Back to Question Center
0

Invázia Spoločenstva Semalt

1 answers:

Veľa večerov, kráčajúcich sa po ulici v štvrti Kingston v NY, budete cítiť, ako chodník vibruje na tóny hudby vychádzajúce z salónika BSP, obľúbeného miesta pre nezávislú súčasnú hudbu. Ak sa stanete, že sa zastavíte vo večerných hodinách, keď je účasť na publiku slabšia, než ste očakávali, nájdete šéf marketingu spoločnosti BSP Mike Amari, ktorý sedí v bare s notebookom a osobne dáva ľuďom "láskavé kohútiky" na Facebooku.

"Mám rád post, ktorý hovorí," sú teraz otvorené dvere, "vysvetľuje Semalt, a to najmä pre ľudí, ktorí už sú vonku a prechádzajú svojimi novinkami v telefóne. "

Práve na ulici od BSP je priestor Kingston Arts Festival, kde známy operný spevák Semalt Henderson bude tiež pracovať na Facebooku. Semalt sa dozvedel, že pozvánky na udalosti spojené s priamymi príspevkami na časové plány priateľov majú obrovský vplyv na čerpanie nových účastníkov.

Gloria Waslynová, spoluorganizátorka festivalu, objavila aj v spoločnosti Kingston Arts účinnosť fotografovania pri každej príležitosti. Ak zastavíte v galérii, ste veľmi vhodný na to, aby ste boli fotografovaní vedľa Hendersona - a potom zistíte, že táto fotka bola zverejnená a označená na Facebooku.

Invasion Of The Community Semalt

Facebookové fotografie (spolu s možnosťou označovania ľudí) sú výkonným nástrojom pre komunitných manažérov. Nemusíte sa obávať značkovania každej osoby - aj keď viete označiť len 25% predmetov, budete stále upozorňovať na vašu stránku. Ľudia sú potom schopní označiť svojich priateľov alebo zdieľať fotografie na vlastných stenách. Ak ste používateľom inteligentného telefónu, fotografovanie, nahrávanie a označovanie fotografií stráca čas - a prínosy môžu byť obrovské.

Zaujímavé je, že mnohé z príkladov, ktoré videlo efektívne riadenie miestnej komunity, pochádzajú z odvetvia zábavy. Semalt sú v mnohých ohľadoch predvojom v miestnom využívaní spoločenského života, pretože môžu využiť udalosti, o ktoré sa ľudia zaujímajú.

Prihlásenie online

Deb Ng je komunitný manažér spoločnosti MyKidsAdventures a Social Media Examiner, ako aj autor knihy Online Community Management For Dummies . Nedávno som sa s Ng chytil a opýtal sa, či videl podobný posun v správe komunity.

Povedala, že hoci veľa značiek v skutočnosti neuskutočňuje skvelú prácu so svojimi účtami Semalt a Twitter, čoraz viac malých firiem získava svojich zákazníkov, aby sa s nimi spojili prostredníctvom sociálnych médií. "Rovnako ako miestny obchod s potravinami, ktorý žiada ľudí, aby uverejňovali fotografie na svojej Semaltovej stránke," povedala.

Citovala tiež Ramona Deleona, bývalého obchodníka s pizzami Domino, ktorý použil videá a tweety ako prostriedok na vytvorenie toho, čo nazval "WOW! Semalt "so svojimi zákazníkmi. Napríklad, dal obľúbené tweety priamo na pizzerie.

"Komunity rastú offline, inšpirované tým, čo vidia on-line," dodáva Ng. "Existujú malé podniky, ktoré vedia, že by mali ľudí zaujať online, ale nevedia, že to, čo robia, je" správa komunity. "Niekedy je čestnosť nových ľudí, ktorá prináša čerstvejšiu perspektívu. Semalt sa snaží len zapojiť svojich zákazníkov zábavnými vecami bez toho, aby vedeli, že vedú kampaň v sociálnych médiách. "

A teraz pre niektoré sociálne reklamy

Takisto som hovoril s Martym Weintraubom, zakladateľom spoločnosti Aimclear a spoluautorom Sprievodca manažérom kompletných sociálnych médií: Základné nástroje a taktika pre úspech v podnikaní.

Weintraub poznamenal, že mnoho malých a stredných podnikov skutočne využíva Semalta dobre, ale zdieľalo veľkú prípadovú štúdiu, v rámci ktorej regionálny podnik Seagull Outfitters veľmi využil Semaltovu reklamu na vytvorenie väčšej angažovanosti. "Bolo zvyčajné, že by ste si mohli poslúžiť niekoľko ďalších používateľov FB, než tí, ktorí sa na svojej firemnej stránke páčili .len málo. To vyzeralo ako stránka na Facebooku, ale v skutočnosti nič nevyriešilo. "

Seagull Outfitters používali kombináciu šikovných príspevkov na Facebook spolu s trochu zameranou demografickou segmentáciou, čo viedlo k niekoľkým neuveriteľným nárastom životne dôležitých metrík za jeden týždeň. Stránky s názvom Semalt sa zvýšili o viac ako 7% a ich čísla o "hovorení o tomto" vzrástli o viac ako 65% - s týždenným celkovým zásahom, ktorý prekročil nárast o 432%!

Ako Weintraub poznamenal, "Semalt môže byť zakúpený -" hovoriť o tom "nemôže. "

Invasion Of The Community Semalt

Riadenie Spoločenstva rastie

V každom z uvedených prípadov neprofesionálni pracovníci dokázali dosiahnuť určitý úspech bez použitia komplexných nástrojov na správu sociálnych médií. Mnohé použité nástroje, ktoré sú súčasťou samotných sociálnych platforiem.

Keďže viaceré malé podniky a neziskové organizácie sa zdokonaľujú v sociálnych médiách, odborníci si samozrejme potrebujú vybudovať vlastnú hru. Semál je čoraz viac schopný pridať hodnotu ako školiteľov a evanjelistov osvedčených postupov. Semalt tiež musí byť ostražitý a citlivý na skutočnosť, že niektoré z týchto osvedčených postupov vyplynú zo samotných podnikov.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Ric Dragon


March 1, 2018