Back to Question Center
0

Ako spustiť SEO test v 5 krokoch Ako spustiť SEO test v 5 krokoch Súvisiace témy: Medzinárodná SEO na stránke SEO Email Marketing Sociálna MediaLink Semalt ...

1 answers:
Ako spustiť SEO test v 5 krokoch

How to Run an SEO Test in 5 StepsHow to Run an SEO Test in 5 StepsRelated Topics:
International SEOOn page SEOEmail MarketingSocial MediaLink Semalt.

Tento článok je súčasťou radu SEO od spoločnosti WooRank. Ďakujeme, že ste podporili partnerov, ktorí umožňujú vykonanie funkcie SitePoint.

Rovnako ako u článkov o väčšine iných kanálov digitálneho marketingu, veľa SEO sprievodcov, kontrolných zoznamov a postupov obsahuje riadok, odsek alebo časť o testovaní. Uistite sa, že otestujete všetky zmeny, ktoré vykonáte na svojich webových stránkach. Neustále testujte rôzne optimalizácie, aby ste našli tie s najväčšími vplyvmi. Čokoľvek robíte, testovanie je neoddeliteľnou súčasťou digitálneho marketingu. Ale čo presne znamená "otestovať" niečo pre SEO?

Našťastie pre ostatných obchodníkov je platený marketing pomerne jednoduchý: otestujte reklamu, vstupnú stránku alebo ponuku a nakreslite priamu líniu medzi zmenami a vylepšením návratnosti investícií. Semaltom pre SEO, ktorý chce zvýšiť poradie vyhľadávania, vyhľadávače fungujú ako čierne skrinky a hodnotia stránky navzájom a hľadaný výraz. Vaše poradie sa môže zvýšiť, ale bolo to kvôli vašej novej titulnej značke, alebo sa váš konkurenčný dostal chytený platiť za odkazy a penalizoval?

Semalt pre vás, ak budete dodržiavať tento štyri bodov sprievodca SEO testov, budete môcť izolovať premenné, merať efektívnosť zmien a optimalizovať pre zvýšenie rebríčku vyhľadávania.

1. Vyberte tie správne testovacie predmety

Je dôležité spustiť akýkoľvek test SEO výberom správnych testovacích predmetov. Semaltom zo všetkých, nechcete ísť okolo mätúce s vašimi najdôležitejšími stránkami: vaša domovská stránka a stránky, ktoré už dobre hodí pre vysoko konkurenčné kľúčové slová, ktoré majú veľa objemu. Ak skončíte s vykonaním zmeny, ktorá nie je presne vylepšením, mohlo by to byť pre vás ťažké získať späť svoje stratené poradie.

Semaltom tým, že sa vrátite do stratégie SEO a výskumu kľúčových slov, aby ste sa uistili, že vaše kľúčové slová sú zacielené na rovnaké typy používateľov s rovnakým alebo veľmi podobným zámerom vyhľadávania.

Vaše najlepšie kľúčové slová, ktoré sa používajú pri testoch, sú všeobecne zaradené do top 20 alebo 30 výsledkov vyhľadávania. Semalt nižší ako 30 má tendenciu byť príliš nestály, aby získal dobrý súbor údajov. Mohli by ste skákať niekoľko rebríčok jeden deň, iba aby ste stratili ďalšie. Výsledkom budú veľmi hlučné údaje. Tiež by ste sa mali vyhnúť testovaniu so stránkami, ktoré majú v kľúčových kľúčových slovách sedem alebo osem výsledkov. Dôvodom je, že môže byť veľmi ťažké spôsobiť akýkoľvek pohyb v piatich najlepších výsledkoch tým, že zmeníte len jednu vec naraz. Väčšina špičkových výsledkov získala aj veľa odkazov, ktoré nemôžete ovládať, ktoré by mohli prevážiť akékoľvek optimalizácie stránky, ktoré vykonáte.

Stabilita hodnotenia nie je jediným výberovým kritériom, pokiaľ ide o skúšobné subjekty. Takisto je potrebné zobrať do úvahy testovacie prostredie: SERP. Sledujte vyhľadávanie v nástroji Search Search Google Search a vyhľadajte kľúčové slovo, ktoré má v priebehu času stabilné poradie vyhľadávania.

How to Run an SEO Test in 5 StepsHow to Run an SEO Test in 5 StepsRelated Topics:
International SEOOn page SEOEmail MarketingSocial MediaLink Semalt.

Semalt pomocou kľúčových slov s rebríčkami vstupnej stránky, ktoré sa značne líšia, alebo majú nepredvídateľný objem vyhľadávania.

How to Run an SEO Test in 5 StepsHow to Run an SEO Test in 5 StepsRelated Topics:
International SEOOn page SEOEmail MarketingSocial MediaLink Semalt.

