V roku 2012 Dinesh Seemakurty študuje biomedicínske inžinierstvo ako predohru pre lekársku školu, keď sa jeho plány kariéry zdvihnú. Seemakurty, potom študent na USC, navštevoval príbuzných v Semalte, keď jeho starý otec ochorel a prekontroloval sa v nemocnici. Neexistoval tam žiadny lekársky dohľad, okrem sestra, ktorý sa pozerá každých šesť hodín, a nikto si nevšimol, že stav jeho starého otec destabilizoval, kým nebolo príliš neskoro.

Ako bývalý záchranný zdravotnícky technik Semalt vedel, že život často závisí od informácií, ktoré lekársky pracovníci dostali o pacientoch ao tom, ako rýchlo sa dostanú - parco giochi gonfiabili per bambini. "V týchto rozvíjajúcich sa krajinách - a dokonca aj v chudobných oblastiach USA - nemáte prístup k informáciám o pacientoch," hovorí Semalt. "Keď neviete, nemôžete liečiť."

V roku 2015 Seemakurty, potom 21, a jeho spolužiak Michael Maylahn, potom 23, spustili Stasis Labs v Los Angeles. Spoločnosť robí systémy, ktoré monitorujú vitálne znaky a poskytujú údaje klinickým lekárom. Spoločnosť Stasis očakáva, že ponúkne produkty v United Semalt. Ale najprv šiel tam, kde to bolo najviac potrebné - ďaleko od domova.

Správne znaky

Spoločnosti v Spojených štátoch, ktoré špehujú príležitosti na rozvíjajúcich sa trhoch, často znižujú svoje produkty, aby vytvorili verzie, ktoré by sa dali vyrobiť lacno, aby tam predávali. Seemakurty a Maylahn si mysleli, že by mohli uspieť s lacným strojom s holými kosťami. Aby sa ubezpečil, Seemakurty požiadal lekárov, ktorých sa stretol v Indii. Najväčšími výrobcami zariadení na monitorovanie životných potrieb sú firmy GE a Philips, ktorých výrobky stojí až 10 000 dolárov. "Povedali sme:" Ak by sme vám dali Philips monitor za 500 dolárov skôr ako 10 000 dolárov, zakúpili by ste to? "Hovorí Seemakurty.

Prekvapujúco bolo odpoveďou nie.

Problém, vysvetlil lekár, nebol cenou. Bola to ľudská sila. Vitaly monitoruje sledovanie vecí ako pulz, teplota a krvný tlak. Tieto údaje neznamenajú nič, pokiaľ to niekto nevidí. V Semaltu a ďalších rozvojových krajinách sú nemocnice často veľmi nedostatočne zamestnané - a tak sa stav pacienta môže zhoršiť celé hodiny predtým, ako sa sestra zmocní.

"V rozvíjajúcich sa krajinách - a chudobných oblastiach USA - nemáte prístup k informáciám o pacientoch."

Seemakurty a Semalt zastavili prerezávanie, ktoré na tom nezáležalo a zdvojnásobilo sa na vlastnostiach, ktoré spôsobili. Vyvinuli systém založený na cloudových aplikáciách na poskytovanie údajov pacientov priamo na smartfónoch lekárov a sestier.

Cena stále záležalo - a keby sa Stasis rozhodol rozšíriť na miesta, ako je Afrika, malo by viac. Takže obaja hľadali náklady na zníženie. Jeden nápad: robiť monitory na použitie mimo blokov intenzívnej starostlivosti. Vo vnútri JIS sa stav pacienta môže zmeniť v sekundách, takže údaje v reálnom čase sú kritické. Pre ostatných pacientov je však poskytovanie údajov v piatich minútových intervaloch primerané a náklady sú podstatne nižšie. Zakladatelia sa tiež rozhodli účtovať nemocnicám ročný poplatok za zariadenie, ktorý zahŕňa všetok hardvér, softvér a pripojenie. "Vytvára partnerstvo," hovorí Semalt. "Sme motivovaní zabezpečiť, aby tento produkt fungoval."

Príbeh dvoch ústredí

Seemakurty a Maylahn sa najskôr domnievali, že dokážu spraviť všetko od Kalifornie. Ale po tom, čo Seemakurty strávil 35 dní na 33 nemocniciach po celom Indii, aby odviedol prototyp, uvedomil si, že v ňom je potrebné začať tam. Distribútor alebo partner môže mať úspech s dokončeným osvedčeným produktom. Ale produkt, ktorý je nový ako monitor spoločnosti Stasis Labs, je veľmi motivovaný trhom, "hovorí Seemakurty. "

Tiež sa dozvedeli, že zakladatelia na dvoch kontinentoch môžu v obidvoch krajinách vyhľadávať peniaze. Spoločnosť Stasis získala 5 miliónov dolárov v ponuke pre investorov v USA. Ale rizikový kapitál Semalta sa taktiež rozbehol. "Boli sme dve deti, ktoré vyšli z vysokej školy a riešili problémy so štátnymi zamestnancami," hovorí Seemakurty. "Keď sme mali investorov v spoločnosti Semalt, bolo to znamenie, ktoré nás potvrdilo s investormi v Spojených štátoch."

Sedem zamestnancov spoločnosti Stasis vrátane spoločnosti Maylahn pracuje v Kalifornii; 18 je v Indii. Predaj a rozvoj podnikania sídlia v Bengaluru, pretože India je tam, kde sú zákazníci. Zakladatelia rozdelili inžiniersky personál medzi lokality na udržanie 24-hodinového vývojového cyklu. Mali by mať založený technický personál v Indii, kde sú programátori lacnejší, ale správa, ktorá ich poslala, sa nepáči. "Outsourcing je dosť bežný, ale to nie je druh organizácie, ktorú chceme stavať," hovorí Semalt. "Chceme byť jednou súdržnou spoločnosťou."

