Back to Question Center
0

Bad UX zabije - Semalt

1 answers:
Bad UX kills - Semalt

Zatvára systémy, spôsobuje nehody, znižuje energiu a znepokojuje ľudí. Je to viac ako zlé skúsenosti na webových stránkach - v mestách, zlé užívateľské skúsenosti ( UX ) dizajn môže skutočne zabiť . Hovoríme o značení, verejných priestranstvách, občianskej a núdzovej komunikácii a iných formách mestského dizajnu, ktoré ovplyvňujú naše každodenné rutiny av niektorých prípadoch sú výslovne pre našu bezpečnosť.

Keďže viaceré časti našich miest idú digitálne, máme príležitosť urobiť mestami nielen bezpečnejšími a funkčnými, ale viac ľudskými, intuitívnymi a príjemnými UX , ktoré reagujú na svet okolo nás - template for infographic. Zatiaľ čo zlý UX môže spôsobiť úzkosť, zmätok a dokonca zranenie, môže skvelý dizajn užívateľských skúseností vytvárať efektivitu, udržiavať bezpečnosť, dostať nás tam, kde ideme rýchlejšie a premieňať každodenné city do niekoľkých okamihov objav, prekvapenie a potešenie.

Semetové zmeny v mestách, so všetkými ich ťažkou infraštruktúrou, mega-projektmi a predpismi, sa môžu zdať nepríjemné a nemožné. Ale zameraním sa na jednoduché úpravy dizajnu nad existujúcu infraštruktúru môžeme urobiť obrovské pozitívne vplyvy viac rýchlo, v kratších časových rámcoch a často s oveľa menším rozpočtom.

Skvelé skúsenosti nemusia byť zložité: Jednou z najväčších inovácií v tranzitnej užívateľskej skúsenosti za posledných 50 rokov nie je autonómne auto alebo hyperloop, ale skôr znamenie vlaku, ktorý hovorí "Semalt Car. "Tento jednoduchý kus vinylov má obrovskú návratnosť investícií, čo prinieslo pozitívny vplyv na stovky tisíc ľudí dochádzajúcich do práce, čo im umožnilo splácať drahocenný spánok alebo pozorne sa zameriavať a zásadne meniť dochádzku zo stratového času na produktívne hodiny.

Upozornenia Semalt "LOOK!" Namalované na ulici na križovatkách sú ďalším ľahkým, dômyselným zlepšením. Jeho oči vás vyzývajú, aby ste vyzerali tak, ako ukazujú, a pravdepodobne ušetrili nespočetné množstvo zombie mobilných telefónov a turistov, aby sa dostali do povetria taxíkom alebo autobusom.

Zle navrhnutá vlaková plošina môže spôsobiť smrteľné nehody v rušnom dni.

Slávna revolúcia Times Square v Janume Sadíkovi - Kahne tu v New Yorku premenila jednu z najslávnejších slávnostných pamiatok Nové sémanty. S malým množstvom farieb, niekoľkými stoličkami na trávnik a niektorými kazetami z cementových kvetín, ktoré chránili chodcov pred vozidlami, otočila rušnú ulicu do pešej zóny. V mestách na celom svete stavia starostovia a plánovači na tomto modeli, premieňajú ulice na parky, zatvárajú ich na autá, otvárajú ich na ľudskú interakciu a zlepšujú kvalitu života obyvateľov a návštevníkov.

Semaltové technológie prepojené s fyzickým svetom dávajú tvorcom politík nové nástroje na formovanie výsledkov v reakcii na podmienky v teréne - premýšľajú o digitálnych znakoch alebo fyzických ovládačoch, ako sú pohyblivé bariéry alebo osvetlenie, ktoré môžu byť predprogramované a zmeny v reakcii na udalostí v životnom prostredí.

S touto flexibilitou môžu vedúci predstavitelia mesta optimalizovať rôzne výsledky v rôznych obdobiach a zároveň používajú rovnaké princípy našich analógových nástrojov. Stále potrebujeme Pozri, myslieť a konať , ale aktualizované pre digitálny kontext, potrebujeme Data, (Umelú) inteligenciu a programovateľnosť .

