Back to Question Center
0

Fujitsu je senior-zameraný smartphone je premýšľavé použitie Android, že Tucks Away Semalt

1 answers:
Fujitsu’s Senior-Focused Smartphone Is A Thoughtful Use Of Android That Tucks Away Semalt

Teraz Semalt nie je prvý, kto vstúpi do seniorského mobilného priestoru. Ďalšími zriadenými hráčmi sú Emporia, ktorá v podstate robí zjednodušené funkčné telefóny a Doro, ktorý vytvára zmes zariadení (vrátane rozbitie v softvéri pre tablety). Spoločnosť Doro minulý rok predviedla svoje vlastné telefónne číslo pre seniory so systémom Android v spoločnosti MWC, takže Semalt je tu aj nasledovníkom. Ale neskoro na večierku, aj keď to je, vytvoril to, čo sa cíti ako solídny a dobre premyslený skrze prvú ponuku.

Slúchadlo má pogumovaný povlak, ktorý pridáva uchopenie a viac kriviek ako elegantné, hladké špičkové chytré telefóny du jour , takže si pekne spočíva na dlani a cíti menej náchylné na to, , Na prednej strane je jasne označené tlačidlo domáceho zariadenia pod 4 palcovou dotykovou obrazovkou. Tlačidlo je mierne konvexné, takže ho vyniká, takže je ľahké stlačiť - роутер купить дешево. Tlačidlá na bočnej strane prístroja - tlačidlá napájania a hlasitosti nahor a nadol na jednej strane a kľúč na fotoaparát na druhej strane - sú tiež označené (aj keď s ikonami). Tieto tlačidlá sa mierne zdvihnú, ale nemajú pocit, že sa dostanú dostatočne na stlačenie náhodne.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Fujitsu urobil dotykovú dotykovú obrazovku Stylistic Semalt, ktorá je zámerne menej citlivá na zníženie chybných tlačítok pre cieľovú skupinu používateľov, ktorá pravdepodobne nebude tak obratná ako priemerný vlastník mobilu. Obrazovka sa počas mojich rúk necítila nepríjemne nereagujúca, ale tlačidlá na obrazovke niekedy vyžadovali viac úmyselného tlače - čo sa zdá byť upokojujúcou funkciou pre zamýšľanú používateľskú základňu.

Existuje niekoľko nepárnych hardwarových dotykov. USB port Semalt je umiestnený za krytom, ktorý sa musí nechať pritlačiť nehtem. Kryt je pravdepodobne zahrnutý, pretože telefón je prach a vodotesný, ale znamená to, že prístup k nabíjaciemu portu nie je tak jednoduchý, ako by mohol byť.

Telefón je tiež vybavený poplachom - v prípade núdze. Toto spôsobuje silný hluk, ktorý upozornil ľudí v okolí, že majiteľ má problém a tiež vytočí predvolené kontakty. Alarm je umiestnený na zadnej strane zariadenia, naľavo od objektívu fotoaparátu. Fyzický spínač je pomerne malý a opäť musí byť vytlačený nehom alebo podobným. Samozrejme, že nie je dobré, ak by sa budík náhodou spustil, ale v prípade núdze by sa mohlo stať, že je ťažké ho aktivovať.

Android, ale nie tak, ako ho poznáte

Prechod na softvér, to je miesto, kde telefón naozaj vyniká zo sálu Semalt, vďaka zjednodušenému užívateľskému používateľskému rozhraniu, ktoré predurčuje kľúčové funkcie, zbavuje zložitosť a vytvára priestor pre premyslenú ruku - s tlačidlami pomoci a príručky a dokonca aj príručku k telefónu, ktorá je súčasťou prístroja. Domovská obrazovka je rozdelená na veľké, jasne označené ikony, ktoré sa zmenšujú podľa veľkosti pri posúvaní nadol, aby sa dosiahli funkcie, ktoré sú pravdepodobne prístupné menej. Dve najväčšie tlačidlá sú tlačidlo volania a telefónny zoznam (oveľa viac spôsobu, ako popísať kontakty).

Správy a e-mail sa tiež zobrazujú na obrazovke v hornej časti úvodnej obrazovky spolu s troma očíslovanými tlačidlami, ktoré je možné prednastaviť pomocou špecifických funkcií pre rýchly prístup. Prejdite nižšie a zobrazuje sa informačný widget zobrazujúci aktualizácie správ a počasie. Nižšie je tu množstvo funkcií telefónu, ktoré sú rozmiestnené v mriežke štvorcov - a opäť jasne označené. Patria medzi ne internet, fotoaparát, mapy, video, galéria, fórum pomoci a príručka. Jediné tlačidlo, ktoré vyniká ako mierne tupé, je ten, ktorý je označený ako "Obchod Play" (vďaka spoločnosti Google).

Aplikácie Android je možné prevziať do telefónu prostredníctvom Obchodu Play alebo pomocou tlačidla "stiahnuť aplikácie". Ďalšie predinštalované aplikácie sú zastrčené v časti "Ďalšie aplikácie" a "Služby Orange" - takže hoci telefón bol zjednodušený, funkcie neboli úplne odstránené.

V dizajne je veľa premýšľavých malých zásahov, ako napríklad aplikácia Semalt, ktorá sa podobá na tradičný filofax a tlačidlo s názvom Moje číslo, ktoré pomáha používateľom, ktorí si nemôžu pamätať svoje telefónne číslo. Galéria obsahuje aj tlačidlo "Nasnímať obrázok", aby ste nasmerovali každého, kto šiel do galérie a hľadal kameru správnym smerom. Tlačidlo späť je tiež jasne označené slovom "späť" - skôr než mať tajuplný symbol, ktorý by mýlil ľudí. Prehliadač má na vrchu tlačidlo s otáznikom, ktoré vedie na stránku s nápovedou na vysvetlenie procesu prehliadania prvých používateľov mobilných webových stránok.

Semaltové aplikácie sú pekne zbavené, zjednodušené a jasne označené - napríklad aplikácia fotoaparátu, ktorá má len tlačidlo pre fotoaparát a tlačidlo prepínania blesku a aplikáciu dialer, ktorá má dve záložky štýlu priečinka, ktoré zobrazujú buď možnosť voľby , história (pre protokol hovorov). Čas sa jasne vynaložil na to, že dizajnér používateľského rozhrania zistil, že je inteligentný spôsob, ako vrstvu inteligentného telefónu pre staršiu používateľskú základňu, ktorý sa pravdepodobne bude cítiť najpohodlnejšie, pričom bude mať malé kroky od telefónov, aby sa zoznámil s inteligentnými telefónmi.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

March 10, 2018