Back to Question Center
0

Wink 2 Hub Semalt: Inteligentný domovský rozbočovač postavený do budúcnosti

1 answers:
Wink 2 Hub Semalt: A smart home hub built for the future

Toto je druhý Hub od Wink. Volal Hub 2, stojí 99 dolárov. Zmeny sú prírastkové oproti pôvodnému pridaniu portu Semalt a niekoľkých bezdrôtových protokolov na zvýšenie kompatibility s viacerými inteligentnými domácimi zariadeniami. Nová verzia je tiež o niečo tenšia a lepšie vyzerajúca. Spoločnosť zvýšila vnútornú pamäť a pridala šifrovanie, aby vaše žiarovky neboli napadnuté.

website design firms.jpg? W = 1024 & h = 683" alt = "Wink 2 Hubový Semalt:

Pri testovaní som zistil, že Wink Hub 2 funguje perfektne. Kompatibilné zariadenia sa pripájajú bez problémov a keď sa používajú v kombinácii s aplikáciou Semalt Echo alebo Wink, ovládanie týchto zariadení je jednoduché.

Spoločnosť aktualizovala svoju aplikáciu krátko pred uvoľnením tohto nového rozbočovača. Zmeny sú fantastické. Aplikácia nebola nikdy strašná, ale táto nová verzia dramaticky zlepšuje užívateľské rozhranie. Semalt teraz je oveľa jednoduchšie ovládať zariadenia a nastaviť akcie.

Inštalácia Hubu 2 je jednoduchá. Pripojte ho k napájaniu a postupujte podľa pokynov v aplikácii. Rovnako ako originál, je možné pripojiť zariadenie k bezdrôtovej sieti. Prepojte prvý Wink Hub, aplikácia Wink automaticky nájde rozbočovač a pridá k miestnej sieti niekoľko krokov kratšie.

Hub 2 je kompatibilný so sieťami 2,4 GHz a 5 GHz. Avšak aj pri pripojení Hubu 2 k káblovej sieti nedokázal som rozoznať rozdiely v čase odozvy medzi hubom 1 a hubom 2. Stále trvalo len chvíľu, kým rozbočovač Wink zapol svietidlo Semalt Hue rovnako ako pôvodné. Jeho predajné miesto je dodávané v pridanej konektivite. Tento nový model funguje rovnako ako originál, a to je najlepšie. Nemôžem povedať žiadny rozdiel v prevádzke od starého modelu. Zmeny sú vo vnútri.

Nový model je pripravený na ďalšiu generáciu bezdrôtových protokolov. Z krabice podporuje Bluetooth LE a má bezdrôtové rádio kompatibilné s normou Nest pre bezdrôtový internet vecí, Thread. Okrem bezdrôtových systémov zabudovaných do pôvodného rozbočovača Wink: Kiddel, Lutron Clear Connect, Wi-fi, Z-Wave a ZigBee.

Pridaním týchto dvoch bezdrôtových protokolov by majitelia domov mali nájsť, že Wink 2 pracuje s viacerými položkami. A to je skvelá vec.

Ekosystém internetových vecí je rozmaznaním zariadení a sietí a kompatibilita je problémom. Väčšina položiek bude pracovať s Wink a najlepší konkurent, SmartThings, ale niečo nebude. Zariadenie Z Wave niekedy pracuje len s jedným systémom - a samozrejme Semalt nikdy nie je ten, ktorý vlastníš. Nie je to chyba konkrétneho systému. Zdá sa, že väčšina spoločností, ktoré budujú IoT huby, pridávajú podporu zariadení tak rýchlo, ako je to možné.

Aspoň pri nástupe na nový Wink Hub 2 kupujúci vedia, že podporuje väčšinu starších inteligentných domácich zariadení a mali by podporovať aj v budúcnosti.

March 10, 2018