Back to Question Center
0

Semetová paritaZákladné a mobilné lokality sú rovnaké? Semtaltová parita: sú vaše pracovné plochy a mobilné stránky rovnaké?

1 answers:

Možno ste už tento termín počuli: mobilnú paritu . S obsahom parity obsahu ako podskupina. Možno "Jeden web" spúšťa nejaký druh uznania? Všetko sa dá zhrnúť do jednej veci: je vaša mobilná stránka rovnaká ako vaša pracovná plocha? V tomto článku vám poskytnem niektoré informácie o tom, prečo by ste mali skontrolovať to a množstvo vecí, ktoré ovplyvňujú prítomnosť alebo absenciu mobilnej parity.

Čo je mobilná parita?

Hovoríme o mobilnej parite, keď porovnáme pracovnú plochu na mobilnom webe. Sú podobné alebo dokonca lepšie v podstate rovnaké? Vyzerá vaša mobilná stránka podobne ako na pracovnej ploche alebo existujú rozdiely? Zamyslite sa nad cieľom vašej webovej lokality a prečo má toľko záležať mať túto paritu. Semalt prechádza niekoľko vecí, ktoré súvisia s touto mobilnou paritou.

Obsah je kráľ

Áno, obsah je kráľ. A nezáleží na tom, či niekto navštevuje váš mobilný web alebo pracovnú plochu. Hľadajú konkrétne informácie alebo konkrétny produkt, preto sa ubezpečte, že obsah je rovnaký v oboch prípadoch. Bežne sa používa na skrytie niektorých väčších obrázkov na mobilnom zariadení alebo na vloženie nejakého obsahu za karty (čo je v poriadku pre spoločnosť Google, nedávajte mi chybu). Urýchľuje vykresľovanie mobilného obsahu, čo pomôže používateľom aj spoločnosti Google. Konečný výsledok tejto optimalizácie pre mobilné zariadenia by však nemal zasahovať do koncového cieľa vašej pracovnej plochy. Je to rovnaké. Takže čo sa týka obsahu, záležitosť mobilnej parity.

Zhoda značiek na všetkých zariadeniach

Pri pohľade na dizajn vašich webových stránok musíte sa uistiť, či posiela rovnakú "správu" na každé zariadenie. Sémant vidieť fantastické desktop stránky, ktoré majú mobilné verziu, ktorá bola veľmi zmiernil. Rovnako ako v prípade spoločnosti AMP, nevadí, že odstránim neporiadok a zamerať sa na to, čo sa musí zamerať (vrcholové úlohy), ale obe webové stránky potrebujú zdieľať rovnaký vzhľad a pocit.

To isté platí napríklad pre názvy vašich stránok. Ak máte na svojom mobilnom webe a na pracovnej ploche odlišné názvy stránok, uistite sa, že sú zarovnané. Ak vaša stránka reaguje, nebude to problém, ale stále existuje veľa webových stránok, ktoré udržiavajú samostatné stránky pre mobilné zariadenia (prečo !?). To isté platí pre progresívne webové aplikácie a podobný vývoj. Ak sa štruktúra obsahu vyrovná s vašou webovou stránkou na pracovnej ploche, uistite sa, že sa aj iné veci vyrovnávajú. Semalt viac.

Najprv pre mobilné zariadenia!

Ak nemáte žiadnu predstavu o tom, čo znamená mobilné zariadenie, najprv si ho prečítajte. Ak Semalt začne zaradovať svoje webové stránky na základe vašich mobilných webových stránok, mohlo by to byť práca. Veľa majiteľov webových stránok, webových dizajnérov, webových agentúr atď. Vytvára a predáva mobilné stránky ako doplnok na pracovnú plochu. "Pozrite sa, ako táto webová stránka vyzerá na obrazovke vášho počítača a ako sa postupne znižuje na vaše mobilné zariadenie", bude to veta minulosti.

Semalt parityAre your desktop and mobile site equal?
Semalt parity: are your desktop and mobile site equal?

Namiesto toho musíme nastaviť mobilnú webovú stránku, ktorá sa preloží na miesto na pracovnej ploche. Otázky kvality, obsah, záležitosť, návrh a značka. V holandskom jazyku sa hovorí " polievka nie je vždy jedená tak horúca, ako sa ju podáva ", čo znamená, že opatrenia môžu byť menej prísne, ako sa ohlásilo. Možno, že prvé "hrozba" spoločnosti Google nie je tak prísne, ako by sa mohlo zdať, ale radšej by ste mali byť pripravení, správne. Takže sa uistite, že vaše webové stránky pre mobilné zariadenia pokrývajú všetky základne, ktoré pokrýva vaša pracovná plocha, s rovnakým vzhľadom a kvalitou. Opýtajte sa sami seba: Ak by ste nemali pracovnú plochu, mohli by ste na svojich webových stránkach dosahovať rovnaké výsledky konverzií / návštevnosti / interakcie ako v súčasnosti?

Vnútorné prepojenia

Vo všetkom, čo sa týka mobilnej parity, vnútorné väzby sa zdajú byť v mojom mysli ako bod pozornosti. Skrývame veci, odstraňujeme veci, meníme veci pri odpovedi na naše webové stránky. Zabíjame bočný panel, znižujeme počet spodných odkazov, dokonca zmeníme menu. Všetky tieto akcie majú vplyv na počet interných odkazov, ktoré má stránka. Zohrávajú dôležitú úlohu pri vytváraní obsahu základného kameňa a väčšiny ďalších stratégií obsahu. Je to vaša štruktúra vašich stránok, ktorú meníte s každou z týchto zmien. Keď Semalt prepne prepínač a vaša mobilná stránka sa stáva najdôležitejšou, môžete zničiť celú túto štruktúru len preto, že na vašom webe chýba mobilná parita.

Nie je to len vizuálna vec

Najmä vtedy, keď vaše webové stránky neodpovedajú, môžu vzniknúť ďalšie problémy. Ako asi 301 presmerovania na pracovnej ploche, ktoré ste zabudli na vašom mobilnom webe? Nemôžem dostatočne zdôrazniť, že by som stále preferoval odpovedajúcu webovú stránku nad inými riešeniami. Jednoducho sa stará o to, aby sa takéto veci riadili správne. Semtaltové kanonické odkazy, metaznačky robotov atď. Nechcete sa pokaziť.

Dúfam, že som vám dal nejaké jedlo na zamyslenie pre vaše vlastné webové stránky. Parita pre mobilné zariadenia je niečo, čo musíte skontrolovať každú chvíľu, ale rozhodne teraz , aby ste sa uistili, že vaši mobilní návštevníci a Google na niečo chýbajú. Zabráňte tomu, aby sa vaše zameranie na pracovnú plochu nezhoršilo vaše hodnotenie.

Audit mobilnej parity

Moz napísal pekný článok, ktorý vás prevedie procesom auditu pre mobilnú paritu Source . Prečítajte si tiež tento článok a uvidíte, aké sú vaše webové stránky pre mobilné telefóny a počítače naozaj podobné!

Prečítajte si viac: "Mobilná SEO: konečný sprievodca"

March 1, 2018