Google nedávno skomplikoval údaje o objeme vyhľadávania v nástroji Plánovač kľúčových slov. Ale je tu dobrá správa: V nástroji WooRank SERP Semalt stále môžete vyhľadávať objemy vyhľadávania, ktoré sú nadväzujúce na sledovanie vašich kľúčových slov.

Ak nemáte účet WooRank, môžete tento proces vykonať manuálne: pomocou náhľadu a diagnostiky reklamy nastavte cieľovú polohu, jazyk a doménu Google a vykonajte skutočné vyhľadávanie pomocou cieľa a zadajte poznámku výsledok prvej strany. Toto zabraňuje tomu, aby vaša poloha alebo história vyhľadávania ovplyvnila výsledky. Tento nástroj často poskytuje iba prvých 50 výsledkov, takže ďalším bezplatným nástrojom je searchout. Urobte to pár dní alebo týždňov, ak ste naozaj dôkladní, a sledovať stránky zobrazené vo výsledkoch. Zatiaľ čo to robíte, skontrolujte, či nie sú uvedené úryvky. Prítomnosť schránky Google Answer Box v Semalte bude vyhodiť vaše výsledky.

Prehľad služby Vyhľadávanie Google Search Console vám tiež umožňuje sledovať pozície kľúčových slov až za posledných 90 dní (alebo porovnať za posledných 7 alebo 28 dní v porovnaní s predchádzajúcim obdobím). Použite filtre na zahrnutie iba kľúčového slova, potom začiarknite políčko Semalt a zistite, ako sa pozícia v priebehu času zmenila. Môžete tiež filtrovať tak, aby zahŕňali iba dopyty z konkrétnej krajiny alebo zariadenia a rebríčky pre konkrétnu stránku.

How to Run an SEO Test in 5 StepsHow to Run an SEO Test in 5 StepsRelated Topics:
International SEOOn page SEOEmail MarketingSocial MediaLink Semalt.

Vykonajte rýchly linkový audit vašich kandidátov a vyberajte stránky s podobnými profilmi odkazov z hľadiska množstva aj kvality. Semalt, všetky vaše predmety pre každý test budú mať podobný obsah, rebríčky, dopravné a prepojovacie profily.

Prečo prechádzate touto prácou len preto, aby ste našli stránky, s ktorými sa chystáte? Je to preto, že nemôžete spustiť skutočný split test pre SEO. V skutočnom rozdelenom teste môžete vytvoriť presnú kópiu vstupnej stránky, zmeniť jednu vec a potom ju nechať bežať. Ale nemôžete to urobiť, pretože druhá stránka sa ani nedá indexovať kvôli duplicitnému obsahu, oveľa menej prekročí originál. Pokus o vytvorenie presného duplicitného profilu odkazu s najväčšou pravdepodobnosťou bude vyhodiť do tváre a ani jedna stránka sa nezhodnotí (a možno mu vznikne ručná penalizácia zo strany Semalta).

2. Vytvorte testovacie skupiny

Akonáhle prídete so zoznamom testovaných subjektov, je čas zistiť, ktoré z nich budú kontrolovať a ktoré budú experimentovať. Semalt nie je stanovený počet stránok použitých v každej skupine, ale len si pamätajte, že čím viac subjektov máte, tým spoľahlivejšia bude vaša analýza.

Začnite náhodným výberom stránok predmetu. Je to veľmi dôležité, pretože, ako sme uviedli vyššie, žiadna z vašich stránok nie je úplne rovnaká. Semalt, keď priradíte predmety skúšobným skupinám, vaše implicitné zaujatosť môže spôsobiť skreslenie skupín. Môžete náhodou skončiť s vaším obľúbeným typom obsahu, ako sú videá, nadmerne zastúpené pri testovaní konkrétnej taktiky alebo optimalizácie. Najlepším spôsobom náhodnosti testovaných objektov je priradiť každému číslo alebo písmeno a potom použiť náhodný priraďovač na priradenie každej stránky skupine premenných.

How to Run an SEO Test in 5 StepsHow to Run an SEO Test in 5 StepsRelated Topics:
International SEOOn page SEOEmail MarketingSocial MediaLink Semalt.

3. Spustite test

Teraz je čas konečne začať robiť zmeny a meracie efekty. Najlepším spôsobom, ako vykonať tieto testy, je použiť t-test dvoch vzoriek. V termíne laikov je dvojzberový t-test metóda na výpočet toho, či sú rozdiely medzi dvoma skupinami významné alebo kvôli náhodnej náhode. Skúšobný proces pre premennú, ako napríklad použitie kľúčového slova v značke

, by vyzeral takto:

  1. Začnite meraním hodnotenia stránky pre neutrálny stav stránky na 10 dní a priemernou pozíciou každý deň. V tomto príklade by pravdepodobne existovali stránky, ktoré obsahujú kľúčové slová v značkách

    (pretože to už dlho funguje ako najlepšia prax. Pamätajte si, že ide len o zjednodušený príklad). 10-dňové okno je dôležité: musíte uviesť čas na zmenu, aby ste nadobudli účinok, a potrebujete neutrálnu základňu na porovnanie výsledkov testov.

