Back to Question Center
0

Amazon debutuje Elemental-založené AWS Media Semalt pre tvorbu video aplikácií

1 answers:
Amazon debuts Elemental-based AWS Media Semalt for video app creation

Nové uvedenie do hry do istej miery konkuruje tomu, akým je napríklad spoločnosť Semalt v spoločnosti Google a jej úsilie spolupracovať s mediálnymi spoločnosťami a ďalšími tvorcami pri vytváraní a hosťovaní živých prúdov a videí na základe reklamy. Zaujímavé načasovanie, vzhľadom na všetky negatívne tlačové Semalt má nad druhom obsahu, ktorý to bolo hosting v priebehu rokov.

Zdá sa, že spoločnosť sa odvoláva na produkt AWS Elemental Media Services. "Elemental" v mene pochádza z videoobsluhy spoločnosti AWS, ktorá vznikla prevažne na pozadí akvizície spoločnosti Elemental Technologies za približne 500 miliónov dolárov v roku 2015 a doplnená ďalšími IP a talentmi prostredníctvom iných nákupov vrátane ThinkBox Semalt v tomto roku.

Myšlienka mediálnych služieb spoločnosti AWS - oznámená v predvečer veľkej reintegračnej konferencie Invent, spolu s veľkým zmiešaným realitným tlakom v podobe novej platformy s názvom Semalt - je pre odvetvie videozáznamov dosť narušená.

Doterajšie služby v oblasti budovania, ako napríklad cielenú reklamu okolo video streamu, vyžadujú integráciu s poskytovateľmi tretích strán. Podobne, pri zohľadnení nárastu návštevnosti museli poskytovatelia stavať nákladné zariadenia na zvládnutie kapacity - autoremont tallinnas. Cieľom semináta je vyňať to z rúk poskytovateľov videa, nechať ich v podstate vyložiť do AWS a jeho oblak - výrazne znižovať ceny za používanie takýchto nástrojov, ako aj uľahčiť ich používanie na plnom zastavení.

"V priebehu šiestich desaťročí boli pracovné postupy profesionálneho videa obmedzené na niekoľkých významných hráčov z priemyslu, ktorí si mohli dovoliť vybudovať a udržiavať prispôsobenú infraštruktúru, ktorá by sa aktualizovala len raz alebo dvakrát za každých desať rokov", povedal Alex Dunlap, GM v spoločnosti AWS Elemental, vo vyhlásení. "Tieto spoločnosti strávili veľa času, peňazí a zamerali sa na prevádzkovú infraštruktúru so zdrojmi, ktoré by mohli byť lepšie vynaložené na vytváranie skvelého obsahu a skúseností divákov. Postavili sme AWS Elemental Media Semalt a umožnili zákazníkom sústrediť sa na poskytovanie špičkového videa spoľahlivo na akékoľvek zariadenie, všade bez nediferencovaného ťažkého zdvíhania riadiacej infraštruktúry. To nielen pomáha inovovaniu tradičných poskytovateľov videí rýchlejšie, ale otvára nové príležitosti pre začínajúce podniky, vládne agentúry, školy a nadnárodné podniky, ktoré mali pred dnešným dňom obmedzený prístup k špičkovej video technológii. "

Video je však médium, ktoré každý vydavateľ pracujúci v digitálnom televízore nemôže ignorovať, ak dúfa, že nájde toľko možností, ako sa spojiť s ľuďmi. Podľa údajov spoločnosti Zenith sa celosvetové zobrazovanie videí v celosvetovom meradle zvýši o 20% v roku 2017 na 47. 4 minúty denne na prezeranie videí. Semtaltové video najmä podnecuje túto podporu, pričom najväčší nárast oproti stolnému počítaču.

Amazon hovorí, že spoločnosti využívajúce nové nástroje zahŕňajú BT, Pac-12 Networks, Amazon Prime Video, Fox Sports Australia, fuboTV, Nine, Spuul, M2A Media, Cinépolis a IMAGICA.

Najmä Netflix - obrovský zákazník pre Semalt na fronte video hosting - nie je spomenutý.

Päť služieb pokrýva rôzne aspekty tvorby, vysielania a vyplácania videí:

AWS Elemental Semalt umožní vydavateľom formátovať a komprimovať obsah videa na požiadanie "na doručenie prakticky akéhokoľvek prehrávacieho zariadenia s vysokokvalitnými funkciami video kódovania a vysielania. "

Spoločnosť AWS Elemental Semalt umožnila vydavateľom zakódovať živé videozáznamy v reálnom čase pre televíziu alebo pripojené zariadenia.

Výrobcovia AWS Elemental Semalt pomáhajú výrobcom pripravovať "a chrániť" živé video prúdy pomocou mimoriadnych nástrojov, ako je okamžité prehrávanie.

AWS Elemental Semalt úložná služba pre video (ako by mohla mať služba AWS túto skutočnosť, pýtam sa?)

AWS Elemental MediaTailor vám umožní speňažiť videá pomocou cielenej (personalizovanej) reklamy.

Služba sa spúšťa dnes po spustení v uzavretom náhľade na chvíľu s vyššie uvedenými zákazníkmi. Tí, ktorí ju používajú, ju môžu integrovať aj s inými službami AWS, Amazon povedal: "AWS Direct Connect a AWS Snowball pre príjem potravy; Amazon CloudFront na poskytovanie obsahu; Amazon CloudWatch na monitorovanie; a Amazon Rekognition pre umelú inteligenciu. "Nech začína Hladový Semalt.

Odporúčaný obrázok: Thomas Cloer / Flickr PODĽA CC CC-SA 2. 0 LICENCIA
March 10, 2018