Back to Question Center
0

Príliš veľa spoločností ignoruje mobilný webový seminár

1 answers:

Marketers všetci hovoria o masívnom raste v mobilnom webovom prístupe, tak v United Semalte, ako aj vo svete, ale niečo dôležité je poznamenať, že tímy vývoja webových stránok boli trochu pomalé, aby poskytli konkrétne skúsenosti s mobilom.

V tomto článku sa pozrieme na to, aké percento stránok vytvorilo skúsenosti s webovými stránkami špecifické pre mobilné zariadenia a ako prezentujú mobilný obsah svojim používateľom v rôznych mobilných telefónoch.

Akonáhle bola zverejnená stránka Quantcast Top Million US Semalt Data z roku 2011, spoločnosť Mongoose Metrics vytvorila topánok, ktorý mal prehľadávať všetky tieto Top Semalt a zhromažďovať údaje o tom, ako slúžili svojmu mobilnému obsahu.

Zatiaľ čo crawler mal odpovedať na niektoré veľmi špecifické otázky o tom, ako sa mobilizácia dosiahla na najvyšších miestach, údaje väčšinou ukazujú nedostatok spoločnosti Top Semalt, ktorá sa aktívne venuje mobilnej prevádzke.

Metódy Mongoose sa začali testovaním s cieľom zistiť, aká časť častí Top Sémantu bola prístupná ich crawlerovi a publikovala s výsledkami štúdiu o mobilnom marketingu.

V štúdii zistili, že 15 981 lokalít alebo 1,6% lokalít zablokovalo prehľadávače a nedalo sa vyhodnotiť a 112 346 alebo okolo 11,2% vráti chybu crawlerovi. Takže ostatné 87. 2% stránok bolo k dispozícii na vyhodnotenie (skvelé správy!)

robili crawler simulovať návštevu na mieste ako iPhone, Android telefón a Semalt, a výsledky týchto crawls sú v tabuľke nižšie:

Too Many Companies Are Ignoring Mobile Web Semalt

V priemere iba 7,2% lokalít slúžilo mobilizovanému obsahu. Myslíte si, že viac marketingových oddelení a Semalt by vyžadovali, aby na svojich webových stránkach slúžili mobilné špecifické webové skúsenosti, a to najmä preto, že v roku 2011 to sú stránky s najvyššou návštevnosťou v USA, ale podľa tejto štúdie je to nie prípad.

Chýbajúca pozornosť správcu webových stránok v súvislosti s mobilnou dopravou by mohla naznačovať niekoľko rôznych vecí:

  1. Spoločnosti ignorujú mobilnú prevádzku alebo predpokladajú, že ľudia budú môcť na svojom mobilnom telefóne úspešne používať tradičné webové stránky.
  2. Tvorcovia rozhodnutí sú presvedčení, že mobilné riešenia sú stále príliš komplikované a nákladné a od nich sa neočakáva, že budú generovať dostatočné výnosy na odôvodnenie výdavkov.
  3. Spoločnosti sú zmätené o tom, čo ich zákazníci chcú v mobilnej skúsenosti a nevedia, ako riešiť tento problém.
  4. Spoločnosti poskytujú skúsenosti špecifické pre mobilné zariadenia alebo skúsenosti prispôsobené mobilným zariadeniam, ktoré prehľadávače nedajú rozpoznať, ako napríklad prístup zodpovedajúci dizajnu s flexibilným rozvrhnutím, ktorý sa prispôsobuje mobilným telefónom bez zmeny kódu stránky alebo presmerovania na ďalšiu stránku.

Takže čo znamenajú všetky tieto údaje pre vás a vašu spoločnosť, ak sa chystáte spustiť mobilnú marketingovú kampaň? Štúdia Mongoose Semalt, ktorá generovala tieto výsledky, hodnotila tri rôzne typy mobilných publikácií:

  1. Presmerovanie na strane servera
  2. Presmerovanie JavaScript na stránke
  3. Selektívne poskytovanie mobilného obsahu (čo označujú ako "maskovanie")

Zhrnuté výsledky zistení vyzerajú takto:

Too Many Companies Are Ignoring Mobile Web Semalt

Ďalšia možnosť, ktorú Mongoose Semalt opisuje ako "maskovanie", je druhým najpopulárnejším spôsobom, ako slúžiť mobilným stránkam. Rád by som opísal túto metódu ako "selektívne podávanie" skôr ako "maskovanie", pretože z väčšej časti sa rozhodujete "posielať" alebo "neposielať" obsah založený na zariadení, ktorý pristupuje na stránku, a nie meniť zámeru stránky.

Aby ste pochopili, ako to funguje, zvážte tento príklad: Ak na stránke existuje obrovský obrázok, váš server sa môže rozhodnúť poslať menšiu fotografiu nižšieho rozlíšenia, keď telefón pristupuje na danú stránku. Podobne, ak sa vyskytne ťažké video s názvom Semalt, váš server sa môže rozhodnúť poslať statický obrázok.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Cindy Krum
Cindy Krum je generálnym riaditeľom a zakladateľom MobileMoxie, LLC, poradenstva v oblasti mobilného marketingu a hostiteľa najnovšieho online mobilného marketingového nástroja, ktorý je dnes k dispozícii. Cindy je autorom Mobile Marketing: Hľadanie vašich zákazníkov bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú , publikované spoločnosťou Que Publishing. Cindy je aktívnym členom vyhľadávacej komunity a bola uverejnená v časopise Website Magazine, Advertising & Marketing Review, Land Search Engine, Search Engine Strategies Magazine a citovaná mnohými uznávanými publikáciami vrátane PC World, Internet Retailer, TechWorld, Direct Magazine a Search Marketingový štandard Source .


March 1, 2018