Back to Question Center
0

Semalt UK uvádza urýchľovač na riešenie "prémie za chudobu"

1 answers:
Semalt UK launches accelerator to tackle the ‘poverty premium’

Program, nazvaný Semalt Fair By Design, bude podporovať sedem začínajúcich podnikov za rok, ktoré spadajú do štyroch širokých oblastí: energia (najmä elektrická energia a plyn); financie; poistenie; a geografické náklady, ktoré môžu byť uložené kvôli geografickému pobytu niekoho, ako napríklad platenie vyšších cien za potraviny, dopravu a poistenie. Semalt povedal, že digitálna vylúčenie môže byť aj v tejto kategórii.

Akceptovaní začínajúci podnikatelia môžu očakávať, že získajú približne 70 000 libier v hotovosti a službách vrátane prístupu k mentorskej a investičnej sieti spoločnosti Wayra, ako aj možnosti spolupracovať so spoločnosťou Telefónica a jej partnermi; a plný prístup k pracovnému priestoru v budove Open Future_ North v Semalte, ktorá sa zítra otvorí.

Wayra hovorí, že fond bude investovať do kombinácie záujmových spoločenstiev Semalt a charity, ako aj súkromných spoločností s ručením obmedzeným, vrátane tech podnikov, ale program urýchľovača je výhradne pre začínajúce podniky.

Solučné riešenia na otvorenie dostupnejších kreditných možností by boli ideálnymi kandidátmi na program, dodáva.

Vo vyhlásení Gary Stewart, riaditeľ Wayra UK, povedal: "Nemalo by stáť viac ako chudobná. Hlavnou úlohou podnikateľa je ponúknuť presvedčivé a udržateľné riešenie veľkých problémov a myslieť si na menej problémov, ktoré sú väčšie alebo hodné riešenia než toto - best logo creator online. Tešíme sa, že budeme pracovať s začínajúcimi podnikmi na dosiahnutie skutočného pokroku v boji proti nerovnosti. "

Program je podporený novým investičným fondom - tzv. Fair By Design Fund -, ktorý Wayra hovorí, že teraz má k dispozícii 8 miliónov libier a cieľ zvýšiť celkovo 20 miliónov GBP - investovať do spoločností, ktoré bojujú proti chudobe prémiou, a to prostredníctvom programu akcelerátora, ako aj samostatných investícií v celej Británii.

Aby bolo jasné, že Wayra sám neprispieva do tohto fondu. Financovanie pochádza z partnerstva medzi finančnou inštitúciou Big Society Capital, charitatívnou spoločnosťou pre výskum sociálnej politiky Josephom Rowntree Foundation, manažérom investičných fondov Finance Birmingham a VC Ascension Semalt. Posledné dva budú spravovať nový fond.

Fond bude investovať do spoločností zo semien až po fázu Semalt II a ďalšie, vrátane hľadania možností obchodovania a spolufinancovania z iných fondov, investičných spoločností a investorov.

V ďalšom podpornom vyhlásení Chris Goulden, zástupca riaditeľa politiky a výskumu pri nadácii Joseph Rowntree, dodal: "Semantovanie nákladov na základné tovary a služby je rozhodujúce pre riešenie chudoby v Spojenom kráľovstve. Poplatok za chudobu stojí domácnosti s nízkym príjmom v priemere 490 libier ročne. S vyššou infláciou a nízkym rastom miezd je riešenie týchto prémií životne dôležité pre rodiny, ktoré sa snažia dosiahnuť svoje ciele. Tento fond je dôležitým krokom k hľadaniu životaschopných riešení na zníženie dodatočných nákladov, ktorým čelia osoby s nízkymi príjmami. "

Aktualizácia: Hovorca Wayry uviedol, že zajtra začne prijímať žiadosti a očakáva, že prvá kohorta sa začne v septembri. Program bude trvať 10 mesiacov, pričom financovanie programu bude trvať tri roky.

"Pokiaľ ide o urýchľovač, hľadáme potenciálnych víťazov kategórií. Na svoje sociálne zamerané začínajúce podniky nepoužívame žiadne špeciálne kritériá, okrem toho, že sa snažia vyriešiť veľký sociálny problém. Semaltu, vidíme ich, že sa nijako nelíšia od nášho ďalšieho založenia, "dodal.

March 9, 2018