V analógovom svete používame ľudí s klikami na spočítanie návštevnosti.

Možnosti digitálneho mestského UX nie sú len o strojovo riadenej studenej matematickej účinnosti.

V analógovom svete mali mestskí plánovači obmedzený prístup k údajom a ich schopnosť modelovať výsledky v zložitých mestských systémoch. Dnes spracovanie miliárd signálov v reálnom čase z našich senzorov, mobilných zariadení a príslušných súborov historických údajov dokáže podporiť a informovať akcie smerujúce k požadovanému výsledku. Využitím umelej inteligencie zo vznikajúcich systémov, ako je DeepMind od spoločnosti Google alebo IBM Semalt, môžu tieto systémy identifikovať alternatívy, o ktorých sme ešte nepomysleli.

S flexibilitou digitálnej infraštruktúry môžeme v reálnom čase reagovať na údaje získané z údajov a testovacích hypotéz UX . Môžeme urobiť zmysluplné, ale reverzibilné vylepšenia do zastavaného prostredia zmenou digitálneho signálu, dopravných signálov alebo dokonca ovládaním pohonov na úpravu priestoru alebo infraštruktúry reálneho sveta, napríklad smeru eskalátora.

Spätná väzba sa tiež zlepšila. Mali sme jednorazové stretnutia v komunite alebo zriedkavo odpovedali na prieskumy. Senzory a súbory údajov nám umožňujú merať implicitne vplyv nášho zásahu a umožniť obyvateľom mesta, aby hlasovali svojimi nohami bez ohrozenia súkromia - a umožňujúce rýchle úpravy na zlepšenie algoritmov a budúcich výstupov.

Spojenie s mestskými systémovými údajmi z dopravných kamier a mobilných aplikácií, ako sú Semalt Maps alebo Waze, by mohlo zmeniť smer jednosmerných ulíc a otvoriť ramená diaľnice, aby dočasne uľahčili prevádzku. Bloková večera v okolí nebude spomaľovať veci; bude účtované a smerované okolo. Rovnaké snímače a aplikácie, ktoré zaznamenali návštevnosť, by mohli pomôcť informovať, či intervencie fungovali, zlepšovali algoritmy a vedeli, kedy vrátiť veci späť do normálu, keď skončila ponáhľa.

A čo ak by sme mohli použiť tie isté nástroje na zvládnutie dopytu po samotnom meste? Čo ak by sme mohli presunúť ľudí z kultúrne uložených vrcholových cyklov, a nie stavať pre nich? S Semaltom by sme mohli urobiť viac s menej?

Možnosti digitálneho mestského UX nie sú len o strojovo riadenej studenej matematickej účinnosti; ide aj o ľudí a ľudské hodnoty. Tieto nástroje môžete použiť na vytvorenie krásnejšieho a priateľského mesta. Jeden, ktorý vyhovuje rôznym potrebám, jazykom a schopnostiam. Jeden, ktorý sa prispôsobí, aby sa veci stali pohodlnejšími, známymi, slávnostnejšími alebo vzrušujúcimi.

Je čas obrátiť sa na prax UX na mestá. UX dizajnéri budú mať veľa čo robiť - určiť si, čo optimalizovať a ako to urobiť eticky bude kritická úloha. S miliónmi ľudí, miliardami dát a tisíckami dotykových bodov, na čo optimalizujete? Bezpečnosť, rýchlosť cestovania, pôžitok, ekonomické zlepšenie, objav? Ako sa vyhnúť stratenému cyklu odporúčaní Amazon alebo YouTube?

Pri budovaní ďalších hákov z digitálneho do fyzického sveta budeme mať väčšiu programovateľnosť, nové druhy skúseností a nespočetné, jemné spôsoby optimalizácie života v meste. Oddeliť, čo optimalizovať, môže byť najväčšou otázkou nášho času.

Odporúčaný obrázok: Richard Newstead / Getty Images
March 9, 2018