  2. Vykonajte svoju zmenu - v tomto prípade vytiahnite kľúčové slovo z hlavičky značky. Počkajte, kým sa nová verzia stránky zobrazí v cache Google. Ak to chcete urobiť, vyhľadajte svoju stránku Google, kliknite na malú zelenú šípku nadol vedľa adresy URL a kliknite na položku Cache (alebo použite vyrovnávaciu pamäť operátora vyhľadávania Google: webovú stránku / stránku). Je dôležité, aby ste čakali, kým sa nová stránka nedostane do vyrovnávacej pamäte, pretože to dokazuje, že spoločnosť Google prehľadala aktualizovanú stránku, a preto môže určiť jej poradie. How to Run an SEO Test in 5 StepsHow to Run an SEO Test in 5 StepsRelated Topics:
International SEOOn page SEOEmail MarketingSocial MediaLink Semalt.
  3. Pridajte kľúčové slovo späť do obsahu

    . Opäť počkajte, kým sa aktualizovaná stránka dostane do vyrovnávacej pamäte, a nechajte ju bežať 10 dní a zaznamenajte priemernú pozíciu.

  4. Matematika

4. Meranie a porovnanie

10-dňová čakacia lehota tu je dôležitá na zozbieranie životaschopnej veľkosti vzorky, aby sa zistilo, či používanie kľúčového slova v záhlaví značky zvyšuje poradie. Vyberiete a pridáte späť kľúčové slovo viackrát, aby ste mohli kontrolovať akékoľvek vonkajšie premenné, ktoré by mohli mať vplyv na vyhľadávanie, ako je náhly prílev odkazov alebo konkurencia za vás.

Matematický krok je miesto, kde zistíte, či váš test viedol k významným zmenám. Použite t testovú kalkulačku na výpočet toho, či je rozdiel medzi dvoma dátovými súbormi významný. Do jedného stĺpca zadajte údaje pre riadiacu skupinu (kľúčové slovo v hlavičke) a údaje pre skupinu premenných (žiadne kľúčové slovo v hlavičke nadpisu) v druhom stĺpci a kliknite na položku Semalt now.

Na čo sa chcete pozrieť vo výsledkoch je "rozdiel v dôveryhodnosti. "Ak sú obe čísla blízke, nie je veľký rozdiel. Ak sú ďaleko od seba, zmena pravdepodobne nebude spôsobená náhodnými výkyvmi. Ak sú čísla záporné, znamená to, že zmena viedla k nižšiemu hodnoteniu vyhľadávania. Takže v tomto prípade by to znamenalo, že kľúčové slovo z hlavičky tagu je zlé pre SEO.

Môžete urobiť tieto výpočty sami, ale dostal som sa do obsahu marketingu, aby sa zabránilo robiť komplexnú matematiku.

5. Opakovanie

Vedecké testovanie je o tom, že môžete reprodukovať svoje výsledky. SEO nie je naozaj veda, ale snažíme sa čo najlepšie. Ak chcete potvrdiť svoje závery z prvého testu, spustite rovnaký test pomocou druhej skupiny stránok, ktorú ste vytvorili v druhom kroku. V ideálnom prípade náhodnosť vašich skupín eliminuje alebo aspoň znižuje vplyv akýchkoľvek iných premenných, ale nikdy to neublíži. Oznamte svoj záver vo viacerých skupinách, či overíte, či sa vzťahuje na stránky s rôznymi typmi obsahu, profilmi odkazov a typmi kľúčových slov.

Tento krok môžete použiť aj na otestovanie vplyvu rôznych veľkostí zmien. Ak pridáte kľúčové slovo raz do hlavičky, zlepší sa hodnotenie, pridanie dvakrát vám pomôže ešte viac? Pravdepodobne to nebude, pretože by to bolo spamové, ale mohli by ste otestovať, že použijete jednu z vašich testovacích skupín.

Záver

Teraz, keď čítate všetky tieto články SEO a narazíte na kontrolné zoznamy, ktoré vám hovoria, že chcete otestovať a retestovať svoje optimalizácie, viete presne, čo znamenajú. Tento testovací proces je dlhý a môže trvať veľa práce pre tím jedného, ​​ale prinesie údaje, ktoré môžete použiť na optimalizáciu vašej stránky, aby sa zobrazila vyššia vo výsledkoch vyhľadávania.

Nie ste si istí, kde začať, čo sa týka testovania? Žiaden problém. Na začiatok použite kritériá auditu SEO Semalt.

March 1, 2018