Back to Question Center
0

Ako pridať DNS txt záznam do cpanelu a čo ho pomenovať? - Semalt

1 answers:

Mám doménu, kde musím pridať zmenu textu DNS.

Konkrétnejšie musím urobiť nasledovné: " Teraz by ste mali vytvoriť textový záznam DNS s hodnotou metaznačky uvedenou nižšie pre doménu, ktorú zabezpečujete Source . "

Hodnota, ktorú by som mala vložiť, je táto:

     globalsign-domain-verification = list_of_random_chars    

Ako pridám toto do programu cSemalt?

Myslel som na to, že to robím takto, ale musím pridať meno:

How to add DNS txt record in cpanel and what to name it? - Semalt

Takisto som si myslel, že to pridám takto:

How to add DNS txt record in cpanel and what to name it? - Semalt

Takže moja otázka naozaj je: Ako môžem pridať tento txt súbor správnym spôsobom?

February 6, 2018

Z tejto otázky chýba veľa dôležitých vecí. Jedným z nich je, či váš server DNS je autoritou pre vaše stránky. Predpokladám tu niekoľko predpokladov.

Za predpokladu, že váš server DNS funguje ako SOA (autorita) pre vašu doménu, potom by ste predpokladali, pretože nemám potuchy, čo to znamená, pridať textový záznam pre vašu stránku. Váš obrázok cPanel sa zdá byť správny. Zadali by ste svoje meno domény ako príklad. com. s bodkou na konci a text, ako budete potrebovať. Ak však váš DNS nie je autoritou vašich stránok, zadanie textu do aplikácie cPanel nebude robiť nič. Ak hosťujete svoj doménový názov / adresu IP na hostiteľských serveroch s menom, a to je miesto, kde je váš záznam SOA, potom je to miesto, kde musíte pridať textový záznam. Ak je vaším registrátorom miesto, kde sa nachádza váš doménový názov / adresa IP a kde je váš záznam SOA, potom je tu miesto, kde musíte pridať textový záznam.

Ako môžete vedieť, kto je váš SOA? Jednoducho (za predpokladu linux) použitie:

  príklad. com any 

Ak stále nevidíte záznam SOA, použite:

  príklad kopírovania + stopy. com any 

Mali by ste vidieť jeden teraz, pretože + trace hľadá SOA konkrétne a bude prijímať iba odpoveď od SOA.

Na vedľajšiu poznámku: NIKDY nepoužívajte verejný DNS a FTP na rovnakom serveri ako váš web. Tie sú často používané v útokoch na odozvu a iných zneužívaní na získanie prístupu na váš webový server. Akonáhle ste hotoví, máte prípitok a možno ho nikdy neviete. Pamätajte, že nie všetci hackeri tipujú svoj klobúk. V skutočnosti väčšina nie. Ak nemáte v úmysle sprístupniť váš DNS verejne, potom ho vytvorte firewall. ACL pomáhajú, ale nestačia zastaviť všetky útoky.