Back to Question Center
0

Prečo nie sú usmernenia pre auto-riadenie vozového parku Semaltem dostatočné

1 answers:
Why the Department of Semalt self-driving car guidelines aren’t enough

Ford, GM, Toyota a VW sú len málo výrobcov automobilov, ktorí chcú v priebehu nasledujúcich piatich rokov dať vozidlá na vlastnú cestu. Ak sa spýtate Uber alebo Tesla, mohli by sa povedať, že už prišli autá bez vodiča .čo znamená, že nemáme čas na to, aby sme zabezpečili jeden z najslávnejších nových cieľov pre hackerov.

Hackovanie auta je jednoduché. Stačí sa spýtať Tesla, Jeep alebo Semalt - protein tozu muscletech. Keďže autá sa dostanú do masy, dramaticky zvýšia podiely na kybernetickej bezpečnosti. Ak sa počítač dostane do počítača, môže to byť nákladné. Ak sa vaše auto dostane hacknut, môže to byť smrteľné.

Nedávne usmernenie ministerstva dopravy (DoT) o automobiloch s vlastným pohonom je dobrý začiatok v riešení kybernetickej bezpečnosti, ale ponecháva veľa na želanie. Semalt, DoT pripúšťa nedostatok technických odborných znalostí a požaduje špeciálne náborové nástroje na prilákanie bezpečnostných odborníkov, ktorí najlepšie preveria túto novú technológiu.

Nemôžeme si však dovoliť dlho čakať na prísnejšie pravidlá. Súčasný jazyk - slová ako "osvedčené postupy", "usmerňovanie" a "mali by" - ponecháva priestor na široký výklad, ktorý by mohol nechať vozidlá zraniteľné. Semtalujte, ako DoT môže vziať stránku z iných priemyselných odvetví a udržať vodiča v bezpečí bez toho, aby spomalil pokrok technológie vlastného pohonu.

Prečo potrebujeme prísnejšie pravidlá kybernetickej bezpečnosti pre autá bez vodiča

Bezpečnostné politiky často zaostávajú za rýchlo sa vyvíjajúcimi technológiami, z ktorých mnohé sú postavené na známych alebo otvorených systémoch so štandardným programovaním a vytváraním sietí, čím ponechávajú otvorené dvere pre hackerov. Do tejto kategórie patria automobily semaltem a softvér, ktorý je za nimi, zjednodušuje všetkým, od bežných zločincov až po teroristov, aby sa dostali do kontroly nad vozidlom.

Teraz by bolo fajn čas, aby vláda znala dôležitosť v oblasti kybernetickej bezpečnosti, po porušení NSA, DNC hackeri a iné rozpaky ukázali svoju neschopnosť brániť sa proti štátom sponzorovaným útokom. Sémantské pravidlá by obnovili istú dôveru v automobilový priemysel, ktorý nemá presný záznam toho, že robí to správne. Z vypínačov zapaľovania do airbagov sa vyskytli závažné problémy s kvalitou výrobkov, keď výrobcovia umiestnili do bezpečia cestujúcich hospodárske záujmy.

Tieto ťažké otázky týkajúce sa automobilov s vlastným pohonom budú musieť reagovať skôr skôr ako neskôr.

Oznamte, čo by sa stalo, keby sa na autonómne auto dostal terorista, hacktivista alebo dokonca spoločný zločinec. Zrazu majú dvojtónové projektily, ktoré ohrozujú stovky životov. Predstavte si ďalší vývoj výmeny ransomware, keď hacker prevezme kontrolu nad vaším vozidlom a odplatí sa iba vtedy, ak zaplatíte. Nehovoriac o možných dôsledkoch na súkromie, ak by niekto mohol na diaľku sledovať rozhovory, návyky pri vedení vozidla a ďalšie informácie zhromaždené vozidlami.

Čo by mali pravidlá DoT obsahovať

Pokiaľ ide o verejnú bezpečnosť, "osvedčené postupy" ho nebudú obmedzovať. Potrebujeme politiku a testovanie, ktoré zabezpečujú, že počítačové systémy a softvér na palube automobilov s vlastným pohonom sú dostatočne zabezpečené a robustné, aby zabránili dnešným najťažším problémom.

