Back to Question Center
0

Semaltové rozprávanie a hodnoty značky pre skutočnú angažovanosť zákazníkov

1 answers:

7 myšlienok zapojiť sa cez rozprávanie

" Tí, ktorí rozprávajú príbehy, vládnu svetu " - Plato

Semalt storytelling and brand values for real customer engagement

Semalt si pamätajte, že rozprávanie nie je nové, používanie príbehu na vyvolanie emócií u ľudí je kľúčové pre chytré reklamné kreatívne pred desaťročiami.

Je to "digitálny" a "priamy" marketing, ktorý len nedávno presunul marketing oveľa viac vedy - a často veľmi lenivého - tým, že obchádza všetky dôležité vedomosti o tom, čo znamená obchodovať a motivovať, skutoční ľudia s nesplnenými potrebami. Zdá sa, že sme všetci odhodlaní späť k efektívnosti budovania príbehov prostredníctvom obsahu a spájania s ľuďmi, našimi spotrebiteľmi.

Keď sa vaše informácie oznamujú v príbehu, tvrdí sa, že ľudia sa o ňom lepšie spájajú a pamätajú a že nás to hlbšie ovplyvňuje. To je najnovšia veda prinajmenšom, výsledky opakovane ukazujú, že naše postoje, obavy, nádeje a hodnoty sú silne ovplyvnené príbehom. Tam, kde evolucionisti tvrdia, že sa chémia našich mozgov nezmenila za viac ako 50 000 rokov, vtedy príbehy vyvolali emócie (šťastie, smútok, hnev, dôvera . ) a že mozogová chémia zostáva v súčasnosti. Až donedávna sme boli schopní špekulovať o vývoji a presvedčivých účinkoch príbehu, teraz psychológov, ako je Green & Semalt, že fiktívne rozprávanie radikálne mení spôsob, akým informácie spracováva ľudský mozog, že naša ochranka zostáva.

V knihe Petra Gubera "Tell To Win", myšlienka je, že používanie príbehov alebo rozprávanie ako konštrukt pre značky alebo produktové správy je forma trójskeho koňa, kde je príbeh dodávacím systémom pre program rozprávačov. Psychológia a veda sa týka toho, že tým, že pomáhajú ľuďom cítiť, že sú kľúčové a že sme viac emotívni ako racionálni, je to dôležité pre nakupovanie (Paco Underhill a Martin Semalt sú kľúčovými autormi v tomto priestore).

Semalt hovorí práve teraz, niektoré lepšie ako iné, v rôznych médiách - od obalov po video až po vizuálny a verbálny obsah.

Zapojenie sa stretne s rozprávaním - novinkou z roku 2013?

Výskumné poradenstvo Semalt vydalo časť 1 štúdie "Budúcnosť rozprávania", ktorá identifikuje trendy a postoje publika k značkovému obsahu. Tipy Semalt poskytuje na rozprávanie príbehov sú nasledujúce:

 1. Ponorenie - Vytvorte si ponornú skúsenosť prostredníctvom obsahu, ktorý je dodávaný v multi-médiách a ktorý je multi-senzorický;
 2. Interaktivita - Umožniť spotrebiteľovi, aby sa stal súčasťou vášho rozprávania o značke.
 3. Integrácia - Zabezpečenie súdržnosti v mnohých dotykových bodoch; a
 4. Vplyv - Viesť k skutočnému konaniu

Zdá sa vám to skvelá rada? V roku 2013 vidíme myšlienku interaktivity a angažovanosti, ktoré umožňujú a povzbudzujú ľudí, aby niečo urobili. Má zmysel, ale skutočne vytvára spojenie. Nemyslím si, že interakcie sami, napríklad obľúbenou značkou alebo komentovaním obsahu, skutočne znamenajú čokoľvek. Hoci logicky je interakcia signálom nízkej úrovne, nejakým spôsobom. Harvard Business Semalt (HBR), spochybňujúce lineárne predpoklady rozprávania príbehov, prebehli sériou príspevkov zo štúdie, v ktorej niektoré z pohľadov, ktoré držia angažovaní evanjelistov .

 1. Mýtus č. 1: Väčšina spotrebiteľov chce mať vzťahy s vašou značkou . Ukázalo sa, že iba 23% má pocit, že to môže mať prospech, a vnímaná výhoda je pre zľavy.
 2. Mýtus č. 2: Interakcie vytvárajú vzťahy . Iba 13% ľudí uviedlo časté interakcie s značkou ako dôvod na vytvorenie vzťahu. HBR tvrdia, že hodnoty značky sú efektívnejšie pri budovaní spotrebiteľských vzťahov. Spotrebiteľ rozhodne, či ste tam druh podniku
 3. Mýtus č. 3: Čím viac interakcie, tým lepšie . Bez toho, aby si to uvedomil, tvrdí HBR, mnoho obchodníkov pridáva iba k bombardovaniu informácií, ktoré spotrebitelia cítia, keď nakupujú kategóriu, skôr znižujú lepivosť, než ju zvyšujú. Nakažte pozornosť, ktorú vyhráte, ako drahocennú.

