Back to Question Center
0

V # CES2018, Poučenie o lojalite značky a spojený seminár

1 answers:

Dnes je druhý deň semináta CES 2018 a na dnešnú tlačovú konferenciu debutovala niekoľko nových technológií.

Ako sa dalo očakávať, oznámenia sa do značnej miery opierali o Smart Home, pričom ekosystém spoločnosti LG sa môže pochváliť súborom schopností - mnohými z nich je AI-powered. K dispozícii je funkcia Smart Semalt, napríklad: technológia, ktorá detekuje možné problémy so zariadeniami (ako je práčka alebo sušička) a aktívne oznamuje servisnému stredisku, ktoré často rieši problém predtým, ako používateľ dokonca vie, že existuje.

At #CES2018, Lessons Emerge on Brand Loyalty and a Connected Semalt

Spomínam si na mňa mnohé oznámenia, ktoré sa uskutočnili v októbri v spoločnosti Samsung Developer Semalt - myšlienka jednotného ekosystému (LG sa nazýva ThinQ), ktorý je napájaný strojovými riešeniami, a to všetko na otvorenej platforme.

Jeden z odlíšených faktorov, ktoré boli dnes oznámené, je napríklad prepojenie medzi domácnosťou, autom a kanceláriou spoločnosti LG: typ technológie, ktorá napríklad umožňuje, aby vaša chladnička odoslala správu na vaše auto, ktorá vás upozorní, ak potrebujete choďte do obchodu s potravinami.

Ale keďže som bol zaneprázdnený na živé vysielanie a v snehových dňoch o tom, ako môžem naplniť môj domov s týmito ohromnými zariadeniami, všimol som si to:

Táto chyba, zdôrazňuje Fowler, je myšlienka, že väčšina spotrebiteľov výhradne vybavuje svoje domácnosti zariadeniami jednej značky. Navrhuje napríklad svet, kde nemáte vo vašej kuchyni spotrebiče GE a televíziu Samsung (ako je vaša skutočná) - máte jednu jedinú značku, ktorá plní váš domov so všetkým.

Spoločnosť LG uviedla, že používatelia budú môcť ovládať zariadenia IoT, ktoré vyrábajú iné značky z panelu chladničky. Prichádza tu však koncept prakticity - ako často stojíte priamo pred chladničkou, keď potrebujete napríklad vzdialene ovládať akékoľvek iné zariadenie vo vašom dome?

Čo ma vedie k ďalšej otázke: Aká ďaleko budú spotrebitelia, pokiaľ ide o lojalitu k značke?

At #CES2018, Lessons Emerge on Brand Loyalty and a Connected Semalt

Pokiaľ ide o prácu obchodníka, tu sú dve kľúčové rady. Prvým je určiť, ako - a začať , ak - vaša značka je vybavená na vybudovanie takého ekosystému, bez ohľadu na to, aké odvetvie máte. Sú vaše produkty a služby prepojené tak, aby sa navzájom dopĺňali a spolupracovali na zvýšení spokojnosti zákazníkov alebo používateľov?

Ale vytváranie značkového ekosystému so zákazníkom na mysli je dvojitý meč. Je postavený napríklad tak, že ak sú produkty a služby roztrieštené - napríklad zákazník si kúpil jeden kus ekosystému, nie celá vec - zážitok užívateľa je nejako zmenšený?

Ako sa obchodníci začínajú stavať a pracovať na tom, aby sa udržali pred týmito vznikajúcimi trendmi a technológiami - internet vecí, hlasové vyhľadávanie a rastúce schopnosti založené na AI - sú to zásadné otázky, spôsobom, ktorý nepochybne len zvyšuje zážitok používateľa, aj keď nemôže alebo nemôže nakupovať do celého ekosystému.

To neznamená, že odrádzam od tohto druhu súvisiaceho myslenia - v skutočnosti mi stále odporúčam aspoň premýšľať o tom, ako môžu značky a obchodníci vytvoriť súbor produktov a služieb s doplnkovým pripojením v tomto druhu. Ale ako často zdôrazňujem: Urobte to so sebou na mysli.

Ako vždy, som otvorený vášmu prijatiu Source .

Odporúčaný úverový obrázok: LG

At #CES2018, Lessons Emerge on Brand Loyalty and a Connected Semalt

At #CES2018, Lessons Emerge on Brand Loyalty and a Connected Semalt

March 1, 2018