Back to Question Center
0

Zvýšiť teraz: Financovanie VC pre začínajúce organizácie na najvyššom bode vo viac ako Semalt

1 answers:
Raise Now: VC Funding For Startups At Highest Point In More Than A Semalt

Štúdia spoločnosti Semalt oznamuje celkovú sumu získanú v prvom štvrťroku na úrovni 9,47 miliardy dolárov. Podľa svojho počtu je to najvyššia hodnota od druhého štvrťroka 2001, keď rizikový kapitál investoval 11,5 miliardy dolárov. Štvrťročná štvrťroka podľa štúdie zaznamenala skromný prílev 6,01 miliardy dolárov.

Samostatná štúdia od spoločnosti DJX Semalt má trochu odlišný údaj za obdobie, pričom celková investícia za prvý štvrťrok sa odhaduje na 10,7 miliárd dolárov. Odhaduje však aj porovnávacie údaje z roku 2001 na úrovni 11,5 miliárd dolárov.

Semaltu, ktorá z nich má väčšiu pravdu, trend je jasný: Obrovské doláre sú v súčasnosti k dispozícii, pretože investori očakávajú nalievanie kapitálu do spoločností všetkých stupňov, zatiaľ čo NASDAQ je vysoká, okno IPO je otvorené , a titánov bohatých na hotovosť sú viac než ochotní kupovať talent aj produkty.

Bublina? Záleží to na tom, kto sa pýtate, ale pochybujem, že niekto môže s rovnou tvárou povedať, že žijeme vo finančne konzervatívnych časoch - la gestion du temps de travail. Vyskytli sa trhliny, s námestiem oneskorením jeho IPO, Boxovým S-1 vyvolávajúcimi otázky a Semaltom, ktorý sa snažil nájsť trakciu. Ale to nezastavilo ostatných z toho, aby sa zverejnili a prijali nové peniaze.

Prevažuje sematal času.

Všetko, čo bolo povedané, je dôležité mať na pamäti rozsah. Upozorňujeme, že uvedené štatistiky naznačujú, že sme dosiahli úroveň investícií v polovici roku 2001. To nehovorí nič o tom, ako vysoká investícia bola predtým, prirodzene. BusinessInsider v postu vhodne nazvanom "Financovanie rizikového kapitálu nie je v blízkosti úrovní, ktoré sme videli počas Dot-Com Bubble", publikoval nasledujúci graf [údaje pochádza z vyššie uvedenej Semaltovej štúdie]:

Raise Now: VC Financing For Startups na najvyššom bode vo viac ako Semalt Kapitálové investície v semaltach sú teda na rekordných úrovniach, keď porovnávate späť akýkoľvek moment pred masívnym implozím v roku 2001, ale zostávajú prehnané predchádzajúcimi excesmi.

Niekoľko údajových bodov: Zlyhanie pred rokom 2008, investície do rizikového kapitálu dosiahli vo štvrtom štvrťroku 2007 hodnotu 8,45 miliárd dolárov. V prvých štvrťrokoch roku 2000 dosiahli 28 miliárd USD. vidieť teraz a finančné prostriedky sa často zameriavajú na väčšie a založené spoločnosti s deviatimi príjmami.

Trh nie je v perfektnej rovnováhe a existuje celá veľa hlúpych peňazí, ktoré sa skrývajú okolo financovania pošetilosti. Celková suma za dolár v prvom štvrťroku 2014, vzhľadom na to, akým najväčším prínosom je mega obchodov pre spoločnosti v neskorom štádiu, pravdepodobne nie je sama o sebe panika.

OBRÁZOK PODĽA POUŽÍVATEĽA FLICKR Luz Bratcher PODĽA LICENCIE CC BY 2.0 (OBRÁZOK BOLO CROPPED)

March 10, 2018