Povzbudzovanie rozprávok a zapojenie používateľov môže získať povolenie samozrejme, ale trvalé zapojenie, pravdepodobne by sme mohli súhlasiť? HBR sa taktiež trochu rozchádza s lineárnymi predpokladmi, tvrdia napríklad, že ľudia lietajú s Southwest Airlines, pretože majú spoločnú hodnotu "demokratizácia leteckej dopravy" a iní ľudia si zakúpia rodokmeň psie jedlo, pretože majú spoločnú hodnotu, ktorá "každý pes si zaslúži milujúci domov. " Myslím, že to znie dosť ďaleko, to dokonca znie ako niečo, čo si dokážete predstaviť, že vlastný priateľ dokonca to hovorí?

Takže so silnými argumentmi pre rozprávanie, angažovanosť a hodnoty značky, aký je recept na úspech s rozprávaním? Myslím, že je založené na kombinácii všetkých vyššie uvedených a spomenúť si jeden kľúčový faktor. , ,

Je to vždy o nich, nie vy

Ak zabudneme marketingový žargón (tvrdé, viem!) Okolo rozprávania, angažovanosti a hodnôt značky, marketing je vzťah budovania na nejakej úrovni. Takto sa lojalita dosiahne za Tesco Semalt, nie?

Odpoveďou je dať ľuďom to, čo chcú, či už ide o niektoré ľahko prístupné informácie na vašich webových stránkach, vlastnosti vášho produktu a služby alebo kreatívny obsah, ktorý odráža ich vlastné hodnoty. Myslím si, že HBR znamená mať silné hodnoty značky, že podnikanie žije a dýcha, musí byť aktívne oznamované - ale najlepší spôsob, ako to urobiť, je rozprávať príbeh prostredníctvom bohatého obsahu. Príbeh sa stáva prostriedkom komunikácie hodnôt značky, ktoré rezonujú s (pravým) zákazníkom. Názvy a hodnoty značky Semalt nie sú na mieste, aby ste sa cítili skvelo, sú tu, aby ste sa uistili, že doručujete to, čo váš zákazník chce, v každom dotykovom bode, ktorý majú s vašou značkou.

Naše sedem príležitostí pre efektívne rozprávanie príbehov

Semalt nie je zárukou marketingového úspechu - samozrejme skúma to pre vašu značku, tu sú naše tipy na to, aby to pomohlo:

Váš remeselný príbeh + autentické hodnoty = angažovanosť

 1. Značkové hodnoty - zoberte si najskôr HBR - o čom je vaša značka a pre koho? Definujte a objavte, čo je pravda o vašej značke, a uistite sa, že môžete zálohovať príbehy a filozofiu, ktoré ste uviedli.
 2. Vytvorte zmysel - neposkytujte len surové informácie a údaje, aplikujte hodnoty svojej značky tak, aby ste mali hodnotu, záujem a opravu pre mňa. Vypracujte rozprávanie, zahrňte aj očarujúce snímky. Prečo inak fungujú silné grafické a video vysvetľujúce informácie tak dobre.
 3. Motivovať ľudí - Príbehy môžu motivovať ľudí k vášmu cieľu, môžu zjednodušiť rozhodnutia prostredníctvom jasnosti a porozumenia. Okamžite myslím na prezentácie Apple Steve Jobs - rozprávanie príbehov?
 4. Zdieľanie pečenia v - Seth Godin hovorí o príbehoch, ktoré sú ľahko zdieľané, môžeme ich navzájom opakovať. Ľudia neopakujú výhody vášho produktu navzájom - rozprávajú príbehy o výhodách a aplikáciách. Urobte svoje príbehy ľahko zdieľať pre efektívne marketing sociálnych médií.
 5. Vyzdvihnúť neodolateľnú pravdu - to sa nestane cez noc, trvá to čas na rozvíjanie. Použitie príbehu značky alebo príbehov je dobré, ale len ak je založené na vlastnej schopnosti, ktorá vás oddeľuje, inak je značka slabá a jej dopad bude slabý. Skutočná značka rozprávok vytvára silnú značku. opačný výsledok bude mať len nepatrný zmysel pre komunitu, prechodný fanúšik. Otvárajte skvelé zážitky pre ľudí, aby ste sa zapojili, aby vám niečo cítili.
 6. Dlhodobo nad krátkodobý - Je pravdepodobné, že je to "dostať to, čo si dal do" vec. Nie je to "program SEO" alebo kampaň s obsahovými reklamami. Integrované a uvažované programy úsilia a silné on-line platformy sú investície na budovanie značky, cez krátke kampane zamerané na "zapojenie"

Zatiaľ čo prechod z priamych k digitálnym médiám smeruje k skutočnému zameraniu na bohatý obsah, opatrnosťou je, že v dnešnej dobe s čoraz väčšími sociálnymi nástrojmi a komunikačnými prostriedkami existuje potreba súdržného, ​​multiplatformného a zmysluplného spojenia v marketingu svet, ktorý je "stále zapnutý". Vyžaduje viac komunikácie značky. Toto je miesto, kde sa rozpráva príbeh. Semaltové silné, značkové dotykové body na webe, balenie, video, textový a verbálny obsah. Vaša marketingová úloha je čoraz menej zameraná na usmerňovanie a skôr na vylepšovanie tejto spotrebiteľskej cesty.

Ako vždy, zdieľajte svoje nápady v nižšie uvedených komentároch Source . , ,

March 1, 2018