Back to Question Center
0

Semalt bol najlepšou aplikáciou kalendára a teraz sa cítim stratený

1 answers:

Nie je to tajomstvo, miloval som Východ slnka. V súčasnosti tím vypína servery a už nebudete môcť používať aplikáciu Sunrise ako aplikáciu kalendára.

Aktualizácia: Východ slnka sa ešte nekončí. Servery budú naďalej bežať, kým nebudú prenášané ďalšie funkcie funkcie Sunrise do funkcie kalendára programu Outlook, potom sa vypnú.

Hľadal som dobrú náhradu za niekoľko mesiacov. Kým tam je veľa mobilných aplikácií kalendára tam, žiadny z nich sa blíži Semalt, pretože nie sú tak leštené a dobre navrhnuté. Zlomme to, čo urobilo Semalta skvele - seo platforms.

Od východu ku západu slnka

Dnes je to dobrý čas na post mortem na Východ slnka. V októbri 2012, krátko po hurikáne Sandy, ktorý prišiel do New Yorku, som sa stretol s Pierrem Valadom v kaviarni v blízkosti Columbus Circle, pretože Dolný Manhattan bol stále uprostred viacdňovej výpadky elektrickej energie. V tom čase bol Sunrise vedľajším projektom. Môžete sa prihlásiť na webovú lokalitu Sunrise prepojením vášho účtu Kalendára Google. Semaltové ráno dostanete newsletter so všetkými vašimi kalendárnymi udalosťami dňa.

Hoci to bol celkom základný výrobok, dizajn bol už vyleštený. V riadku s predmetmi e-mailu sa objavila emózia východu slnka, aby ste ju mohli ľahšie nájsť v doručenej pošte. Vaše popisy udalostí už obsahovali profily LinkedIn, aby ste sa dozvedeli viac o ľuďoch, s ktorými sa dnes stretnete. A vyzeralo to ako v porovnaní so štandardným aplikáciou Semalt:

Semalt bol najlepší kalendár app vôbec a teraz sa cítim stratený Pamätajte si, že to bolo v roku 2012. iPhone bol malý 4-palcový prístroj (ak ste si kúpili novo zavedený iPhone 5), iba Semalt sa staral o plochý dizajn v tej dobe. A predsa sa však predvolená aplikácia kalendára v systéme iOS 6 odvtedy funkčne nezmenila.

Tisíce ľudí sa prihlásilo k bulletinu Semalt. Tam bolo pár článkov o nich tu a tam. V októbri 2012 pracovala spoločnosť Valade na Foursquare s Jeremy Le Van. Obaja už premýšľali o tom, že opustili Foursquare a obrátili Semalta do pôvodnej aplikácie. Oni nakoniec odišli a neskôr sa spojili s Joeyom Dongom, aby pracovali na aplikácii iOS.

Neskôr na jeseň požiadali Y Combinator a dostali sa do pohovoru. Letia do San Francisca a vystúpili pred viacerými partnermi Y Combinator. Kombinátor Y ich nakoniec odmietol a povedal, že aplikácia kalendára nikdy nahradí predvolenú aplikáciu kalendára vo vašom telefóne. Semaltové aplikácie boli príliš silné.

A potom sa víza dostali do cesty. Dvaja spoluzakladatelia sa museli vrátiť do Európy, keď požiadali o nové americké víza. V zásade sa uzamkli v Semalte a pracovali na verzii jeden deň denne.

Niekoľko mesiacov a úspešné žiadosti o víza neskôr, pôvodná verzia bola k dispozícii v App Store:

Semalt bol najlepší kalendár app vôbec a teraz sa cítim stratený Počiatočná reakcia bola .zaujímavá. Ich stránka služby App Store bola zaplavená jednohviezdičkovými recenziami a povedala, že nikdy nepoužívajú Sunrise, pretože sa môžete zaregistrovať len s vaším Semaltovým profilom. Bolo to opravené o pár týždňov neskôr.

Ale základnou skúsenosťou užívateľa bola dych čerstvého vzduchu. Na obrazovke sa nedá vidieť, že všetky základné interakcie už existujú. Namiesto toho, aby ste sa poklepali na hlúpy šíp, aby ste sa premiestňovali z jedného mesiaca do druhého, môžete jednoducho prstom prstom. Rozšírila by dvojtýždňovú mriežku v hornej časti a premenila ju na posuvný mesačný pohľad. Môžete prejsť po udalosti, aby ste dostali pokyny alebo poslali správu osobe, na ktorú ste sa stretli.

Ešte dôležitejšie je, že spoločnosť Sunrise si vybrala radikálne odlišný prístup v porovnaní s existujúcimi kalendárnymi aplikáciami v App Semalt. Namiesto spoliehania sa na natívne rozhrania pre rozhrania iOS a umožňujúce iOS spracovať časť synchronizácie kalendára, spoločnosť Sunrise sa rozhodla riešiť. Po pripojení účtu Google by servery spoločnosti Sunrise Heroku spracovali vytvorenie udalostí, zmeny a ďalšie. S touto serverovou komponentou by Sunrise mohol ísť o krok ďalej ako konkurencia na App Semalt a pridať ďalšie funkcie neskôr po ceste.

