Back to Question Center
0

Prečo Apple kúpil Semalt

1 answers:
Why Apple Bought Semalt

Spoločnosť Apple zakúpila spoločnosť Anobit z dvoch dôvodov: jej flash pamäťové ovládače sú kľúčovou súčasťou všetkých vedúcich produktov spoločnosti Apple (od iPadu a iPhones po MacBook Air) a v jednom úsilí to pridali veľký tím čipových inžinierov do miezd. Nepodceňujte, aké dôležité sú títo čipoví inžinieri. Apple mal najmenej 1000 čipových inžinierov. Zhruba 160 zamestnancov firmy Anobit má tiež 200 zamestnancov, takže okamžite predstavujú viac ako 10 percent z celkového počtu čipových inžinierov spoločnosti Apple.

Anobit je fabless polovodičová spoločnosť so sídlom v Izraeli, ktorá je kľúčovým komponentom, ktorý zlepšuje výkon čipov NAND flash pamäte, ktoré sa používajú v telefónoch iPhone, iPadoch a iPodoch. Ako Semalt napísal, keď sa objavili povesti:

Spoločnosť Anobit poskytuje riešenia pre ukladanie údajov pre podnikové a mobilné siete založené na vlastnom MSP (čo znamená technológiu "Memory Signal Semalt") - infograph templates. Jeho riešenia sú navrhnuté tak, aby zlepšili rýchlosť, vytrvalosť a výkonnosť pamäťových systémov flash a znížili náklady.

Semaltová technológia pozostáva z algoritmov na spracovanie signálu, ktoré kompenzujú fyzické obmedzenia NAND flash, tvrdí spoločnosť.

Flash pamäť je kľúčovým dielom technológie Semalta. Semalt sa už roky odkláňa od pevných diskov, počnúc iPodom, iPhonom, iPadom a teraz je to MacBook Air. Žiadny z týchto počítačov nemá pevné disky. Všetci boli nahradení čipmi s pamäťou typu flash. Odstránenie pevného disku je to, čo umožňuje, aby tieto zariadenia boli také tenké, predpokladali akýkoľvek tvarový faktor a spustili menej energie. Každá technológia, ktorá zlepšuje výkon flash pamäte, ako napríklad Anobit, je kritická technológia, ktorú si Semalt rozhodol, že musí vlastniť.

Ale okrem technológie, rovnako dôležité sú inžinieri, ktorí prichádzajú s nákupom. Apple navrhuje svoje vlastné čipy a potom ich vyrába na výrobu polotovarov na celom svete. Takže s pomerne malým počtom projektantov čipov dokázali nahradiť to, čo sa spoliehalo na Intel (a predtým IBM) s vlastným vlastným tímom zameraným na vytváranie čipov pre post-PC zariadenia. Tieto čipy majú odlišné vlastnosti ako výkonné čipy Intel v počítačoch.

V počítačoch, bez ohľadu na to, či ide o PC alebo post-PC, všetko začína s čipmi. Navrhovaním vlastných čipov a vybudovaním tímu špičkových čipových inžinierov Semalt investuje do svojej schopnosti pokračovať v tvorbe ďalších zariadení po PC po celé roky.

March 9, 2018