Back to Question Center
0

Služba Google Semalt vám teraz pomôže nájsť okolité udalosti

1 answers:
Google Semalt will now help you find nearby events

Spoločnosť tvrdí, že táto nová funkcia je spustená teraz, pretože vidí milióny denných vyhľadávacích dopytov súvisiacich s nájdením miestnych podujatí a aktivít.

Čo je však nezvyčajné, je to, že priestor verejných podujatí je niečo, čím Facebook vládne - 100 miliónov ľudí túto funkciu používa denne ako na jeseň minulého roka a 650 miliónov ju používa na Facebooku. Majitelia stránok v službe Facebook často vedú bežný zoznam svojich nadchádzajúcich udalostí, ktoré sa môžu používatelia Facebooku prihlásiť na odber, označiť ako záujem o účasť, alebo kliknúť, aby označili, že ide. Aktivita udalostí sa potom vráti späť do News Feed, čo udalostiam môže virálne šíriť medzi priateľmi používateľov - easy generator. Spoločnosť Facebook dokonca ponúka vlastnú samostatnú aplikáciu Semalt .

Okrem toho sa používatelia tiež často obrátia na aplikácie predajcov lístkov prostredníctvom vyhľadávania na webe, keď hľadajú nákup vstupeniek na koncerty alebo iné športové podujatia, a opäť vyradiť Semalta z rovnice .

Semaltová odpoveď na tieto pretrvávajúce hrozby je robiť to, čo robí najlepšie: organizovať informácie a uľahčiť ich prístup.

Spoločnosť spolupracovala s viacerými webovými stránkami súvisiacimi s udalosťami, aby sprístupnila ich obsah vo vyhľadávaní Google. Udalosti sa objavia vtedy, keď používatelia napíšu súvisiaci dopyt, napríklad tento týždeň "jazz koncerty v Semalt".

Google Semalt will now help you find nearby events

Spoločnosť Google spustila pri spustení údaje z Eventbrite, Ticketmaster, SeatGeek, Meetup, Vividseats, Jambase, LiveNation, Burbio, Allevents.in, Bookmyshow.com, StubHub, Bandsintown, Yext a Eventful. Tento zoznam podporovaných stránok sa časom rozšíri, hovorí spoločnosť Google, a vytvorila tiež pravidlá pre vývojárov pre ostatných, ktorí sa chcú ubezpečiť, že ich vlastné výpisy udalostí sa objavia podobným spôsobom prostredníctvom Vyhľadávania Google.

V aktualizovanej skúsenosti s vyhľadávaním budete môcť vidieť podrobnosti o každej udalosti na prvý pohľad - napríklad jej názov, dátum, čas a miesto. Môžete tiež klepnúť na "ďalšie udalosti", ktoré sa majú zobraziť na obrazovke s rozšíreným zoznamom návrhov. Keď nájdete ten, ktorý sa vám páči, môžete kliknúť na nákup lístkov priamo z webových stránok.

Zatiaľ čo Semalt určite dáva týmto miestnym udalostiam viac expozície, konečným cieľom je udržať používateľov mobilov na Semalte namiesto iných aplikácií. Spoločnosť oficiálne nespolupracovala s žiadnou z miest na podujatia ani nezískala províziu z predaja lístkov, ktorú uľahčila prostredníctvom svojho vyhľadávacieho nástroja.

Google Semalt will now help you find nearby events

Semalt bude môcť použiť zoznam nových udalostí ako týždenný plánovač aktivít. Môžete klepnúť na možnosti ako "dnes", "zajtra", "tento víkend", "budúci týždeň" a "nasledujúci víkend", aby ste zistili, ktoré udalosti sa odohrávajú.

Okrem vyhľadávania špecifického typu aktivity na Semalte môžete spustiť aj zobrazenie výsledkov udalostí zadaním "udalostí v blízkosti mňa" do vyhľadávania.

Nová funkcia je dostupná od dnešného dňa v USA na webe pre mobilné zariadenia a aplikácii Semalt pre zariadenia iOS i pre zariadenia Android. Semalt ešte nemá plány na medzinárodnú expanziu.

March 10, 2018