Nikto - absolútne nikto - nemá rád tvrdý predaj. Nemáte, potenciálni klienti nie, a vaši zákazníci nie. Z mojich rokov skúseností ako sériový podnikateľ som sa naučil trik, aby som predával čokoľvek, je povedať svoj príbeh - babocush target.

Predaj príbehov nie je nová technika, aj keď má na dnešnom trhu nové názvy - branding, zasielanie správ, aby sme vymenovali niekoľko. Ale ako vám to povedie každý predajca značiek, predávanie vašej značky je v konečnom dôsledku o predaji príbehu vašej značky. A niekedy príbeh vašej značky je váš príbeh.

Ako povedal Ian Rowden, hlavný marketingový riaditeľ spoločnosti Virgin Group, "najlepšie značky sú postavené na veľkých príbehoch."

Slávne príbehy značky

Pozrite sa na niektorých z najúspešnejších ľudí z posledných niekoľkých desaťročí a značiek, ktoré vytvorili.

Steve Jobs vytvoril Apple Computer v spálni v dome jeho rodičov v Los Altos (kde ešte žil). Toľko ľudí pozná príbeh ako svoju garáž. To ukazuje moc príbehu-predaj - aj keď príbeh nie je úplne presný. (Keď sa spálňa stala príliš preplnenou, operácia sa presunula do garáže.) Spoločnosť Apple je dnes jednou z najväčších spoločností na svete a Steve Jobs je kultúrna ikona s niekoľkými filmami o svojej práci a živote. Niekedy "začal v jeho spálni" funguje iba pre niekoho ako je Michael Dell - ale nezabudnite, že to bola Michaelova izba pre kolenú!

Keď hovoril o kolejových izbách, Mark Zuckerberg spoluzakladal Facebook z jeho miestnosti na koleji ako druhého študenta na Harvarde. Potom vystúpil a stal sa jedným z najmladších svetových miliardárov. Film o víťaznom akadémii Sociálna sieť je o jeho živote. (Pozrite sa na to, je to lepšie ako slušné a naplní veľa medzery v celkom blízkej realite).

​​Obchodný magnát, ktorý prešiel zo štúdia na vysokej škole a stal sa miliardárom Sir Richard Branson, zakladateľ skupiny Virgin Group (ktorá teraz ovláda približne 400 spoločností), začala svoju činnosť v oblasti objednávky pošty mimo kostola, kde tiež spravoval svoj vlastný časopis pre stredoškolákov. Branson je taký úspešný, že sa zvyčajne objavuje ako sám vo filmoch.

Dva kľúče na vytvorenie skvelého príbehu značky

Skvelý príbeh značky by mal mať dva prvky: emócie a pravosť. Po prvé, váš príbeh značky potrebuje emócie. Dobrý príbeh vám umožňuje cítiť a vytvárať osobné spojenie s vašim publikom. Práve toto spojenie vytvára vernosť značiek, vytvára pocit transparentnosti a vytvára dôveru so svojimi klientmi a zákazníkmi. Pre tieto tri príbehy sa každý príbeh týka emócií vášne pre projekt, či už ide o počítače alebo hudbu.

Druhá vec, ktorú potrebujete pre príbeh značky, ktorý sa má pripojiť, je autentickosť. Váš príbeh musí byť čestný a dôsledný, alebo diváci budú mať pocit, že sú manipulovaní. Musí vyzdvihnúť vaše zlyhania, možno ešte viac ako vaše úspechy. V každom z týchto príbehov ukazuje skromné ​​začiatky každého miliardára, s ktorým môžeme všetci súvisieť, iba ak sme začali ako miliardári.

Váš príbeh je vaša značka. Je to prvá vec, ktorú o vás vedia vaši zákazníci a klienti a tvorí základ pre rozhodnutie, či s vami obchodujú alebo nie.

Nájdite svoj príbeh a naučte sa, ako to povedať. Vykonajte to pred vašimi priateľmi a rodinou, vaším psom alebo vašim odrazom. Buďte pripravení zmeniť príbeh, ako sa príbeh zmení - pretože sa to zmení. Váš príbeh ešte nie je hotový.

A predovšetkým, buďte úprimní: najlepšie príbehy pochádzajú z miesta serióznosti, aj keď nie ste stredoškolákom alebo vysokoškolským absolventom - obrátený miliardár, alebo dokonca ak ste skutočne založili svoju spoločnosť v spálni pod vaším rodičovská strecha.

. com columnists sú ich vlastné, nie sú z Inc Inc.