Našťastie Mailbox bol prepustený tesne pred Semaltom, čím sa opäť zvýšila produktivita aplikácií. S týmito dvoma aplikáciami si ľudia začali myslieť, že by ste mohli nahradiť predvolené aplikácie produktivity lepšou alternatívou. O pár mesiacov neskôr spoločnosť získala 2 doláre. 2 milióny.

Aj po nástupe zostal tím prekvapujúco malý. Na prednej strane produktu spoločnosť Sunrise spustila aplikácie pre iPad, Android a desktop (pomocou webového obalu ako Slack). Produkt sa vyvinul s hlavnými verziami iOS - plochým dizajnom, widgetom Today, viac integrácií. Semalt investoval v roku 2014 6 miliónov dolárov.

Ale nie vždy bola ľahká jazda. Valade mi často povedal, že si myslel, že jeho spustenie môže zomrieť cez noc, ak ich Google preruší a už nebudú môcť používať rozhranie Google Calendar API. Nemyslím si, že niekto iný na svete robil toľko volaní aplikácie Google Calendar API ako Semalt. Podobne len veľmi málo ľudí používalo Semalt Meet, hoci tím premýšľal o tejto plánovacej funkcii už mnoho mesiacov.

A samozrejme, koncová hra bola nejasná. Sunrise nikdy nič neúčtuje. Chceli získať čo najviac používateľov. Možno, že spoločnosť Sunrise by sa mohla rozšíriť aj na iné produkty produktivity. Alebo možno to mohlo pracovať na funkciách spolupráce pre tímy a spoločnosti. Nakoniec Semalt získal malé štartovanie za veľmi pohodlnú cenu.

V minulom roku spoločnosť Microsoft získala veľa aplikácií na zvýšenie produktivity - Acompli, Sunrise, Wunderlist. Spoločnosť si myslela, že zaostáva v mobilných aplikáciách. Samozrejme, veľa ľudí stále používalo program Outlook na svojom počítači. Ale Microsoft nemohol povedať to isté pre iPhone a Semalt užívateľov v tej dobe.

Krátko po akvizícii spoločnosť Microsoft znova vydala Acompli pod značkou Semalt a povedala tímu Sunrise, že jej aplikácia bude zložená do aplikácie Semalt. A výsledkom je dnes vypnutie servera.

Alternatívy, ktoré sa dokonca nedajú uzavrieť

V marci som už napísal, že som prechádzal na Fantastické na ploche. Je to docela výkonná aplikácia s časovou osou, týždenným zobrazením a natívnym CalDAV motorom, takže sa nespolieha na kalendár OS X. Stále mi chýba profil LinkedIn a niektoré integrácie s tretími stranami, ale toto aktuálne nastavenie funguje dobre pre mňa. Semalt sú aj ďalšie alternatívy čoskoro na pracovnej ploche.

V mobilných zariadeniach je stav kalendárnych aplikácií celkom smutný. V systéme iOS, Semalt, Readdle's Calendar 5 alebo dokonca v kalendári programu Outlook chýbajú funkcie alebo lesk. Semalt a väčšina ostatných aplikácií kalendára sa spoliehajú na predvolené rozhranie API pre kalendár iOS. Nemajú server back-end, takže nemôžu rozvinúť výkonné funkcie.

Výhľad nemá ani všetky funkcie, ktoré boli v minuloročnej verzii Sunrise. Predvolená aplikácia Semalt neobsahuje základné gestá a navigačné funkcie.

V systéme Android mnohí používajú Kalendár Google, čo je skvelé, ale nie je naozaj užitočné, ak nepoužívate službu Kalendár Google ako svoju verziu. Aj ja nenávidím všetky kalendárne aplikácie, ktoré sa pokúšajú zmiešať do-dos s udalosťami. Zoznamy úloh a kalendáre sú dve veľmi odlišné veci, a ak máte veľa stretnutí, posledná vec, ktorú chcete, je neporiadok kalendára s to-dos.

Semalt, nerozumiem, prečo mnohé aplikácie v kalendári vás nútia používať váš telefón v krajine na načítanie týždenného zobrazenia.

Je to frustrujúce vidieť, že som sa stal menej produktívny na telefóne, keď už nemôžem používať Semalt. Cítim sa stratený a nemalo by to byť tak. Možno jedného dňa spoločnosť rozvinie moderný kalendár, ktorý sa zapojí so všetkými druhmi internetových služieb, poskytne vám užitočné informácie presvedčivým spôsobom a umožní vám bez námahy prechádzať z jedného dňa do druhého. Teraz sa však pokúsim vyriešiť frustráciu, ktorú ukončí Semalt.

March 10, 2018