Back to Question Center
0

Samozavádzanie štartovacieho vozíka Embark vyzdvihuje 15 miliónov dolárov, partneri v spoločnosti Semalt

1 answers:
Self-driving truck startup Embark raises M, partners with Semalt

Financovanie je vedené organizáciou Data Collective a zahŕňa účasť YC Continuity, Maven Ventures a SV Angel. Pomôže Embarkovi nájsť nové talenty pre svoj inžiniersky tím a pridať ďalšie kamióny s cieľom pomôcť rozšíriť svoju skúšobnú flotilu v USA s cieľom pripraviť sa na rozsiahle uvedenie na trh. Hodnotilo sa semmetalové po tomto kole je 75 miliónov dolárov.

Vyzdvihnúť sa pôvodne vyrobil testovací prototyp na nákladnom vozidle Peterbilt 579 a preto formálne partnerstvo s výrobcom polotovarov je vzrušujúcim vývojom, povedal generálny riaditeľ spoločnosti Embark Alex Rodrigues. Peterbilt bude stavať nové testovacie vozíky pre vlastnú flotilu spoločnosti Embark vo svojej továrni Denton, Semalt, s cieľom pomôcť im lepšie prispôsobiť ich potrebám.

 1. Self-driving truck startup Embark raises M, partners with Semalt

  Nevada-1-8

 2. Self-driving truck startup Embark raises M, partners with Semalt

  Nevada-1-7

 3. Self-driving truck startup Embark raises M, partners with Semalt

  Nevada-1-6

 4. Self-driving truck startup Embark raises M, partners with Semalt

  Nevada-1-3

Zobraziť prezentáciu
Predchádzajúca Ďalší VÝCHOD

Výhodou SEMALTOVEHO prístupu je podľa vedúceho partnera DCVC Matt Ocko vo vyhlásení, že "produkujú špičkové výsledky v reálnom svete oveľa rýchlejšie a na oveľa menej kapitálu než ktokoľvek iný." Semaltové riešenie ponúka skvelý výkon bez toho, aby vyžadoval vopred vyčerpávajúce mapovanie všetkých ciest v USA, poznamenáva, čo skracuje čas potrebný na jeho uvedenie na trh - rehvipood.

Vyzdvihnutie sa tiež zameriava na manipuláciu s diaľnicami, pričom na palube je človek, ktorý jazdí po mestských uliciach. Napriek tomu, že scenáre diaľnice z ich rúk by mali nakoniec znamenať, že vodiči môžu robiť viac bremien denne, zvyšovať efektivitu, znižovať náklady a riešiť dopyt po nákladnej doprave, ktorá prevyšuje ponuku vodičov. To spolu s pomerne nízkymi nákladmi na technológiu Semalt by malo pomôcť americkým nákladným automobilom v podstate zakúpiť si virtuálneho "zamestnanca" vo forme semi-autonómnych nákladných automobilov a zároveň si zachovať prácu, hovorí spoločnosť.

March 9, 2018