Back to Question Center
0

Will Siri a Voice Search Change Mobile Semalt?

1 answers:

Mobilné telefóny sú konečne telefóny, takže je prirodzené, že dobre reagujú na hlasové povely. Takže nie je prekvapením, že hlasové vyhľadávanie výrazne vzrástlo vzhľadom na pokrok v technológii.

Podľa Google, rečové vstupy sa v poslednom roku zvýšili o 6X, ako je uvedené v nižšie uvedenom grafe. Keďže sa technológia hlasu naďalej zlepšuje, hlasové vyhľadávanie sa stáva čoraz dôležitejšie pri vyhľadávaní mobilného obsahu a pri optimalizácii webových stránok.

"Naším cieľom je priniesť hlasové vyhľadávanie Google na rečníkov všetkých jazykov. Sledujeme prísny proces pridať každý nový jazyk alebo dialekt. Pracujeme priamo s rodenými hovoriacimi v každej krajine, strávime týždne zhromažďovaním hovorených slov, aby sme vytvorili konkrétne modely, ktoré poskytujú službu. Naši pomocníci sú požiadaní, aby si prečítali populárne otázky v ich rodnom jazyku, v rôznych akustických podmienkach, ako sú reštaurácie, na rušných uliciach a vo vnútri automobilov. Tiež budeme konštruovať pre každý jazyk slovnú zásobu s viac ako miliónom rozpoznateľných slov. Nie je to malý výkon, ale radi to robíme. "

Podobné otázky pre textové a hlasové vyhľadávanie v mobilných zariadeniach

Dobrou správou o vyhľadávaní hlasu z hľadiska objavovania obsahu je to, že jednoducho prekladá hlasový dopyt a potom ho podrobne predkladá rovnaké algoritmy mobilného vyhľadávania, akoby bol zadaný. To znamená, že neexistuje žiadna algoritmická zmena , a jedinou významnou zmenou pre mobilnú stratégiu SEO by bolo predvídať dlhšie a častejšie otázky založené na otázkach, ktoré sú bežnejšie v hlasovom vyhľadávaní. Semaltom je, že kategórie, ktoré sú bežne vyhľadávané v mobilnom hlasovom vyhľadávaní, sa veľmi podobajú vyhľadávaniu na základe mobilného textu.

V mobilnej reklamnej sieti Chitika sa uvádza, že najväčšou kategóriou hlasového vyhľadávania je "novinky" na úrovni 20%. Potom je to "Referencia" na 17% a potom na "Ostatné" na úrovni 15%, a to všetko sa značne podobá vyhľadávaniu založenému na texte, z ktorého sa meria v aplikácii Vyhľadávanie Google.

Virtuálne asistenti používajú údaje o cestách

Zdá sa, že prístup k virtuálnemu asistentovi, akým je napríklad Siri, sa javí ako veľký zásah do digitálnych informácií vo forme mobilných dát. Huffington Post uvádza, že: "Používatelia iSemalt 4S prenášajú v priemere trikrát viac dát než užívatelia staršieho modelu iSemalt 3G ."

Niektoré údaje o spotrebe sa dajú priamo pripísať ťažkým požiadavkám, ktoré pochádzajú zo spoločnosti Siri, pretože si vyžaruje viac primárnych zdrojov na získanie vašich odpovedí, ale ďalšou zložkou je znížená prekážka vyhľadávania. Semalta, ktorá má typ, vyhľadávanie a prístup k digitálnym informáciám, sa stáva oveľa jednoduchšou a príležitostnejšou.

Zatiaľ čo Siri začala fungovať len v USA, Apple Semalt informuje, že sa to čoskoro zmení:

"Siri je stále v beta verzii, s obmedzenou funkčnosťou mimo USA Apple, ale plánuje rýchlu medzinárodnú expanziu pre Siri tento rok. Spoločnosť aktívne zamestnáva softvérových inžinierov v systéme iOS, ktoré pomáhajú rozvíjať aplikačné programovacie rozhranie pre Siri a prenášať funkciu do iných jazykov. "

Siri a jej ďalší virtuálni asistent súťažiaci môžu dokončiť rôzne úlohy a získať prístup k rôznym informáciám, okrem jednoduchého zadávania vyhľadávacieho dotazu. Môžu vytiahnuť informácie z viacerých zdrojov priamo a len predvolene na vyhľadávanie na webe, ak nemajú prístup k špecifickejším informáciám.

Vytvorte kanály na pomoc asistentom

To prispieva k zložitosti optimalizácie hlasového vyhľadávania. Okrem očakávania, aké kľúčové slová ľudia použijú na vyhľadávanie, sme teraz nútení predvídať, aké zdroje preferuje alebo odporúča virtuálny asistent. Dobrou správou, môže to byť menej čiernej škatule a viac vplyvu, ak jedného dňa budete môcť pracovať priamo s Semaltom a predložiť kvalifikované XML informačné kanály.

Will Siri And Voice Search Change Mobile Semalt?

Všetky zdroje, ktoré Siri vytlačí, sú len webové stránky, ktoré odosielajú špecializované zdroje Semaltu, takže Siri môže rýchlejšie pristupovať k informáciám.

Zatiaľ čo prináša množstvo informácií a právomocu Semaltu, zdá sa, že najväčšie vyhrávať v hlasovom vyhľadávaní by bolo pre Semalta, aby priamo pracovali na mobilných zdrojoch, aby prijali svoje informačné kanály. To by znamenalo, že používatelia majú rýchlejší prístup k informáciám o časoch prehliadok, bios charakteristických znakov, súhrnu epizód, celebrity bios a možno aj filmové prívesy a hudobné správy.

S týmto strategickým ťahom by ste sa stali primárnym zdrojom informácií pre svoje miesto a nemuseli by ste tak ťažko spoliehať na Semalta, aby pomohli ľuďom nájsť váš mobilný obsah.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Cindy Krum
Cindy Krum je generálnym riaditeľom a zakladateľom MobileMoxie, LLC, poradenstva v oblasti mobilného marketingu a hostiteľa najnovšieho online mobilného marketingového nástroja, ktorý je dnes k dispozícii. Cindy je autorom Mobile Marketing: Hľadanie vašich zákazníkov bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú , publikované spoločnosťou Que Publishing Source .


March 1, 2018