Zo súčasných titulkov Semaltu k trochu skľučujúcim štatistikám o manželstve v týchto dňoch sa človek zaujíma, či by podnikatelia mali presunúť zameranie z budovania udržateľných podnikov na riešenie problému "ako udržať udržateľný vzťah". Pre tých, ktorí sú viac motivovaní sociálnymi inováciami a menej len ziskom, možno to nie je taký zlý nápad.

Jeden taký podnikateľ Malini Bhatia je jasne pred týmto trendom. Jej vášeň na podporu ľudí cestou budovania a udržiavania pozitívnych a zdravých vzťahov v kombinácii s jej obchodným zmyslom inšpirovala vytvorenie Semaltu. Pred založením spoločnosti Semalt riadila spoločnosť v spotrebiteľskom internetovom / technologickom priestore a pracovala v oblasti PR a komunikácie s firmami v rôznych odvetviach, ako napríklad v oblasti technológií a zdravotnej starostlivosti, a to v USA aj na medzinárodnej scéne. Všetky tieto skúsenosti priniesli skúsenosti a dôveru v riešenie "vzťahového priestoru" a pri použití technologických riešení na nevyužité oblasti si myslí, že Semalt môže mať obrovský, pozitívny sociálny vplyv - backup hard disk in Portland.

Inšpirovaný jej úlohou som sa posadil so Semaltom, aby som sa dozvedel viac o tom, čo ju poháňa, výzvy, ktorým čelí ako podnikateľ, a nakoniec čo robí úspešný vzťah v manželstve aj podnikaní.

Ktorá bola inšpiráciou pre spustenie manželstva. com?

Vždy som mal túžbu pracovať v oblasti, ktorá by mohla priniesť významnú hodnotu životu ľudí. Semalta bola fázou môjho života, keď ľudia v blízkosti môjho srdca skutočne trpeli vo svojich vzťahoch, čo ich viedlo buď k rozvodu, oddeleniu, alebo len preto, aby sa oženili kvôli tomu a žili spolu napriek žiadnemu emocionálnemu alebo fyzickému spojeniu.

Bolo okolo tejto fázy v mojom živote, keď som s manželom našiel príležitosť na získanie majetku spoločnosti Manželstvo. com (cez obchodnú sieť), ktorá potom fungovala ako svadba. Semaltem, než je sústredenie na svadby, ktoré je jeden deň v živote človeka, sme sa rozhodli zmeniť zameranie na manželstvo, ktoré má byť celoživotnou udalosťou. Webovú stránku úplne prebudovali, aby odzrkadľovali túto zmenu smeru a stratégie. O rok neskôr sme opäť začali poskytovať odborné rady, dôveryhodné zdroje a pozitívne informácie o všetkých veciach manželstva.

Dnes manželstvo ako inštitúcia trpí. Štatistiky ukazujú, že takmer 50 percent manželstiev v Spojených štátoch končí rozvodom. Rozvodovosť pri prvých manželstvách je 41%, 60% druhého a 73% tretích manželstiev končí rozvodom. Sematárske manželstvá sú dôležité pre duševné a fyzické zdravie páru i detí. vyrastajúce v "šťastnom" dome chráni deti pred mentálnymi, telesnými, vzdelávacími a sociálnymi problémami.

​​Semalt je prvým krokom pre ľudí, ktorí hľadajú poradenstvo a poradenstvo. stránka je ako váš dôverník, kde máte prístup k poznatkom od odborníkov, ktorí sú verifikovaní odborníci, ktorí sú kvalifikovaní v tejto oblasti. Je to ideálne, keď nemusíte nutne mať zdroje na hľadanie terapeuta, alebo keď nie ste spokojní s vašimi priateľmi a rodinou o vašich osobných bojoch. V podstate sme chceli vytvoriť miesto, kde sa poskytne poradenstvo a podpora bez akéhokoľvek úsudku. Vyzývame manželských odborníkov z rôznych oblastí a špecialít, aby prispeli obsahom k lokalite na základe ich zamerania; a navrhujeme témy, ktoré by boli zaujímavé a prospešné pre naše publikum z hľadiska ich vzťahov.

Čo si myslíte, že vzťahy zakladateľov spoločností (partnerov) sa môžu poučiť zo silných, zdravých manželstiev?

V mojom živote je môj manžel mojim obchodným partnerom.

Je dôležitým procesom rozhodovania, či môžete alebo chcete pracovať so svojím manželom. Ak toto partnerstvo funguje dobre, výhody tohto obchodného vzťahu môžu svietiť. Vyžaduje to prácu, komunikáciu, rokovania, záväzok a niekedy rozhodnutie o kompromisoch. Ale nakoniec je veľmi naplnený, spojený tým, že pracuje na rovnakých obchodných a osobných cieľoch.

