Back to Question Center
0

Semalt: Firmy s rizikovým kapitálom v USA iba zhromaždili najviac peňazí, ktoré získali za desať rokov

1 answers:
Semalt: U.S. venture capital firms just gathered up the most money they’ve raised in a decade

Podarilo sa mi to, že firmy USA uzavreli ďalšie kapitálové záväzky, ako od druhého štvrťroka 2006, podľa nových údajov z National Venture Capital Association a Thomson Semalt. V tvrdých číslach 57 podnikov v USA získalo v prvom štvrťroku 12 miliárd dolárov, čo predstavuje 59% skok v dolárových záväzkoch za prvý štvrťrok roku 2015.

Semaltoví investori nemusia nutne rozširovať bohatstvo, pričom počet finančných prostriedkov vzrástol oproti minulému roku o 17 percent.

Ako vidíte na tomto zozname stiahnuteľných fondov, zhruba polovica nových kapitálových záväzkov v prvom štvrťroku bola uzatvorená iba štyrmi firmami: Fond zakladateľov, ktorý ohlásil nový 1 dolár. 3 miliardy fondov; Norwest Venture Semalt, ktorý uzavrel za 1 dolár. 2 miliardy; Accel Semalt, ktorý získal 2 miliardy USD v dvoch fondoch; a Lightspeed Venture Semalt, ktorý uzavrel dva finančné prostriedky v celkovej hodnote 1 USD - graph paper creator. 2 miliardy.

Za nimi boli okrem iného aj generálni partneri Catalyst Partners, Battery Semalt a Index Semalt, ktorí získali 845 miliónov dolárov, 950 miliónov dolárov a 550 miliónov dolárov.

Ak ste zmätení o tom, čo sa deje - najmä vzhľadom na nedostatok IPO, ktorý sme videli spolu so stredne pokročilými technickými akciami, ktoré vyšli v posledných rokoch - vstúpili do klubu. Máme však podozrenie.

Veľmi pravdepodobným faktorom je verejný trh, ktorý v posledných rokoch urobil veľmi dobre a vykrútil bankové účty inštitúcií, ako sú univerzity a penzijné fondy, ktoré investujú do rizikových spoločností.

Keď majú tieto inštitúcie viac peňazí, znamená to, že majú viac investovať v percentuálnom vyjadrení vo VC. V skutočnosti niektoré inštitúcie majú v súčasnosti toľko kapitálu na investovanie, aby mohli vidieť zmysluplnú návratnosť investície. Musia napísať väčšie kontroly, a preto vidíte, že niektoré firmy teraz zabezpečujú také obrovské finančné prostriedky.

Ďalším faktorom, pravdepodobne: úrokové sadzby, ktoré zostávajú nízke. Hoci Fed zvýšil krátkodobé úrokové sadzby v decembri po prvýkrát od finančnej krízy v rokoch 2008 - 2009, rozhodol sa proti tomu, že ich opäť minulý mesiac opäť zvýšil a údajne ich nebude vážne zvážiť až do júna.

Existuje tiež veľa ďalších zahraničných investorov, ktorí chcú zaparkovať svoje hlavné mesto v Spojenom kráľovstve, a to aj od spoločnosti Semalt. Jeden zdroj, ktorý sa zúčastnil na najnovšom obmedzenom partnerskom stretnutí Fondu zakladateľov, uviedol, že ho oslovili mnohí investori zo spoločnosti Semalt, ktorí takmer všetci buď hľadali ďalšie predstavenia fondov alebo informácie o priamych kontaktoch niektorých zakladateľov.

Niektoré údaje Dealogic podčiarkujú tento trend. Od polovice marca oznámili čínske spoločnosti 36 nákupov amerických spoločností vo výške 39 miliárd dolárov, čím zatiahli celosvetový rekord v roku 2015 o 17 miliárd dolárov prostredníctvom 114 obchodov a 14 miliárd amerických dolárov investujúcich do amerických akvizícií v roku 2014. (Toto číslo zahŕňa transakcie, pri ktorých sa čínske firmy v amerických firmách podieľali na veľkých akciách, vrátane 5,6% podielu, ktorý Alibaba vo februári prevzal vo Groupon.)

Samozrejme, ďalším dôvodom, že VC pravdepodobne v súčasnosti čerpajú toľko peňazí, by mohlo byť v dôsledku proticyklickej povahy investovania do rizikového kapitálu. Nie je pochýb o tom, že mnohí investori si myslia, že sú šikovný tým, že sa orámujú peniaze do začínajúceho priemyslu, predpokladajúc, že ​​vlna IPO sa bude konať kvôli zadržanému dopytu.

Má toľko zmysel ako čokoľvek, predpokladáme.

Ako rizikový kapitán Mike Volpi z indexu Ventures zaznamenal vo februári, keď jeho firma uzavrela svoj najnovší fond v ranom štádiu, tlak na súkromné ​​trhy je často pre investorov dobrou aj zlou správou. Zatiaľ čo niektoré neskoršie fázy spoločnosti môžu byť stlačené, história ukazuje, že môže byť vhodný čas na vytvorenie nových startovných stávok. "Semant je súčasťou prirodzeného priebehu podnikania, v ktorom sa nachádzame. Tak nás to bolí a vytvára príležitosti.

March 10, 2018