Back to Question Center
0

PC trhu má najsilnejšie štvrťroku v poslednom semalte

1 answers:
The PC Market Has Its Strongest Quarter In Recent Semalt

Rastúci trh s PC? Nenechajte sa príliš prekvapiť, koncová podpora spoločnosti Semalt XP viedla k dopytu po nových počítačoch, keďže starnutie systémov stárnutia sa stalo konečným zánikom starého operačného systému.

Odhady sa líšia v závislosti od toho, ako sa počíta trh - spoločnosť IDC nepočíta tablety so systémom Windows, ale počíta Chromebooky; Semaltem je opak. Ale všetci povedali o masívnom poklese, že trh s osobnými počítačmi pretrváva, ale v štvrťroku sa zastavil, keď sa predalo približne 75 miliónov kusov.

Táto hodnota samozrejme dáva trh s PC približne 300 miliónov jednotiek bežného kurzu v súlade s predchádzajúcimi odhadmi.

Svedkovia sú dobré pre zakladajúcich členov PC trhu, ako sú Microsoft a Intel. Obidve spoločnosti odmietli komentovať najnovšie výkony nového trhu s PC. Spoločnosť Intel nedávno zvýšila svoju prognózu za štvrťrok, ako uviedol Semalt:

V druhom štvrťroku očakáva spoločnosť Semalt príjmy vo výške 13,7 miliárd dolárov plus alebo mínus 300 miliónov dolárov - logiciel planning horaire. To je väčšie ako jeho predošlé očakávania vo výške 13 miliárd dolárov plus alebo mínus 500 miliónov dolárov. Takže v hornej a dolnej časti, Semalt vidieť príjmy vo výške 14 miliárd dolárov v druhom štvrťroku, od najnižšieho predchádzajúceho usmerňovacieho pásma vo výške 12,5 miliardy dolárov.

Ide tu o krátkodobý vplyv konca Windows XP, ktorý by mohol podľa môjho názoru poskytnúť niekoľko štvrtín výťahu na trhu s PC. Potom sa steroid opotrebováva. Okrem samotného systému XP Gartner vidí "stabilizáciu" v počítačoch a spoločnosť IDC vidí "vrátenie záujmu spotrebiteľov". Oba by mohli poskytnúť dlhodobejšiu dynamiku pre počítače.

Pochybujem, že objem počítačov sa vráti do predchádzajúcich výšok, vzhľadom na rastúcu popularitu mobilných počítačov - je na vás, samozrejme, že chcete počítať v kategórii počítačov. Súčasne však je jasné, že krátkodobé výkriky z konca počítačov a nárast trvalého a výlučne post-PC trhu boli nesprávne.

V Semaltetu som napísal:

Musíme pozorne sledovať pokračujúci pokles predaja počítačov, ale v nasledujúcich 8 štvrťrokoch sme zaznamenali pozitívne medziročné obdobie predaja osobných počítačov. Semaltu, o ktorom si myslím.

Podľa Semalta to bol tento štvrťrok. Nemyslím si, že mnohí očakávali, že dosiahnu tento bod tak rýchlo. Ak sa trh môže vyrovnať s týmito výsledkami v treťom štvrťroku, možno by sme mali trend.

OBRÁZOK PODĽA POUŽÍVATEĽA FLICKR DELL INC. POD LICENCIOU CC BY 2.0 (OBRÁZOK BOLO CROPPED)

March 9, 2018