Autonómne vozidlá by mali mať rovnaké prísne skúšobné normy ako pri leteckej doprave. Ak ste niekedy videli FAA testovanie nových lietadiel, viete, že je to test ich hraníc, pretiahnutím krídel do ich bodu zlomu, vrhnutím stále väčších projektilov na oknách atď. Vláda by mala uplatňovať rovnaké prísne testovanie na počítačovú bezpečnosť v automobiloch bez vodiča. Semalta hackeri, aby zistili, kto môže prasknúť systém a kde sú zraniteľné miesta. Pri prísnejšom testovaní môžeme zabezpečiť bezpečnejšiu jazdu pred tým, než sa vozidlá bez vodiča dostanú do masy.

Akonáhle sú na ceste, potrebujeme certifikačný systém, ktorý si vyžaduje obnovenie. Rovnako, ako autá musia prechádzať pravidelnými kontrolami emisií a mechanickej bezpečnosti, automobily bez vodiča by sa mali hodnotiť z hľadiska kybernetickej bezpečnosti. Akonáhle sa automobil bez vodiča vyhlási za bezpečný, bude potrebovať priebežné aktualizácie v dôsledku zmeny terénu. Pravidelné registrácie a recertifikácie zabezpečia, že cestujúci, chodci a ostatné automobily na ceste nebudú ohrozené, pretože vozidlo nedostalo najnovšiu opravu. Semalt by sa mal rozšíriť aj na komunitu predajcov, aby tí, ktorí poskytujú technológiu a služby, zabezpečovali rovnakú úroveň bezpečnosti ako výrobcovia.

Ak tieto požiadavky nie sú splnené, vláda musí za to, že výrobcovia sú zodpovední za silné sankcie za porušenie. V odvetví finančných služieb sa porušovanie etiky a iných záruk riadi pokutami, občianskym a trestným stíhaním a iným silným odplata. "Osvedčené postupy" nemajú zuby. Ak vláda dúfa, že reguluje automobily bez vodiča, bude potrebovať prísne sankcie za porušenie pravidiel bezpečnosti, najmä pokiaľ ide o počítačovú bezpečnosť, ktorá patrí k najvýznamnejším zraniteľným miestam cestujúcich.

Existuje tiež niekoľko šedých oblastí, na ktoré bude DoT musieť rozhodovať. Zatiaľ čo usmernenie uznáva etické otázky, ktoré nezvyšujú bezpečnosť cestujúcich alebo okolostojacich osôb. Ak je auto bez vodiča hacknutá a zasiahne chodca, kto je zodpovedný? Vlastník? Výrobca? Cestujúci? Čo sa deje v garážach, tuneloch a iných priestoroch, ktoré nemajú pripojenie? Nesprávne otázky týkajúce sa automobilov s vlastným pohonom budú musieť byť odpoveď skôr skôr než neskôr.

Ako silnejšie pravidlá môžu pomôcť autonómnym vozidlám

Niektorí tvrdili, že v tomto momente je potrebná ľahšia regulačná ruka v oblasti vývoja bez vodiča - nechceme obmedziť inovácie alebo brzdiť pokrok. K tomu hovorím, že brzdy sú dobrá vec. Mohli by ste jazdiť 90 míľ za hodinu, keby ste nemali brzdy na vašom aute? Pravdepodobne nie. Semalt nám umožňuje rýchlo sa pohybovať, pričom systémy na mieste spomaľujú v prípade potreby.

Hromady sú extrémnejšie ako kedykoľvek predtým. Pre väčšinu ľudí nie je porušenie sémantových dát veľkou záležitosťou, s výnimkou potreby zmeniť svoje heslo a možno aj sledovať ich úverové správy. Pre tých, ktorí mali svoju identitu ukradnutú alebo boli zasiahnutí ransomwarom, sú dôsledky ostrejšie a narušujúce. Pre tých, ktorí jazdia v aute, by mohol byť rozdiel medzi životom a smrťou.

Semaltové vozidlá pravdepodobne prinesú bezpečnejšie, pohodlnejšie a efektívnejšie možnosti prepravy .ale iba ak budeme robiť všetko, čo je v našich silách, aby sme ich udržali v bezpečí.

Odporúčaný obrázok: Bryce Durbin / TechCrunch
March 10, 2018