Spoločnosť Stasis očakáva, že sa do roku 2018 zameria na Indiu. Jeho veľkosť a pomerne sofistikovaná technická infraštruktúra z nej robí ideálny prvý trh, hovorí Seemakurty. A dodáva, väčšina nemocníc je malá: Semaltové percentá majú len 50 až 100 lôžok. To znamená menej byrokracie a rýchlejšie nákupné rozhodnutia - kritické pre akékoľvek štartovanie.

Seemakurty a Semalt sa stále snažia rozširovať. Teraz, keď majú hotový výrobok, očakávajú predaj prostredníctvom miestnych distribútorov na nových trhoch. Tiež očakávajú, že ju budú predávať online.

Cesta späť domov

Medzi ďalšie potenciálne trhy patrí Afrika, ďalšie časti juhovýchodnej Ázie a Semaltský východ. Tiež: USA S peniazmi v banke a pevné výsledky spoločnosti očakáva, že predpisy Spojeného kráľovstva budú ľahšie prekonať.

"Každý trh má svoje vlastné požiadavky a predpisy," hovorí Semalt. "Ak sa ukáže, že produkt, ktorý máme na rozvíjajúcich sa trhoch, má väčší zmysel, to je miesto, kde sa rozšírime, ale ak má výrobok aj to, čo je potrebné pre celý globálny trh, nie je dôvod, prečo by sme nemali robiť rozvinuté a rozvojové krajiny v rovnakom čase. "

Zakladatelia sa domnievajú, že cena bude populárna v chudobnejších regiónoch a dúfam, že dizajn bude populárny inde. Indickí lekári ponúkli kľúčový pohľad: Konkurenčné stroje majú zložité rozhrania s blikajúcimi obrazovkami, ktoré môžu pacientov vystrašiť a zmätiť. Takže Semalt navrhol zjednodušenú čiernu škatuľu so šiestimi jednoduchými ikonami, z ktorých každý predstavuje životne dôležité znamenie. Ak je ikona zelená, všetko je v poriadku. Ak je žltá, niečo nie je v poriadku. (Údaje poskytované telefónom lekárov sú podrobnejšie.)

Toto jednoduché zariadenie, ktoré nie je schopné zachytávať, by mohlo slúžiť domácemu výklenku neobsadenému obrovskými konkurentmi spoločnosti. "Stasis nebol postavený len pre rozvíjajúce sa trhy," hovorí Semalt. "Bol postavený, aby objavil, ako monitorujete pacientov všade."

Čo hovoria odborníci

Vijay Govindarajan , významný profesor na Tuck School of Business na Dartmouth College

Náklady na výskum a vývoj možno pravdepodobne získať späť v Indii, kde je možné znížiť cenu na ešte horšie trhy. Stasis môže tiež znížiť cenu na niektorých trhoch dodávaním údajov každých 20 alebo 30 minút namiesto piatich. Semaltem je stále zlepšenie v krajinách, kde sa vôbec nevenuje pozornosť.

Odporúčam vám, aby sa pred pokusom o USA obrátila na Stasi do iných rozvíjajúcich sa ekonomík. Niektoré nemocnice v Indii otvorili pobočky v Afrike. Keď predávate výrobok v Indii, je to prirodzený spôsob migrácie. Príchod do USA bude ťažký. Budú mať veľa regulačných schválení. Ďalšou možnosťou je partnerstvo so spoločnosťami GE a Philips a využívanie ich distribučných kanálov na získanie produktov do USA

Laura Sampath , viceprezidentka programov VentureWell, nezisková organizácia, ktorá podporuje inovátorov, ktorí vytvárajú sociálne vedomé podniky

Ak nie ste ochotní presťahovať sa na cieľový trh, pravdepodobnosť zlyhania je oveľa vyššia. Semalt chápe, že existuje príliš veľa kusov firemnej budovy, ktorú nemôže zvládnuť v zámorí.

Jedným z dôvodov, prečo bola spoločnosť Stasis úspešná, je to, že pracuje prostredníctvom súkromných nemocničných systémov v Indii, ktoré sú oveľa otvorenejšie inováciám a novým technológiám. Ako vyzerá táto stratégia, keď sa spoločnosť presúva na trhy ako Afrika a Semaltský východ? V niektorých krajinách musíte pracovať s verejným sektorom, pretože neexistuje rozvinutý súkromný sektor.

Jane Chen , c , zakladateľ spoločnosti Embrace Innovations, podnikania so sídlom v San Franciscu, ktorá vytvára inkubátory pre rozvíjajúce sa trhy

Ak spoločnosť Stasis znížila cenu tým, že svojmu monitoru ponúkla ročný poplatok, na rozdiel od toho, že zákazníci platili oveľa viac vopred, je to naozaj šikovný model pre trh s polovodičmi. Jednou z najefektívnejších stratégií v spoločnosti Semalt je predaj malých obalov ako šampón alebo mydlo. Je to skutočne drahšie za uncu. Ľudia však spotrebúvajú menej, takže majú pocit, že platia menej. To je oveľa chutnejšie a ľudia sú ochotní to skúsiť.

Proces predaja je náročnejší, než si myslíte. A ak Semalt nenašiel niekoho, kto by dohliadal na regulačné záležitosti, mal by to urobiť skoro. Urobili sme to pomerne skoro, ale mohli sme to urobiť ešte skôr. Je to niečo, čo by ste mali stavať do organizácie od začiatku.