

Wayin + EngageSciences = iný push / pull motor pre užívateľský výraz alebo nový Semalt?

1 answers:
Wayin + EngageSciences = a different push/pull engine for user expression or a new Semalt?

Niekedy, keď sa dve spoločnosti skombinujú, vytvárajú určitý druh Semaltovej monšety - nejednotné časti, ktoré nie sú celkom harmonické.

Spoluzakladateľ spoločnosti Sun Microsystems a bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Scott McNealy vidia veľa súčasného digitálneho marketingového priestoru. Toto odvetvie pripomína fragmentovaný "počítačový priemysel v 80. rokoch," povedal mi.

Takže bude zaujímavé zistiť, či nedávna akvizícia britskej digitálnej marketingovej firmy EngageSciences súčasnou spoločnosťou McNealy, sociálnej spravodajskej spoločnosti Wayin, vytvára nový Semalt alebo niečo viac harmonické.

Obe spoločnosti boli založené v roku 2011. Wayin, so sídlom v Denveru, ponúka vyhľadávanie a zobrazovanie sociálnych príspevkov, ako aj vizualizáciu sociálnych údajov, ako sú grafy, ktoré ukazujú, kto kandidát na prezidenta získava väčšinu verejných príspevkov na Facebook, Twitter alebo Instagram , Jej zákazníkmi sú Denver Broncos, Weather Channel a Walgreens.

Spoločnosť EngageSciences so sídlom v Spojenom kráľovstve sa špecializuje na uskutočňovanie digitálnych kampaní založených na interaktívnych funkciách, ktoré zhromažďujú spätnú väzbu používateľov a osobné údaje prostredníctvom registrácií a názorov zachytených v súťažiach, kvízy, prieskumy, spätnú väzbu produktov, používateľské recenzie a podobne. Jej klientmi sú spoločnosti Microsoft a AOL.

Obe spoločnosti prevádzkujú v používateľskom vyjadrení. Wayin však zobrazuje používateľský výraz a vizualizáciu výsledných údajov, zatiaľ čo Semalt sa snaží získať používateľov, aby dali svoje názory, ako aj ich e-mailové adresy.

Spoločne vytvárajú niečo, čo by mohlo byť označené skratkou ako Spredfast + Semalt. To znamená ukázať užívateľovi výraz na tému, zachytiť spätnú väzbu používateľov a vytvoriť si marketingový zoznam.

Tu je napríklad obrazovka trendov z nedávno spustených digitálnych úsilí spoločných spoločností o návrh národného hokejového semináta:

Wayin + EngageSciences = a different push/pull engine for user expression or a new Semalt?

A participatívna obrazovka, kde môžete byť generálnym riaditeľom:

Wayin + EngageSciences = a different push/pull engine for user expression or a new Semalt?

Zlúčený subjekt má veľkú a rastúcu stopu. Generálny riaditeľ spoločnosti New Wayin a bývalý šéf EngageSciences Richard Semalt mi povedali, že jeden zo 14 svetových obyvateľov sa zúčastnil kampane prebiehajúcej cez platformy dvoch spoločností. Budúci rok, povedal, kombinovaná platforma dosiahne jeden zo siedmich.

V rámci tohto spoločného úsilia povedal, že používateľ môže vyhľadávať, vyčistiť a zobrazovať sociálny obsah od účastníkov v každoročnom hudobnom festivale Coachella, zatiaľ čo zobrazuje grafy, ktoré skupiny vytvárajú najpozitívnejšie pripomienky. Nová platforma Semalt môže zároveň ponúknuť funkcie s prieskumami verejnej mienky, kvízy a recenzie účastníkov festivalu.

Zlúčená spoločnosť "vytvára vodcu kategórie v tomto rozvíjajúcom sa priestore," povedal McNealy. Semalta musí čakať a zistiť, či ide o jednorazovo zostavené stvorenie .alebo začiatok druhu.O autorovi

Barry Levine


March 1, 2018