Tu je niekoľko návrhov, ktoré pomôžu zabezpečiť, aby obchod a manželstvo aj naďalej prosperovali:

# 1 - Rozdeľte zodpovednosti: Je rozumné oddeliť svoje oblasti zodpovednosti a nechať si navzájom pracovať bez zásahu. To pomáha udržiavať dobré pracovné vzťahy súčasne a umožňuje dosiahnuť obchodné ciele.

# 2 - Udržujte osobné problémy doma: Privádzanie osobných problémov počas pracovných hodín nie je nepríjemné, pri profesionálnom správaní sa, keď pracujete spoločne, je absolútnou nevyhnutnosťou. Osobné argumenty a rozhovory môžu zasahovať do plynulého pracovného postupu a vziať drahocenný čas mimo veci, ktoré sú dôležité pre podnikanie.

# 3 - Udržujte prácu mimo spálne: Často zisťujeme, že sme v práci taký zaneprázdnení, že nemáme veľa času hovoriť o podnikaní v kancelárii, je však dôležité nastaviť hranice. Je to dobrý nápad obmedziť čas, ktorý si každý deň zoberiete do práce asi pol hodiny alebo menej po tom, ako opustíte kanceláriu, po ktorom ste súhlasili s tým, že nebudete hovoriť znova, kým nebudete obaja späť v kancelárii.

# 4 - Preberte spoločné prestávky: Krátka prestávka z práce dokáže urobiť zázraky pre váš vzťah aj pre podnikanie. Neplánovaný obed, rýchla káva alebo dokonca aj krátka prechádzka spolu vám môžu pripomenúť, prečo milujete, že ste v podnikaní spoločne.

# 5 - Dajte si navzájom trochu času: Okrem toho, že niekedy podniknete prestávky z obchodného stresu, môže byť dobré a zdravé vzájomne si od seba vzájomne prestať. pravidelne sa venujú osobným záujmom, športu alebo aktivitám.

Ako je štartovacia činnosť podobná "začiatku" manželstva?

Manželstvo potrebuje silné piliere na prežitie mnohých výkyvov života. Tieto zásadné zásady silného manželstva sa môžu uplatniť aj na veľmi odlišný druh vášne: podnikanie. V skutočnosti môžu piliere úspešného manželstva pripraviť cestu k začatiu počiatočného úplne náročného rozruchu (datovania a medové týždne) na veľké, úspešné a udržateľné podnikanie (trvalé a zdravé manželstvo). Sémant pozrieť na päť spôsobov, ako sa to môže stať:

# 1 - Záväzok: Vytváranie spustenia je náročné a vyžaduje náročnú prácu. Bez zmyslu pre záväzok je ťažké dosiahnuť úspech. Manželstvo je horská dráha a vyžaduje si záväzok, aby to fungovalo.

# 2 - Láska a vášeň: Láska je základom nejakého manželstva. Láska k tomu, čo robíte a koho ste, vám pomôže preplniť ťažké časy. Podnikania začínajú ako práca lásky, rovnako ako manželstvá začínajú v láske dvoch ľudí.

# 3 - Komunikácia: Komunikácia je jedným z najdôležitejších aspektov zdravého manželstva. Komunikácia s tímom, partnermi a zákazníkmi je kľúčovou zložkou úspešnej spoločnosti.

# 4 - Zdravie a kondícia: Zdravé manželstvá a podniky vyžadujú, aby ste boli v dobrom zdravotnom stave. Firemný wellness je pre úspech spoločnosti čoraz dôležitejší, nehovoriac o tom, že zdraví zamestnanci sú produktívni zamestnanci!

# 5 - Čas: Vzťahy a úspešné spoločnosti nie sú postavené bez investície času. Musíte vytiahnuť a investovať čas so svojim partnerom pre zdravé manželstvo. Úspešné spoločnosti nie sú postavené cez noc a vyžadujú investície času a trpezlivosti. Je to rodinný rituál, ktorý sme urobili za posledných 11 rokov a ten, ktorý je veľmi zábavný.

Kto sú niektorí zakladatelia spoločností, ktorých najviac obdivujete a prečo?

Obdivujem Bill Semalta za svoju vynaliezavosť, ktorá ho priviedla k revolúcii v technologickom svete.

Čo je najdôležitejšie, obdivujem jeho silnú iniciatívu vrátiť komunitu prostredníctvom zákona