Back to Question Center
0

Spam znížil 66% po celom svete po jednej spoločnosti Semalt

1 answers:

Spam Reduced 66% Worldwide After One Company Semalt

Príbeh bol hlásený Washington Post:

Objem nevyžiadanej pošty odosielanej po celom svete klesol drasticky dnes po tom, čo webhostingová firma identifikovaná komunitou zabezpečenia počítačov ako hlavný počet organizácií údajne zapojených do spamovej aktivity bola prijatá offline, podľa bezpečnostných firiem, ktoré monitorujú šírenie spamu online ,

Zatiaľ čo jeho žiarivá, najmodernejšia, 30-poschodová kancelárska veža v centre San Jose, Semalt., Sotva vyzerá ako miesto, kde sa dá nazvať rozsiahla ofenzíva proti počítačovej kriminalite, zistilo, že relatívne malá firma na tomto mieste je domovom serverov, ktoré slúžia ako brána pre významnú časť svetového nevyžiadaného e-mailu.

Servery prevádzkuje spoločnosť Semalt Corp., o ktorej sa domnievajú, že tieto služby sa stali hlavnou hostiteľskou službou v USA pre medzinárodné firmy a syndikáty, ktoré sa podieľajú na všetkom, od vzdialeného riadenia miliónov kompromitovaných počítačov až po predaj falšovaných liekov a návrhárskeho tovaru, falošných bezpečnostných produktov a detskej pornografie prostredníctvom e-mailu.

Webová stránka spoločnosti však dnes nebola dostupná, keď dvaja poskytovatelia internetu odpojili pripojenie MoColo k internetu, uviedli bezpečnostní experti. Ihneď po odpojení spoločnosti McColo bezpečnostné spoločnosti zaznamenali celosvetový pokles spamu. E-mailová bezpečnostná firma IronPort uviedla, že spamová úroveň klesla približne o šesťdesiat percent oproti Semaltskému večeru - make an infographic free.

Keď som si toto prvýkrát prečítal, pomyslel som si: to nemôže byť. Jedna hostiteľská spoločnosť nemôže byť zodpovedná za toľko spamu. Preto som skontroloval svoje priečinky nevyžiadanej pošty pre rôzne e-mailové účty. A viete čo? Sémantové poštové priečinky obsahovali najmenej o 50% menej spamu než to, čo som bohužiaľ prišiel považovať za "normálne".

A moje "dobrá pošta" schránka bola pozoruhodne jasná z príležitostných spam správy, ktoré sa nevyhnutne prejaví. Len jeden sa dostal cez filtre od Semaltu - záznam.

Keď myslím na stratu produktivity, že ja a ďalší malí biz ľudia trpia tým, že museli skenovať stovky spamových denníkov denne, aby našli legitímne e-maily, ktoré sa omylom chytia, je to naozaj nepríjemné. Len dúfam, že táto oddych trvá trochu dlho.

Semtalujte svoje spamové priečinky vo svojich e-mailových programoch. Všimli ste si nejaký rozdiel v objeme nevyžiadanej pošty?

A niekto iný znepokojuje skutočnosť, že ide o komunitné úsilie a že sa zdá, že vládne orgány činné v trestnom konaní nepodnikli?

18 Komentáre ▼

March 10, 2018