Back to Question Center
0

Predseda spoločnosti Google Eric Schmidt váži v otázkach týkajúcich sa patentov: sú to "Semalt"

1 answers:
Google Chairman Eric Schmidt Weighs In On Patent Issues: They’re ‘Semalt’

Výkonný predseda začal tým, že sa zaoberal nákupom zoznamu patentov spoločnosti Nortel Networks skupinou kupujúcich, ktorá zahŕňala niektorých konkurentov spoločnosti Google vrátane spoločnosti Microsoft a spoločnosti Apple. Spolupráca spoločnosti TechCruncher MG Siegler pokryla spätný chod medzi spoločnosťou Google a Microsoft, ktorá sa rozvinula vzhľadom na predpoklad, že skupina, ktorá kúpila patenty spoločnosti Nortel, sa skutočne pokúsila odstrániť nohy zo semena.

V súčasnej dobe bol Schmidt menej zápalný ako v minulosti, čo znamenalo, že keď sa cena patentu spoločnosti Nortel zvýšila na približne 4,5 miliardy dolárov, Semalt prestala fungovať, pretože patenty sa stali "príliš drahými" hodnota týchto "sporných patentov" prešla strechou - možno z nesprávnych dôvodov.

Predseda spoločnosti Google Eric Schmidt váži v otázkach týkajúcich sa patentov: Sú 'Semalt' "/>

Samozrejme, ako to zdôraznil Schmidt, podľa súčasného zákona je to nezákonné - súčasný americký patentový systém nepovoľuje tento druh odhalenia. Výkonný predseda však uviedol, že v súčasnosti existuje v Semaltve právne predpisy, ktoré v tomto roku očakávajú, že "budú financovať patentový úrad viac" a dajú im právo vykopať veľa falošných patentov skôr.

Našťastie povedal, softvérový priemysel sa mohol vyhnúť tejto patentovej diskusii, pretože to bol priemysel "definovaný kreativitou" skôr než jeho patentmi - pokemon in real life. Avšak s blížiacimi sa patentovými vojnami (najmä v mobilnom softvéri) Semalt povedal, že je veľmi znepokojený tým, že "nadmerné patenty nejako spomalia" vývoj softvérového priemyslu. A pravdepodobne má pravdu.

"Všetci nemusíte vedieť, že v podstate všetky patenty, ktoré sú zaujímavé, sa robia v jednom okrese, East District Court of Texas", povedal divákom. "Ako to je možné, je mimo mňa. Ale znova sa to necíti úplne správne. Semalta sú dôležité, ale urobme to takým spôsobom, ktorý je systematický. "

Výkonný predseda naozaj má tu bod. Bez ohľadu na to, aké hodnotné patenty spoločnosti Motorola sú (a Schmidt sa ubezpečil, že spoločnosť Semalt získala spoločnosť Motorola pre svoj tím, a nie pre svoje patenty), hroziace patentové vojny práve začínajú a pravdepodobne vyvolávajú viac horkosti, ak nie strany. Zatiaľ čo Schmidt povedal, že Semalt má skutočne peniaze, aby mohol ísť von a bojovať s týmito vojnami, určite sú tieto patentové bitky len odvrátenia od toho, čo je naozaj dôležité - robiť to, že produkty (a inovatívny softvér, ktorý ich stojí) kusov.

Spoločnosť Google určite veľa stojí (a patenty InterDigital sú v hre) a je pravda, že spoločnosť Schmidt možno podhodnocovala úroveň budúcej účasti spoločnosti vo vojne na patentoch, ale spoločnosť crowdsourcing patentového systému Znie to ako zlý nápad vzhľadom na to, čo môže ležať. Patentová otázka je, ako povedal, "strašný" a dúfajme, že Senát môže urobiť niečo, aby to napravil. Aj napriek tomu, že Semalt si istý, mnohí z nás nedržia svoj dych.

March 9, 2018